Coronavirus NIEUWS

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Jes88, 11 mrt 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    18 jul 2018
    2.959
    3.838
    113
    Vrouw
    Waarschijnlijk wel zoals bij heel veel mensen.
    Duizenden mensen in Nederland hebben diabetes type 2 zonder het te weten. Zij denken allemaal veilig te zijn terwijl het allemaal risicogevallen zijn.

    Daarom kan je niet voorzichtig genoeg zijn.
     
    hummeltje5, Jes88 en suus1983 vinden dit leuk.
  2. beebje082011

    beebje082011 Fanatiek lid

    29 jul 2011
    1.498
    275
    83
    Maar mag je wel het bos in oid?
    Ik zie de bui al hangen dat mijn jongens weken binnen hangen, want ik wil serieus zo min mogelijk buiten komen...
    Echter af en toe een frisse neus zou wel fijn zijn.

    Ben alleen bang dat men er later achter komt dat het toch meer "in de lucht" hangt dan men aanvankelijk dacht.

    Dat heb ik me vanaf het begin ook al afgevraagd.
    Niemand hoest of niest in principe dicht bovenop je; hoe kunnen dan zoveel mensen in stijgende lijn ziek worden?
    Vooral na deze maatregelen zeggen ze toch dat het merendeel ziek zal worden. Hoe dan als we bewust uit elkaars buurt blijven en niemand vlak naast je hoest e.d.?

    Zou het niet op nog een andere manier overdraagbaar zijn, in bredere zin?
     
  3. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.161
    35.826
    113
    Ik snap niet wat dat er mee te maken heeft.
     
  4. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    Dat hoop ik ook! Ik zit nu nog steeds thuis met een verstopte neus en ben serieus bang om te moeten werken.
    Op mijn werk nemen ze nog steeds niet de maatregelen die ze zouden moeten nemen. Er wordt te weinig schoongemaakt, want onze schoonmaakster is uitgevallen. Gisteren stonden ze met weinig personeel, dat ga je nu krijgen. Volgens mijn collega was het nog druk ook, hoop gepensioneerden (!!) die gezellig kwamen shoppen. 1,5 meter afstand houden was niet te doen. Ze vertelde over een klant die letterlijk in haar nek stond te hijgen. Mensen nemen het gewoon niet serieus. Er werken bij ons alleen maar 40plussers. Ik vind het echt doodeng. Ik hoop echt dat ze binnenkort toch die winkels gaan sluiten, ik vind het onverantwoord om op deze voet verder te moeten zonder dat er fatsoenlijk getest wordt.
    Mensen kunnen nu eenmaal niet zelf hun verantwoordelijkheid nemen, dit moet ze gewoon worden opgelegd.
     
    ano, hummeltje5, Mar76 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  5. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    18 jul 2018
    2.959
    3.838
    113
    Vrouw
    #2565 Fantykoekie, 17 mrt 2020
    Laatst bewerkt: 17 mrt 2020
    In het bos enz mag nu nog wel. (Zolang er geen lock down is) Doen wij ook dagelijks maar als we andere mensen tegenkomen houden wij afstand.

    Ik ga dadelijk al vertrekken want zoon heeft een energiestuip die niet normaal is op dit moment. :roflmao:
    Ik ga die echt een berg op laten klimmen. :D
     
    hummeltje5 en Poolvos vinden dit leuk.
  6. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Een nieuwsbericht waar ik wel een beetje om moest lachen:

    in Italië mag je wel je hond uitlaten: mensen huren nu hun honden uit voor €25,- per uur.

    Die dieren hebben de tijd van hun leven! Acht keer per dag eruit
     
    gitta, hummeltje5, Lana1986 en 12 anderen vinden dit leuk.
  7. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Er wordt hier gesproken dat er te weinig positief nieuws gedeeld wordt. En dat de negatieve niet eens zo hoeven te zijn omdat we niet alles weten. Waarop ik zeg dat die positieve ook niet perse positief hoeven te zijn.
     
  8. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Maar wie roept dat dan?
     
    hummeltje5 en Syane vinden dit leuk.
  9. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.161
    35.826
    113
    Dat is te onderzoeken.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  10. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Ik zou niet gaan werken.
     
  11. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    18 jul 2018
    2.959
    3.838
    113
    Vrouw
    Heb ik wel ergens gelezen bij een topic in mama en gezin.
    Dat iemand het gevaarlijk vind om in het bos te zijn. :roflmao:
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.161
    35.826
    113
    Wie niet? Op internet de wereld aan mensen. Hier op het forum ook.
     
    tuc vindt dit leuk.
  13. Jes88

    Jes88 Fanatiek lid

    11 aug 2019
    1.139
    1.268
    113
    Nee joh je moet gewoon door werken, jezelf bloot stellen aan dit onbekende virus, het krijgen en hopen dat jij de milde variant krijgt en je mag vooral niet bang zijn hoor meid!!
     
    Zara75 vindt dit leuk.
  14. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Ja kom op zeg. Dus die neem je wel klakkeloos aan. Maar die negatieve niet.
     
  15. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    10 feb 2012
    10.511
    4.635
    113
    Maar waarom staat dit topic nog onder ‘nieuws’ dan? Wellicht kan hij beter verplaatst worden naar de lounge. :)

    Jij bent niet eerste hand, sterker nog ik heb geen flauw idee of ik je überhaupt wel kan vertrouwen; ik zie alleen een forumnaam, verder zou je hier wel kunnen verkondigen dat je een Nigeriaanse prinses bent, ik kom er nooit achter of dat klopt of niet. (En dit bedoel ik natuurlijk even heel gekscherend).;)

    Het is niet dat men niet gelooft dat het niet ernstig is allemaal, iedereen doet al mee aan de maatregelen, we hebben allemaal de speech gezien, we weten dat het heus niet allemaal typisch verloopt en er is nog een heleboel dat wij niet weten, MAAR tussen de ernst van de situatie niet (willen) inzien en regelrecht paniekzaaien zit een flinke afstand, een groot grijs gebied gevuld met NUANCE. En zoals bij zo ongeveer alle maatschappelijke thema’s is er geen ruimte meer voor nuance. Ik heb het idee dat ik moet kiezen of ik van mening ben dat we allemaal naar de klote gaan óf het laconieke er is niks aan de hand. Er mag geen tussenvorm bestaan, waarin we de ernst van de situatie echt wel zien, maar ook mogen relativeren. De kans dat je sterft bij een auto-ongeval is bijvoorbeeld vele malen groter dan dat je het Coronavirus oploopt. Ruim 180.000 mensen wereldwijd hebben het virus opgelopen, en slechts 7127 mensen, vreselijk genoeg, (0,0001% deathrate) van de wereldbevolking is aan het virus overleden.
    Ter illustratie: de kans dat je overlijdt door een auto-ongeluk is nog steeds vele malen groter, 0,02% (1.350.000 mensen in 2018 WHO)

    Ik wil het daarmee niet bagatelliseren, maar een beetje perspectief kan geen kwaad toch? Net als een beetje hoop dat het weer goed zal komen. :)

    Dit vind ik jammer dat je dit zegt. Helemaal niet alle berichten hebben deze toon en ik denk (zeker als medicus) dat je absoluut niet moet willen dat mensen geen nieuws meer tot zich nemen.

    Goed dat je kritisch bent, dat ben ik ook :)
     
    Lana1986, Bloem2310, Luckyme96 en 3 anderen vinden dit leuk.
  16. Jes88

    Jes88 Fanatiek lid

    11 aug 2019
    1.139
    1.268
    113
    Het is ook te onderzoeken of die jongen onderliggende ziektebeelden heeft, zo word de discussie natuurlijk eindloos
     
    hummeltje5 en Nehneh vinden dit leuk.
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.161
    35.826
    113
    Nee hoor. Dat is juist het hele punt toch?
     
  18. PotjeGoud

    PotjeGoud Bekend lid

    27 jan 2020
    665
    535
    93
    Vrouw
    Ja daar heb je ook gelijk in..
    Ik heb het vanaf het begin af aan al serieus genomen moet ik zeggen. En mijn moeder zelf zag de ernst pas wat later in geloof ik.
    Mijn vader is 3jaar geleden overleden, dus ze is ook wel erg eenzaam zo. Ik merkte bijv dat ze nog vaak boodschappen ging doen, terwijl ik dan al een paar keer had gezegd dat ze in 1x voor een langere tijd boodschappen moet doen, zodat ze minder kans heeft om het op te lopen.
    Ik maak me er wel zorgen om.. als het nog zo lang gaat duren en een groot deel van de bevolking besmet zal raken.
     
  19. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    18 jul 2018
    2.959
    3.838
    113
    Vrouw
    Toch even delen.
    Hier is niks gevaarlijks aan. :)

    IMG_20200315_153844.jpg
     
    ano, Diazz, hummeltje5 en 12 anderen vinden dit leuk.
  20. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.161
    35.826
    113
    Dat zeg ik dus helemaal niet. Ik neem niks klakkeloos aan. Maar je hoort helemaal niks of herstelde mensen, dus wat zou ik aan moeten nemen.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina