Hier gewoon op het werk ondertussen. De oudste van 12 past op de jongste 2 en de buurman houd een oogje in het zeil. en ik? Ik zit tussen de hoestende en snotterende collega's die net als ik gewoon door moeten werken om brood te kunnen kopen
Dat is balen he. Ik hoop het ook! Ik heb een contract van 8 uur, maar zou niet weten hoe ik 3 weken 8 uur pw vervangend werk moet doen. Werk normaal rond 20 uur, dus zal sowieso een treurig loon worden.
Sterkte allemaal. Hier man en ik 3 weken thuis, pittig met de kindjes thuis. Wij hebben geen vitaal beroep. Maar het werk gaat wél door. Dat wordt hier dus ook flink aanpoten, puzzelen, rouleren en in de late avond werken.. en toch een beetje genieten van familietijd. Het is gewoon allemaal klote. Want als 1 van ons niet gaat werken, dan redden we het niet op 1 inkomen. Gewoon verlof opnemen kan, maarja. Dat heb ik de rest van het jaar amper meer wat.. Ik hoop dat er goede oplossingen komen, zeker voor de mensen die hier financieel flink wat van voelen!
Net contact gehad met de bso. Ik ben werkzaam in een van de vitale beroepen. Schuiven of wisselen qua uren kan niet. Ik heb aangegeven dat de vader van de kindjes wel een deel van de opvang op zich kan nemen, maar niet alle dagen die ik aan het werk ben (bij hem op het werk hebben ze een rooster gemaakt qua bezetting, omdat er wel iemand aanwezig moet zijn). Kinderopvang was geen probleem
Bij kinderopvang Partou verwachtte ze vandaag 40/50 kinderen op een locatie. Ik ben benieuwd hoeveel er daar uiteindelijk zijn gekomen.
Ik mag hopen dat veel zzp'ers een buffer hebben, aangezien die beroepsgroep altijd een risico loopt tijdelijk inkomsten te missen. Als je minstens 3 weken niet kunt overbruggen, dan had je mijn inziens sowieso je financiën niet goed op orde. Hetzelfde geldt eigenlijk ook voor veel ondernemers in meer of mindere mate.
Ja sorry, maar ik word wel een beetje moe van mensen die financiele compensatie willen, wat mijn inziens juist nogal egocentrisch gedacht is. Als de overheid alles financieel zou compenseren hebben we evengoed een economisch probleem. Bovendien is het nog helemaal niet gezegd dat al die mensen dan ook een acuut financieel probleem hebben. En dit bedoel ik dus los van de mensen die wel direct in nood komen. Maar ik blijf wel vinden; als je als zzp'er direct in de problemen komt mag je je wel even achter de oren krabben. Financieel een buffer hebben is onderdeel van ondernemerschap mijn inziens. En natuurlijk zijn er bedrijven die langer worden geraakt dan deze 3 weken, daar heb ik het nu ook niet over. Misschien had ik dit beter in de impopulaire meningen topic kunnen plaatsen.
Ook kinderen waarvan slechts één ouder een vitaal beroep heeft, hebben recht op opvang. Er bestaat verwarring over de maatregelen nu de scholen en kinderdagverblijven dicht zijn. Veel scholen en kinderopvanglocaties denken dat ze alleen kinderen met twee ouders in vitale sectoren hoeven op te vangen. AD
Het leven zou zoveel makkelijker zijn wanneer er vanuit de overheid eens duidelijk gecommuniceerd zou worden
Ik ben nu niet direct failliet en heb mijn financiële zaken prima op orde. En ik vraag de lokale zwemschool, dansclub whatever niet het geld terug van deze maand(en) want ik weet dat bij hen hetzelfde gebeurt. Maar uiteindelijk wordt alles bij elkaar een behoorlijke kostenpost. En dan vind ik persoonlijk dat de kinderopvang daarin wel wat tegemoet mag komen bij flexwerkers/ondernemers ed. Het gaat mij er helemaal niet om om deze maand(en) de gehele rekening niet te moeten betalen. Hier is zeker een buffer, om ziekte op te vangen, reparaties, belasting, autokosten. Niet om en volledig omzetverlies, alle vaste lasten incl huur, personeelskosten want het is de vraag wat daarmee gaat gebeuren en dan ook nog je eigen salaris voor langere tijd mee op te vangen. Want wie zegt dat het bij 3 weken blijft? En daarna komt het vakantiegeld van het personeel er alweer bijna aan. Makkelijk praten allemaal als je zelf ondernemer bent in een branche die niet getroffen wordt. Om mij heen hoor ik alleen maar vreselijke zorgen van andere ondernemers. En ook hele mooie creatieve ideeen om het op te vangen.
Het is niet makkelijk praten, ik heb veel ondernemers in mijn directe kring waaronder ook veel die direct geraakt worden. En die weten het vooralsnog te overbruggen. Ik hoop natuurlijk net als jij dat de gevolgen niet te lang naslepen waardoor het steeds nijpender wordt. Maar voor nu, deze periode, nemen ze hun verantwoordelijkheid en teren ze dus zonder naar de overheid te kijken in op hun buffer. Zoals het hoort vind ik. Je kunt niet verwachten dat de overheid alle tegenslagen opvangt, maar daarin een weloverwogen afweging maakt wat het beste is voor HEEL Nederland. Dat vind ik daadwerkelijk verantwoordelijkheid nemen.
Weet je wat ik niet snap. Dat er voor alleenstaande moeders of vaders, waarbij de tweede ouder er helemaal niet is, niets kan worden geregeld. Datis hier niet de situatie Maar ik ken wel verschillende gevallen. Die kunnen nu helemaal niets..
Nou iedereen moet thuis werken. Kinderen niet naar school. Hoe moet je werken thuisals je de enige volwassene bent en er niemand is om mee af te wisselen en voorde kinderen moet zorgen ? Moeten die moeders (of vaders) maar eeuwig vrij nemen, dat kan niet toch? Lijkt me wel een reden om ze ook naar de opvang te kunnen laten gaan.
Ligt ook aan de leeftijd van de kinderen. Mijn man werkt nu thuis (ik vitaal beroep) en de kinderen hebben week van school wat ze grotendeels zover hulp of begeleiding kunnen maken. Wij hebben hier dus een kantoortje in de woonkamer wat er 3 hard aan het werk zijn en regelmatig pauzes en buitenspelen hoort er ook bij. Mijn man is vast minder efficiënt maar kan echt nog wel wat gedaan krijgen. Ook gaat hij nog verder als de kinderen op bed liggen.
Met een 3 jarige heet dat hopen dat t bijna bedtijd is en maar wat disney+/tablet spelletjes extra. Slopende dagen zo. Nu ben ik net zwanger en is t sinds de kerst elke nacht bal hier in t huis met een spokende dochter, als alleenstaande ouder zou ik denk ik gek worden. Mails gaan prima hoor, telefoon ook bedoel iedereen zit in t bekende schuitje dus dat "ge-maaaaaamaaaaa" nemen mijn klanten er maar voor lief bij. Programmeerwerk, dat is werkelijk godsonmogelijk met haar. Dat is echt wachten tot ze slaapt ookal ben je zelf dan ook redelijk gaar na een dagje met een ondeugende 3 jarige. Al trof ik mn man net ook slapend op de bank en was mn dochter bezig de boel blank te zetten...dus helemaal bulletproof is ploegendienst nu ook weer niet.
Wij werken allebei halve dagen. De een werkt, de ander past op. Minder dan volgens contract maar so be it hoor, we hebben ook een peuter en kleuter waar voor gezorgd moet worden en ik weiger ze achter de tv te parkeren zodat ik kan werken. Allebei maken we een halve dag en wisselen na de lunch af. Het gaat supergoed. Zo kun je een halve dag met focus en rust om je heen werken en echt productief zijn, ipv een hele dag aanmodderen.