Haha ik kan ook niet anders dan ze zo uitspreken. Al spreek je het normaal uit, dan spreekt een ander het wel verschrikkelijk uit en denk je bij jezelf: shit... Wat heb ik gedaan?!
Maar zo heb je zoveel namen die iets raars betekenen in een andere taal. Dick, Floor, Lies (Engels). Sem betekent gif in het Arabisch. En andersom zijn er ook weer (voor ons) gekke Turkse namen zoals Besmet en Servet.
Uit de WIJ, moeder had spijt van de naam van haar kind Havik. Want t is geen Havik, maar een zacht kereltje die 3 keer zijn naam moet zeggen. Dus hebben ze bij kind 2 een normale naam bedacht, nou ja normaal....Jaak.
Een jongetje Skip, waar ik op zich niks mis mee vind. De achternamen van zijn ouders zijn echter Appels en Bil. Ik weet niet welke achternaam hij draagt, maar hij heet dus óf Skip Appels óf Skip Bil... Dat vind ik nou echt uit de categorie schaamnamen.
Met die achternamen klinkt elke voornaam best hilarisch hihi Mijn oud klasgenoot heet uitdenbroek (alleen dan chique geschreven), maak niet uit welke voornaam je hebt: je gniffelt toch hihi
Bij Birk denk ik gelijk aan Ronja. In dat boek weet ik niet goed in hoeverre de namen gangbaar zijn in Zweden, van oudsher dan wel geworden. Alleen Mathis en Per ken ik als "gewone" namen.
Jaak is vernoemd naar opa, overgrootopa, oom. Alle mannen heten in die familie al heel lang Jacob, Jaap, Jacco, etc.
Ja en hier ook, maar geen 1 heet Jaak gelukkig. Jacob is hier ook een familieding maar je kan ook te crea worden en dat er een naam uit komt dat kind t nog 3 keer moet herhalen. Jaak als volwaardige naam brrr