Ze zou ook haar zorgverzekering kunnen bellen om mee te overleggen. Dan kunnen die meedenken. Veel mensen weten niet dat ze daar ook voor zijn.
Dat bovenste weet ik niet, maar denk ik wel. Dat onderste: het artikel gaat nog verder. Daar staat dat die maatregelen gelden voor volwassenen. Dus ik ga er vanuit dat die criteria niet voor kinderen gelden.
Ik denk inderdaad bijv mensen met meervoudige beperking. Waarbij je normaal al een gesprek aangaat als arts of ze nog wel gereanimeerd en op de ic opgenomen zouden moeten worden. Maar dat is nu denk ik op medische gronden dan al sneller een nee. Ik ben zelf verpleegkundige in een ziekenhuis en zie dus heel vaak casuïstiek waarbij besloten wordt niet meer naar de ic te gaan. Dat betekent dat we op de afdeling tot het uiterste gaan qua infuusbeleid, medicatie, antibiotica, bloed toedienen. Maar de zware ic zorg zoals beademing en dialyse worden dan niet meer gedaan. Gewoonweg omdat de uitkomst bij deze groep vaak niet goed is.
Ik snap dat er keuzes gemaakt moeten worden, maar dan liever iemand van 80 geen chemo of van de IC af, dan zo'n jong iemand. Ik sprak laatst een kennis van 60 jaar, die zei, als ik ziek word en op de IC beland en jij ook, dan mag jij zo mijn plekje hebben. En dan is hij nog relatief jong met jonge kleinkinderen. Maar ik denk dat heel veel ouderen wel zo denken, maar dat moet van tevoren wel besproken zijn.
Gisteren heb ik een verhaal van een arts gelezen over zulke gevallen als @GossipGirlxoxo omschrijft. Hij had het over verborgen doden. Mensen die nu ziek zijn en die dus niet of te laat juiste hulp krijgen vanwege corona. Mensen waarvan een kankertumoroperaties uitgesteld zijn omdat de artsen op dit moment denken dat het meevalt. Echter zei hij dat zoiets niet altijd te voorspellen valt en het kan zo zijn dat het dan te laat is.
RIVM: 112 mensen extra overleden aan het virus In de afgelopen 24 uur zijn er 112 corona-doden bij gekomen, meldt het RIVM. Daarmee komt het totale dodental in Nederland op 546. Het aantal patiënten dat in een ziekenhuis opgenomen is (geweest), is met 349 toegenomen tot 2500. Het aantal nieuw opgenomen patiënten en het aantal overledenen neemt minder snel toe dan je zonder maatregelen zou verwachten, meldt het RIVM. "Als deze lijn zich doorzet kan over een aantal dagen geconcludeerd worden of de genomen maatregelen (afstand houden, sociaal contact beperken, handen wassen) werken." De nieuwe sterfgevallen zijn niet per definitie het laatste etmaal overleden. Ze kunnen ook eerder zijn gestorven, maar pas de afgelopen dag zijn gemeld bij het RIVM.
Klopt. Volgens mij vertelde ik 200+ pagina’s geleden al dat onze patiënten toen al de gevolgen merkten van het virus. Dat hun eigen behandeling geen doorgang kan vinden door de maatregelen. Was toen nogal ver gezocht volgens sommigen...
De cijfers tm vanochtend 10h zijn bijgewerkt door RIVM. Ze hebben de bewoordingen ook aangepast "bij de GGD gemelde opgenomen en overleden patiënten, dus niet allemaal"
Okeeeeej... dus jij gaat elke dag gewoon nog naar de winkel om eten te halen. Veel plezier gewenst daarmee
Dit keer zie ik nergens staan hoeveel mensen erbij zijn gekomen naast de cijfers van de ziekenhuisopnames en het aantal personen dat is overleden klopt dat? Ook al zegt dat misschien niets omdat niet iedereen wordt getest maar ik was er wel benieuwd naar.
Dat er gekeken wordt of je met een IC behandeling nog kwaliteit van leven kunt bieden vind ik niet meer dan normaal. Ik heb vooral vrees voor verhalen zoals bijvoorbeeld @GossipGirlxoxo die beschrijft. Mensen die nog willen, maar straks niet meer mogen.
Nee, ik doe 2 keer per week boodschappen (deed ik altijd al). Doelde eigenlijk op het hamsteren. Niet de normale boodschappen die je altijd doet.