Wij hebben een ruw harige kaninchen teckel van 1,5 jaar, ik heb mij teveel blind gestaard op een goede fokker die goede en gezonde teckels fokte, hij fokt ook veel show teckels wereld wijd... ik heb niet goed na het karakter gekeken van onze teckel. wij hebben een super gezonde teckel, hernia of Epilepsie Komt niet voor in haar lijn gelukkig! maar er zit zo’n giga karakter in, inmiddels weet ik dat haar karakter wel extreem is voor een teckel en daar in heb ik mij heel erg in vergist. ik heb licht plakwerk gedaan met mijn oude Rottweiler en 2 Stafford gehad die allemaal geen riem nodig hadden, qua opvoeden en training heel veel ervaring, ook qua probleem gedrag... Zelfs de Rottweilers thuis had ik als puber en kind meer onder controle dan mijn moeder. maar onze teckel gaat extreem ver in haar karakter, ik zal haar voor geen goud willen missen, maar als ik die voorheen had geweten had ik nog wel een paar keer nagedacht. Ik wou bewust geen staff omdat je de kans hebt dat daar een knop om gaat met 2 jaar en ze andere honden grijpen, dat risico wou ik niet, ondanks hun geweldige karakter naar mensen. mij wou wel een hond met veel karakter... nou die hebben wij, extreem waaks en toch heel onzeker door een voorval met een andere hond toen ze 6 maand was, het gaat steeds beter, nu een jaar later doet ze 2 stappen per 3 maand vooruit en 1 stap terug om het maar zo te zeggen. ik heb heel veel ervaring met trainen maar dit is extreem ver, ik train liever een dienst hond dan een teckel om het maar zo te zeggen. maar ik zal haar nooit meer laten gaan, het is wel echt mijn meisje. O ze is trouwens gek op kinderen maar ze gromt ook zonder probleem tegen ze en dat vind ik wel perfect, ze geeft haar grens heel goed aan!
Mijn moeder had er een loslopende teckel gevonden in Brussel. Uren ermee gelopen, overal haar telefoonnummer achtergelaten. Uiteindelijk meegenomen naar huis. Af en toe moest ik een avondje erop passen. Wel grappig met uitlaten liep ik met een briefje rond. De teckel verstond enkel Frans en ik spreek geen Frans. En als ik niet in Frans zei: ga maar poepen of plassen dan deed ie niets.
De Fokker die wij hebben gevonden fokt op karakter en stabiele teckels die minder blaffen dan andere teckels. Ik ken er 2 in mijn omgeving die daar al een teckel van hebben. Blaffen wat niet gewenst is van begin af aan afleren zeggen ze. Ik hoop dat die van ons toch wel alleen kan blijven op den duur er zal toch gewerkt moeten worden....
Van teefjes hoor ik vaker dat die ander zijn van karakter dan reutje. Mijn ouders hebben 2 heidewachtels 1 reu en 1 teefje. Reu is echt een goedzak en teefje is een eigenwijze priel haha echt anders. Gedrag zal idd ook stukje opvoeding zijn van wat de teckel van pup af aan meekrijgt. Hier hebben we ook 1 dochter opzich een rustig houden we zijn (maar) met 3. Wonen wel in een woonwijk dus veel blaffen of niet alleen thuis kunnen zijn is wel een probleem als ie dat niet kan
Ik heb vannacht toch liggen denken en kon die lieve oogjes niet weerstaan. Nu ben ik ook best wel om naar een dwerg langhaar die schijnen ook wat makkelijker en liever te zijn dan een ruwhaar klopt dat? Ik heb zojuist een fokker een mail gestuurd die in de 2e week van mei pups dwerg langhaar verwacht.
Ik vind mijn dwerg langhaar echt super super lief! Mijn standaard ruwhaar was echt een teckel, een sjaggo hielebijtertje Ik heb met roos het beste uit 2 werelden. Ze is lief en toch zit er een doorzetter karakter in
Je kunt gewoon gaan kijken hè, kijken of er 1 bij zit die je bevalt, waar je een klik mee hebt. Ik ga niet met je mee hoor! Zijn mij allemaaal vreselijk te cute XD
Hahaha och wilde net vragen ga je mee, grapje! Ik heb inmiddels contact gehad met een dwerg langhaar daar kunnen we nog op de wachtlijst de pups worden rond 9 juni verwacht. Het karakter spreekt me heel erg aan een lieve hond
Andere vraag: Kan jullie teckel een beetje alleen blijven? Begrijp dat ze ook niet zo blafferig als dr ruwharige begrijp ik
Ik zit op Facebook op de site van Crusoe en Dafne. Dat zijn 2 teckels, de ene kort, de ander lang. Dafne is de pup langhaar, blond, ook zooooo leuk! En crusoe is idd wat kribbiger. Ze leren hun honden trucjes, soms leuk om te zien, soms kinderachtig. Maar wel leuk om even te spieken
Langhaar kwam erbij, we hadden ruwhaar toen al. Die ruwhaar kon prima alleen zijn, we konden zelfs naar de Efteling. Die luie blaffert snurkte de hele dag door. Langhaar kwam daarbij en die deed exact het zelfde, ging bovenop de ruwhaar liggen tukken. Tot ze overleed, nu kan de langhaar niet meer alleen zijn.
Och wat zielig, ze mist natuurlijk haar vriendje wat sneu. In principe ging het daarvoor dus wel goed met alleen blijven.
Ik heb er geen maar krijg ze wel in de trimsalon. Hier zeggen we altijd: "Je hebt honden en je hebt teckels." Sommige zijn wel ok maar de meeste teckels die ik hier heb gehad of bij mij stagebedrijven waren onvoorspelbare krengen die gerust een knauw gaven uit het niets. Maargoed het is heel wat anders ze te trimmen dan te hebben natuurlijk hoewel het voor mij wel de toon heeft gezet. Nooit geen teckel.
Mijn teckels waren altijd erg blij....totdat ze de dierenarts of plukster roken XD Mijn trimster zegt juist altijd dat roos zoooo lief en geduldig is, terwijl ze haar toch echt flink zeer heeft gedaan.
Even een kleine, beetje off-topic vraag misschien, maar wat vind jij wel het ultiem makkelijke/kindvriendelijke ras dan, wat kleine hondjes betreft? (Wij zijn ook aan het oriënteren op de aanschaf van een puppy, vandaar dat ik hier mee lees)
Ja dan kom je echt uit bij de gezelschapshonden. Met of zonder stamboom. Ik ben bevooroordeeld voor de shih tzu omdat ik die al 15 jaar fok maar er zijn meerdere rassen (of kruisingen) erg geschikt.
Wij hebben inmiddels ingelezen en contact gehad met een langhaar dwerg teckel fokker. Dat voelt heel goed ze zijn anders kwa karakter dan een ruwhaar. We staan nu op de wachtlijst voor een pup die 9 juni wordt geboren (hopelijk) we staan op plaats 3 op de lijst dus de kans is redelijk aanwezig als de teefje zwanger is dat we kans maken op een pup een reu. We hebben alle andere kleine rassen ook bekeken maar niets daarvan spreekt ons daarvan aan.
Nou heb net de kennel waar we een tijdje terug contact mee hadden over een ruwhaar pup laten weten dat we niet voor de ruwhaar maar voor de dwerg langhaar willen gaan. Krijg ik deze reactie terug; Als je geen blaffer wil moet je zeker geen kleine nemen en helemaal geen langharige ik heb ze gefokt en ben gestopt met langharige standaard en dwerg , en ruwhaar kanichen en dwerg om het geblaf en onzekere karakter Heb de kennel waar we op de wachtlijst staan voor een dwerg langhaar maar even gevraagd hoe zij dat ziet. Heb geen kennelnaam genoemd verder dat vind ik niet zo netjes. Had juist helemaal niet de indruk dat de dwerg langhaar zulke blaffers zijn en onzeker