Even een upje Hoe is het in de ziekenhuizen? Hebben jullie ook het idee dat de situatie aan het stabiliseren is? Of merken jullie daar nog weinig van?
Aansluitend op voorgaande vraag, vraag ik me af hoe het met de IC patienten is? Je ziet nu cijfers dat er gelukkig mensen 'gezond' van de IC weer afkomen, maar wat merken jullie in de praktijk? Komen er meer mensen van de IC af naar een cohort afdeling om verder aan te sterken of overlijden de meeste mensen op de IC toch? Is daar al meer duidelijkheid over is het nog te vroeg om daar een uitspraak over te doen?
Ik kan niet zo gauw meer vinden op de nos waar ik het las gisteren, maar meer dan de helft op de ic's overlijdt. Je ziet dat ook op de site van Stichting Nice.
Dankjewel, de grafieken op stichting Nice geven idd een duidelijk beeld hiervan. Ligt het percentage van overlijden op de IC hier normaal gesproken gelijk aan dat jij weet of ligt dit percentage nu bij corona duidelijk hoger?
Nu met Corona ligt het VEEL hoger. Maar normaal is een groot deel van de IC zorg, geplande zorg. Na bepaalde operaties bijvoorbeeld.
Ja dat klinkt logisch idd. Dan worden ze daar waarschijnlijk naartoe geplaatst om rustig te kunnen herstellen en nu liggen ze daar te vechten voor hun leven. Bedankt voor jullie uitleg! Hopelijk blijven de IC cijfers de komende tijd ook dalen.
Inmiddels 4 ic diensten erop zitten. Morgen mag ik weer. Er zijn 8 patiënten in totaal vanaf de ic naar de verpleegafdelingen gegaan met covid. Heel veel mensen hebben de ic niet overleefd. Je merkt dat dat er in hakt. Ziekenhuis pakt het goed op. Er is dagelijks begeleiding voor het personeel. De patientenstroom is gelukkig aan het afnemen. Maar de leeftijdscategorie van de bewezen covid op de ic is tussen de 20 en 82. En we krijgen nog steeds overnames vanuit bv Brabant. Volgende week gaan de poli's weer opgeschaald worden. Ben heel benieuwd hoe het gaat lopen.
Bij ons op de ic zijn ze nog steeds minimaal 50 jaar, ik vind het alleen wel heftig als ik “paren” zie liggen. Brengt A zijn vrouw naar binnen en volgt de dag erop zelf. A knapt dan ondertussen op en vrouw niet.
Herkenbaar. Meerdere familie relaties tegen gekomen. Fijn dat bij jullie de leeftijd hoger ligt. Nu iemand in de 40 aan de hart longmachine.
Heftig joh! Even een vraag ik denk min of meer voor mijn eigen geruststelling mensen onder de 40 is eigenlijk toch wel redelijk uitzonderlijk om op de ic te liggen met covid? Is je kans groter dan met gewone griep op die leeftijd? Ik ga er stiekem nog een beetje vanuit dan onder de 40 het een stevige griep is of heb ik het dan mis?
Snap ik, maar ik bedoel bij gewone griep is het ook meer uitZondering dan regel dat je ernstig ziek wordt op jongere leeftijd. Je hoort bij covid vooral boven de 40, dus ik vroeg mij af of je de kans dat je op jongere leeftijd net zulke pech moet hebben als met griep dat je daar zo erg ziek van wordt. Snap je? Lastig uitleggen via internet
Bij welke type geplande operaties kom je eigenlijk op de ic om te herstellen? Ik kan me bij heftige operaties zoals aan het hart wel voorstellen dat je eerst op de ic in de gaten gehouden wordt. Maar wat nog meer?
Na een grote buik ok, transplantaties, na ernstig trauma en bijvoorbeeld andere, grote operaties die niet veel gedaan worden in Nederland.
Transplantaties (na een longtransplantatie vaak weken in strikte isolatie). Grotere operaties aan hersenen (bv tumor resectie) of ruggenmerg. En vast nog meer, maar ik ben geen chirurg
Een trauma is uiteraard niet gepland. Maar inderdaad, na veel acute operaties heb je ook een ic nodig.
Het ligt er heel erg aan wat je nog meer onder de leden hebt. Wij hadden bijvoorbeeld een vrouw van 32 liggen, maar die had wel flinke obesitas. Dan val je gewoon in een risico groep. Het ligt er ook aan hoeveel virus load je tot je hebt genomen. Ben je met 1 besmet iemand kort in contact geweest en krijg je het dan is de kans dat je er ernstig ziek van word kleiner dan als jet met 1 of meerdere besmette mensen veel in contact bent geweest. Dan heb je dus meer virus tot je genomen en kan je dus zieker worden. Tenminste zo heb ik het begrepen.