Wij zouden eind juli naar Landal het Vennenbos, maar hebben besloten te annuleren voordat het resterende bedrag eind mei betaald moet worden. Heb liever een voucher van 600 euro dan van 2000. Ben de voorpret al kwijt, laat maar deze zomer. Volgend jaar maar weer...
Ben benieuwd of het zo gaat dat je een voucher voor je aanbetaling krijgt. Ik denk namelijk dat dit dan annuleren is (omdat je niet volledig voldaan hebt) tegen annuleringskosten dus je aanbetaling kwijt.
Dit zegt de Landal pagina: Ik heb alleen mijn eerste termijn betaald. Wat gebeurt er met mijn tweede termijnbetaling als mijn boeking wordt geannuleerd? Uw tweede termijnbetaling wordt geannuleerd. U ontvangt een recreatie-voucher ter waarde van het reeds betaalde bedrag. Wel fijn dat dit zo kan. Heb voor het gevoel liever een voucher met minder waarde, ook al zouden we er volgend jaar waarschijnlijk gewoon gebruik van maken.
Ik hoop wel op vakantie in augustus te gaan maar we houden er rekening mee dat die geannuleerd gaat worden. Via Duitse reisorganisatie geboekt via Nederlands reisbureau dus we wachten af wat er gaat gebeuren jammer maar het is helaas zo. Hopelijk blijft het lekker weer dan maar zwembad in de tuin.
De SGR kondigt aan dat ze de corona voucher maar tot op zekere hoogte kunnen dekken. Wanneer de hoeveelheid van de vouchers te groot word kunnen ze dit niet meer gegarandeerd dekken.
Ik zou dit dus nog even goed navragen. Want de tekst zegt "wat gebeurt er als mijn boeking WORDT geannuleerd" Het zou zo maar eens kunnen zijn dat dit alleen slaat op als Landal de boeking annuleert voordat je de tweede termijn moet voldoen omdat het betreffende park gesloten is en je dus gewoonweg niet kunt gaan. Dit geldt namelijk voor een aantal parken. Als het park gewoon open is (alleen de faculteiten niet) , dan kun je dus wel gaan maar annuleer je dus zelf de boeking door de tweede termijn niet te betalen. En ik denk dus dat je dan je aanbetaling wel eens kwijt kunt zijn. Wij zouden met Hemelvaart met de vriendengroep naar Landal gaan. Dat heeft dus echt geen zin, niet alleen vanwege gesloten faciliteiten maar omdat we domweg niet eens met de groep bij elkaar mogen zijn nu vanwege het samenscholingsverbod. Wij hebben ervoor gekozen om de tweede termijn wel te betalen zodat we een voucher zouden krijgen. Onze interpretatie was namelijk dat we nergens recht op zouden hebben als we de tweede termijn niet zouden betalen. Dan zouden we zelf geannuleerd hebben en de 1e termijn van 30% kwijt geweest zijn volgens ons.
Zo lees ik het ook. Bijna overal wordt gezegd wel de volledige reissom te voldoen, anders geen voucher.
Ai, zo zou het inderdaad kunnen zijn. Lees ik het in ons voordeel. bedankt voor je reactie, ga het navragen!
Wij doen exact hetzelfde. Het geld dat we normaal opdoen gaat voor een groot deel richting de spaarrekening. En met een deeltje van het budget kopen we een zwembad van 4 op 2, nieuwe tent, vuurschaal, hangmat, vlagjes voor de tuin,.... En wie weet als we in eigen land wegkunnen trekken we wel richting de tuin van familie met onze tent.
van de SGR heb ik het nog niet gezien, maar de ANVR vraagt overheidssteun omdat ze natuurlijk een gigantische financiële klap krijgen. Wat te verwachten is want de reiswereld krijgt nu natuurlijk een giga klap te verduren. (Werk zelf in de zakenreis tak dus merk het aan den lijve) Daarom ben ik zelf dus ook huiverig om, mocht er voor 1 juni nog geen duidelijkheid zijn over de zomervakanties), het restant bedrag van onze vakantie te betalen. Liever het verlies van €800 dan het risico lopen om €2800 kwijt te zijn. Want heel eerlijk, ik vraag me af of de SGR alles maar kan blijven dekken. Er zijn zoveel gedupeerden die een voucher gaan krijgen. Maar heel veel organisaties gaan vrees ik omvallen, dus dat klopt vervolgens allemaal aan bij de SGR. Ook hun hebben geen oneindig potje met geld liggen. En ja, dat is nu niet het belangrijkste, maar dat maakt voor mij persoonlijk wel dat wij waarschijnlijk dan gaan kiezen om het verlies van de aanbetaling voor lief te nemen. Zodat we geen risico lopen om alles kwijt te raken. Want €2000 nog extra betalen voor in alle waarschijnlijkheid een voucher vind ik zelfs met de garantie van SGR in deze tijd alsnog een risico.
De SGR neemt alleen de betalingsverplichting over op het moment dat een reisorganisatie failliet gaat. Die staan garant. Maar alle vouchers worden niet door de SGR vergoed. Mijn zus zit ook in de reisbranche, zakelijk en particulier en die is ervan overtuigt dat de SGR dit overeind zal houden.
Wij hebben 2,5 week geleden onze vakantie naar Roompot Cochem van 3-13 juli geannuleerd. De kosten van annuleren waren 15% is 169. We hadden al 682 betaald en hebben het verschil binnen een paar dagen terug op de rekening gehad. De annuleringsfactuur ingediend bij de verzekeraar. Die vergoeden nu niet maar is het dan nog negatief reisadvies krijgen wij alsnog die €169 van de verzekeraar. Heel blij met hoe dit geregeld is. En die €169 heb ik er zeker voor over om me niet meer druk te maken over de vakantie en niet vast te zitten aan vouchers. en ik ga er eigenlijk vanuit dat we dan nog niet mogen reizen en die €169 ook nog terug krijgen.
Nee dat zeg ik ook niet. Maar er zullen er genoeg gaan omvallen, en die bulk klopt wél bij de SGR aan ... En iedereen voor zich he. De vouchers is natuurlijk al heel netjes. En voor de mensen die het wel willen doen een prima oplossing. Zelf weet ik alleen niet of ik het risico wil lopen, vind het een aanzienlijk bedrag namelijk. Maar die keuze moet iedereen voor zich maken.
Bij welke verzekeraar ben je verzekerd? Mooie regeling zo. Ik heb ook een annuleringsverzekering en heb ook zelf geannuleerd. Misschien kan ik zo ook mn aanbetaling terug krijgen. Is toch 800 euro.