Corona Nieuws deel 3

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door lidu1, 24 mrt 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    10 feb 2012
    10.511
    4.635
    113
    #3621 Mississippi, 20 apr 2020
    Laatst bewerkt: 20 apr 2020
    maar niet alle ouders zijn risico groepen toch? Laat ik het anders stellen: dat je je sociale bubbel mag vergroten met 1 ander ‘huishouden’ en rekening houdend met echte risicogroepen. (Opa 80+ met diabetes bijv, mijn fitte moeder van 60 zie ik niet als risicogroep)

    edit: ik kan niet uitstaan dat ik het betreffende artikel niet meer kan terugvinden waarin men het had over de versoepeling van de sociale bubbel.
     
  2. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.577
    8.546
    113
    Ik hoop dat je gelijk hebt :D

    Had sowieso niet veel verwachtingen, wellicht bepaalde contact beroepen weer starten met voorzorgsmaatregelen (tandarts, kapper, etc)
    En had dan wel de hoop dat in elk geval de basisscholen weer zouden kunnen opstarten (in wat voor vorm dan ook).

    Maar ze benoemen specifiek de jongeren, en daar versta ik dus geen basisschoolkinderen onder ;)
     
    Mammielove vindt dit leuk.
  3. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.360
    23.545
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Kuipers: 'IC cijfers bieden ruimte voor voorzichtige versoepeling'
    Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg zegt dat de huidige IC cijfers ruimte bieden om heel voorzichtig de maatregelen te versoepelen. "Dat is alleen op basis van de IC-cijfers, het OMT (outbreak management team, red.) heeft ook andere randvoorwaarden gesteld."
     
  4. ikke84

    ikke84 Fanatiek lid

    28 feb 2010
    3.062
    507
    113
    Scholen blijven gewoon dicht, maar voor hoelang.worden morgen toch niks wijzer
     
  5. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    Ik zou onder een steen kruipen ;)
     
    QueenMuffin en 1991Mamavanvier vinden dit leuk.
  6. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Vanuit de cijfers zou ik dat ook verwachten, maar gezien nu al zoveel protesten vanuit de PO branche verwacht ik het niet.

    Volgens het kabinet moesten de scholen sluiten door onrust bij de ouders en omdat er zoveel ziekteverzuim was onder de leraren dat geen les meer gegeven kon worden.

    Aangezien de brancheorganisaties van leraren nu om garanties vragen voordat ze weer met lessen beginnen gaat het hem weer niet worden ben ik bang.
    In geen enkele branche kunnen garanties worden gegeven.
     
    hummeltje5 en Syane vinden dit leuk.
  7. ikke84

    ikke84 Fanatiek lid

    28 feb 2010
    3.062
    507
    113
    Ja of een halfjaar gaan slapen
     
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.543
    36.517
    113
    Hoe kom je hierbij dan?
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  9. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.301
    11.908
    113
    Als dat toch zou kunnen dan zou iedereen dat doen denk ik. :o:
     
    ikke84 vindt dit leuk.
  10. ikke84

    ikke84 Fanatiek lid

    28 feb 2010
    3.062
    507
    113
    Op bassis van berichten.en dat de scholen er tegen zijn
     
  11. Juffie26

    Juffie26 VIP lid

    24 okt 2011
    10.011
    1.860
    113
    Geen idee of dit al gepost is

    'Geen grote stappen': kabinet tempert nogmaals verwachtingen voor morgen - https://nos.nl/l/2331111
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  12. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    #3632 amdaa, 20 apr 2020
    Laatst bewerkt: 20 apr 2020
    Ik zou me toch eerder richten om versoepeling met positieve gevolgen voor de economie.

    Er zijn steeds meer mensen die toch lak hebben aan social distancing of de regels zelf invullen zoals ze het dunkt. Als je die verder versoepelt wordt nog minder afstand gehouden, vooral thuis / in familie en vriendenkring.
    En de "bubbel" werkt alleen als verder niemand nergens anders komt. Zoals in total lockdown landen. Dan zou je kunnen zeggen: 2 gezinnen binnen de bubbel en verder niemand.
    Dat is bij ons helemaal niet aan de orde.

    Stel mijn man neemt het virus mee vanuit zijn werk. Wij gaan naar onze ouders (in jouw versoepelingsscenario), mijn vader pikt deze op en neemt het mee naar zijn werk. Vervolgens komt mijn zus met vriend (want het zijn ook haar ouders) en beide nemen het mee naar 2 verschillende bedrijven, EN naar de ouders van haar vriend (want zijn ouders). Die collega's nemen het weer mee naar hun ouders enz.
    Dus elke contact verhoogt het risico exponentieel (heel plat voorbeeld dit natuurlijk)

    Op zich kunnen we stellen dat we deze risico's weer durven te nemen. Maar dan zou ik het liever in de economiesfeer zien. Want als wij versoepelen maar hele branches dicht blijven houden gaan we EN medische risico's vergroten EN steeds ergere recessie tegenmoet.

    Ergens denk ik dat juist ouderen in risicogroepen nu in vreselijke eenzaamheid zitten. Als je nog fit bent kun je nog zelf op pad en met afstand samen iemand een wandeling maken oid. Maar ik hoop dat ze voldoende beschermingsmiddelen beschikbaar kunnen stellen zodat ouderen in verzorgingshuizen of niet mobiel thuis iets van bezoek kunnen krijgen. En dan desnoids beperkt tot 1 persoon met brscherming.
     
    hummeltje5 en sprits vinden dit leuk.
  13. Anna009

    Anna009 VIP lid

    30 mei 2008
    9.974
    5.280
    113
    Home
    Onze school heeft vandaag bericht dat ze morgen afwachten en achter de schermen bezig zijn
    Ze zijn er helemaal niet tegen
     
    hummeltje5 en Anouk2005 vinden dit leuk.
  14. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    10 feb 2012
    10.511
    4.635
    113
    Ik snap wat je zegt hoor, maar op microniveau denk ik dat mensen heel erg behoefte hebben aan iets van versoepeling, mochten we idd tot na de zomervakantie geen school hebben dan is het denk ik niet verkeerd om als mentale boost weer op bezoek te kunnen bij dichtsbijzijnde familie als je eigen ouders.

    Tevens zou het ook prettig zijn als opa en oma dan wel weer op mogen passen. Zodat er ook wat ruimte komt qua werk. (De vitale beroepen even daargelaten)
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  15. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.543
    36.517
    113
    Hier zijn ze ook niet tegen.
     
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.543
    36.517
    113
    Juist voor oudere mensen denk ik dat verlichting nog heel lang weg is. Lijkt me dat ze eerder de scholen openen dan de dingen die jij noemt. Oudere mensen blijven een risicogroep.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  17. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    12 mei 2017
    7.933
    12.187
    113
    Mijn vriendin werkt op een middelbare school....die ziet het totaaaaal niet zitten. Dan valt het ook nog eens in haar vakantie dat besluit, ze vindt het maar zwaar. Ik kijk dan even weg van mijn telf en adem diep in XD
     
    Syane vindt dit leuk.
  18. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    10 feb 2012
    10.511
    4.635
    113
    Heb het nergens of / of geschetst. Ik denk dat mensen om microniveau na al deze tijd behoefte hebben aan iets van versoepeling. Dat zie je al aan het feit dat er veel mensen al langzaamaan wat meer contact zoeken met familie of vrienden. Mochten de scholen dichtblijven wellicht kan er zoiets als wat ik schets. Dan heb ik het (nogmaals) niet over ouderen in de risicogroepen, ik heb het over mensen in de leeftijd van mijn ouders 60, fit en zonder risicoverhogende onderliggende aandoeningen.

    Ik heb ook totaal geen illusie dat ik en mijn gezin dat coronavirus niet gaan krijgen, misschien is dat het verschil. Betekent niet dat ik niet begrijp dat we de zwakkeren moeten beschermen. Maar je moet als overheid denk ik ook in de gaten houden dat mensen er voor de volle 100% in mee blijven gaan en niet de handdoek in de ring gaan gooien. Positieve beloning voor het succesvol opvolgen van de maatregelen zou in mijn ogen dus niet verkeerd zijn.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  19. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Maar dan zijn de rest van de maatregelen toch ook niet meer nodig?

    Hoe we het ook draaien en keren, mensen boven de 50 worden over het algemeen zodanig ziek dat ze aanspraak maken op ons zorgsysteem. Daaronder is er amper sprake van oversterfte en doorloopt het grootste deel de besmetting zonder grote problemen.

    Deze groep mensen worden juist met al deze maatregelen primair beschermd. Want alle genomen maatregelen zijn in principe ingesteld om het zorgsysteem beheersbaar te houden.

    Hoe zuur het ook is: overal waar ze starten met de versoepeling van de maatregelen is dat altijd onder de voorwaarden dat ouderen beschermd blijven.
    Dus eerder naar school, zwembad, restaurant dan naar oma.
     
    hummeltje5 en suus1983 vinden dit leuk.
  20. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.361
    16.755
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Onze school is ook niet tegen.
     

Deel Deze Pagina