Melding bij Veilig Thuis door ziekenhuis

Discussion in 'De lounge' started by Annonym, Apr 21, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Annonym

    Annonym Lid

    Apr 21, 2020
    11
    58
    13
    Female
    Hallo allen,
    Ik heb voor deze topic een anonieme account gemaakt in verband met herkenning (excuses hiervoor).

    Zojuist een verontrustend telefoontje gekregen van mijn tante. Mijn nichtje is 3 maanden geleden bevallen van haar baby. Vanochtend bleef haar baby huilen en kreeg ze haar niet stil. Op een gegeven moment viel haar hoofdje naar achter en haar armpjes waren slap. Ze heeft toen 112 gebeld en met spoed zijn ze naar het ziekenhuis gegaan.
    Daar heeft de baby een mri gehad en bleek dat ze een hersenbloeding heeft gehad en er waren schedelfracturen te zien. Enorm heftig om te horen als moeder maar hierna begon het drama pas ....het ziekenhuis heeft een melding gedaan bij veilig thuis. Vt is toen naar het ziekenhuis gekomen en heeft haar verzocht naar huis te gaan. Ze mocht haar baby niet meer zien zonder toezicht.

    Ze zit er helemaal doorheen! De kinderarts had haar gevraagd of ze haar baby had laten vallen of had geslagen. Ze beweerd dit echt nooit te hebben gedaan. Zelf denkt ze dat het door de bevalling zou kunnen komen, omdat ze die als heel zwaar had ervaren (stuit). Ik heb even op google gekeken maar ik kon alleen zien dat een baby niet zomaar een schedelfractuur kan oplopen tenzij deze een val heeft gemaakt.

    Dit nieuws heeft me zo ontzettend geraakt en ik kan het niet van me afzetten. Veilig thuis gaat nu een onderzoek doen begreep ik van mijn tante en een tijdslijn maken van de bevalling tot nu. Het onderzoek zou een paar dagen duren had ze het over.

    Is er iemand die hier verstand van heeft vanuit werk oid en mij meer kan vertellen wat ze kan verwachten?

    Adviezen hoor ik graag.
     
  2. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,044
    16,551
    113
    Iertje81 likes this.
  3. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    Aug 1, 2016
    38,191
    45,331
    113
    Jeetje. Ik kan nu eventjes alleen maar aan die arme baby denken. 3 maanden oud. ******** zeg..
     
  4. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,478
    8,734
    113
    Wat vreselijk voor het kindje zeg. Hopelijk wordt duidelijk waardoor het is veroorzaakt. Sterkte, lijkt me vreselijk zo'n situatie in de familie.
     
  5. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,044
    16,551
    113
    Inderdaad, vreselijk voor de baby.:cry:
     
  6. Evanesco

    Evanesco Niet meer actief

    Wat ontzettend heftig voor jullie allemaal.

    Hoe gaat het nu met de baby? Is er enig vooruitzicht op herstel?
     
  7. Forumnaam

    Forumnaam Bekend lid

    Oct 19, 2019
    899
    1,761
    93
    Jeetje wat zielig zeg voor de baby :cry:
    Ik hoop oprecht dat het door de heftige bevalling komt.
    Dat veilig thuis erbij is en ze haar kindje alleen onder toezicht mag zien is ontzettend rot en heftig en tegelijkertijd is het alleen maar goed dat “een ouder” van een kindje met zulk ernstig letsel een periode onder toezicht moet blijven staan. Dat is alleen maar voor de zekerheid. Ik neem aan dat ze haar niet perse beschuldigen, maar slechts de baby willen beschermen. Want anders neem ik aan dat de politie haar wel had opgehaald ipv dat ze naar huis was gestuurd.
     
    Novi, Syane, Maslov and 6 others like this.
  8. Annonym

    Annonym Lid

    Apr 21, 2020
    11
    58
    13
    Female
    De hele familie is geschrokken en we zijn allemaal in shock.
    De baby is nu stabiel maar het is niet duidelijk wat de schade op lange termijn is
     
  9. Annonym

    Annonym Lid

    Apr 21, 2020
    11
    58
    13
    Female
    Ik kan het ook niet geloven. Ik heb haar 2x gezien en vastgehouden en ze was zo klein en lief. De gedachte dat ze daar nu zo ligt en de schade op lange termijn niet te voorspellen is ...maakt me enorm verdrietig
     
    Nina Sanders likes this.
  10. Annonym

    Annonym Lid

    Apr 21, 2020
    11
    58
    13
    Female
    Het is zeker rot voor haar maar voor de baby is dit wel de veiligste beslissing natuurlijk. Ze willen inderdaad eerst uitzoeken waar dit door komt vandaar dat vt erbij is gehaald.
     
  11. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,577
    13,824
    113
    Female
    Noord- Holland
    Heel heftig dit :(

    Ik hoop dat er uit onderzoek gauw naar voren komt hoe dit allemaal heeft kunnen gebeuren. Als het echt zo is dat het niet bewust is toegebracht willen de ouders ook wel graag weten hoe dit komt denk ik zo.

    Wel positief dat de gezondheid van de baby op dit moment stabiel is.
    Hopelijk tzt. ook goed bericht over het herstel op lange termijn.

    Sterkte met de situatie.
     
    Annonym likes this.
  12. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    Aug 1, 2016
    38,191
    45,331
    113
    Ben idd ook enorm benieuwd hoe dit verder gaat. Zo kwetsbaar wanneer ze zo klein zijn.. maar toch ook vaak heel sterk. Hoop oprecht dat die kleine het goed maakt!
     
    Annonym likes this.
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,505
    36,457
    113
    Na 3 maanden nog? Zou dat kunnen?

    Wat een vreemde situatie zeg. Niet raar dat VT erbij betrokken is, een heel ernstige situatie.
    Is ze alleenstaand?

    Edit: nee zou dus niet door de bevalling kunnen komen volgens mij.
     
  14. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    Dec 31, 2015
    17,971
    33,649
    113
    Hoi,
    Wat verschrikkelijk allemaal!
    Als je meer info wil mag je me pb’en. Ik werk als gezinsvoogd bij Jeugdzorg.
    In het kort komt het er ws hier op neer.
    Veilig Thuis (VT) heeft de melding gekregen van het ziekenhuis. Waarschijnlijk heeft VT met spoed een melding gedaan bij De Raad voor de Kinderbescherming. Hierna is er door de Raad een verzoek bij de rechtbank neergelegd om met spoed een voorlopige ondertoezichtstelling uit te spreken. Die voorlopige ondertoezichtstelling wordt nu door een gezinsvoogd van een voormalig Bureau Jeugdzorg in de regio waar je nichtje woont, uitgevoerd. Het kindje van je nichtje is naar een geheim pleeggezin gebracht en voor de komende tijd wordt er een bezoekregeling tot stand gebracht.
    Binnen nu en 2 weken komt er een zitting op de rechtbank en zal je nichtje kennis maken met de gezinsvoogd. Ook wordt dan bekend hoelang het kindje onder toezicht wordt gesteld.

    Dit is scenario 1. Uiteraard zijn er meerdere maar dit baseer ik op jouw verhaal.

    Voor meerdere scenario’s, stuur me dan een pb en ik zal proberen om te antwoorden,

    Sterkte!
     
    Liana84, flipflop, s82 and 6 others like this.
  15. Annonym

    Annonym Lid

    Apr 21, 2020
    11
    58
    13
    Female
    Ik moet eerlijk zeggen dat ik dat dus ook denk. Het lijkt mij sterk dat er na 3 maanden pas duidelijk is geworden dat er een schedelfractuur is. Ik hoop echt op het beste!

    Nee ze is niet alleenstaand. Haar man was hier ook bij aanwezig.
     
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,505
    36,457
    113
    Ja als je snel even googelt, dan lees je dat dat vrij onmogelijk is. Heftig hoor. Haar man kan er dus ook nog wat mee te maken hebben.
     
    Annonym likes this.
  17. zara1983

    zara1983 Fanatiek lid

    Nov 1, 2013
    1,207
    534
    113
    NULL
    Een schedelbasisfractuur krijg je echt niet zomaar. Ik vind het dus zeer terecht dat vt ingeschakeld is.

    Het lijkt mij haast onmogelijk dat dit van de bevalling is. Een baby heeft schedelnaden die dit voorkomen.

    Zeker in combinatie met een bloeding (ik weet niet hoe groot deze is en waar deze zit) zou je dan ook veel eerder klachten verwachten. Dit huilen en slap worden kwam nu pas.

    Ik hoop natuurlijk dat het niet zo is, maar bij mij gaan ook wel alarmbellen af.
     
    Kolibrie, Liana84, Robijn89 and 5 others like this.
  18. Marsepein

    Marsepein Fanatiek lid

    May 31, 2019
    1,412
    1,253
    113
    Female
    Wat een verdrietige situatie voor iedereen. Hoop dat de kleine er zonder kleerscheuren uit komt. Stel dat de mama hier echt niets mee te maken heeft dan is dit wel heel hartverscheurend voor haar, je kindje niet mogen zien en beschuldigd worden..
    Kan het zijn dat er iemand anders in het spel is zoals vader, broertje/zusje of oppas?
     
    heidiane likes this.
  19. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    Sep 13, 2014
    9,446
    4,241
    113
    Als t kindje dit soort verwondingen bij de bevalling had opgelopen was dat toch al veel eerder bekend geweest. Lijkt mij dat je echt wel merkt ( en de vk /gyn ok die de controle na de geboorte gedaan hebben). Een schedelbasisfractuur krijg je echt niet zomaar.
    Bij een stuitbevalling verwacht je eerder wat problemen in t nekje..

    Kindje moet gevallen zijn oid of erger. ( kan een ongeluk geweest zijn niet meteen mishandeling)

    Alleen maar goed dat vt er boven op zit
     
  20. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    Dec 4, 2012
    10,846
    4,213
    113
    Female
    Zuid Holland
    Jeetje wat heftig zeg, hopelijk komt de baby er weer bovenop zonder blijvende schade.
     
    Annonym likes this.

Share This Page