Kind astma naar school

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door sn1987, 26 apr 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sn1987

    sn1987 Lid

    24 okt 2012
    20
    2
    3
    NULL
    NULL
    Ik heb deze vraag al bij de school neergelegd (ik wacht nog op antwoord) maar ik vraag me ook af hoe anderen hierover denken.
    Mijn dochter van 4 jaar heeft astma (en waarschijnlijk hooikoorts) Zij heeft hier medicijnen voor waar het goed mee onder controle is. Alleen hoest zij wat vaker dan andere mensen. Ze is niet ziek en dit zijn ook geen dingen die bij een verkoudheid horen. Inmiddels hoest ze al weer maanden. De ene keer meer dan de andere keer. Het hoesten is nu weer wat afgenomen maar niet helemaal weg. Vooral bij buiten en bij inspanning gaat ze weer hoesten.
    Mijn vraag is nu of ze wel naar school mag 11 mei. Aan de ene kant snap ik dat mensen huiverig zijn, omdat ze bang zijn dat ze iets heeft. Maar als sommige maatregelen blijven tot er bijvoorbeeld een vaccin is, dan zou zij misschien maanden of bijna een jaar niet naar school mogen. Ze hoest altijd netjes in haar elleboog en wast altijd goed haar handen.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  2. Maan14

    Maan14 Niet meer actief

    Onze zoon heeft long problemen icm een cyste in zijn bovenste luchtpijp.

    Hier door hoest hij bij het eten en na rennen. Ze weten dit op school hebben ze zelfs toen hij er net zat aan ons gevraagd of het bekend was dat hij zo hoesten.

    Echter is vanuit school al aan gegeven dat ze weten van zijn probleem en zolang hij geen snot of anderen klachten heeft of krijgt mag hij gewoon komen. Het is trouwens een standaart hoest bij hem wij horen ook aan zijn hoest wanneer het een anderen hoestje word en we evt de long arts moeten bellen.
     
  3. Jori88

    Jori88 Bekend lid

    26 apr 2020
    610
    497
    63
    Vrouw
    Dit is bij mijn zoon net zo! Hij gebruikt putjes en daarmee is het redelijk onder controle, maar hij hoest wel. School is hier ook op de hoogte en willen hem gewoon zien gelukkig. Ik ben heel benieuwd hoe het in de praktijk gaat zijn uiteindelijk!
     
    Maan14 vindt dit leuk.
  4. sn1987

    sn1987 Lid

    24 okt 2012
    20
    2
    3
    NULL
    NULL
    Dat zijn al positieve berichten. Mijn dochter gebruikt ook pufjes Onderhoudsmedicatie is 8 weken geleden al omhoog gegaan en nu ook antihistamine erbij sinds twee weken. Ik weet eigenlijk niet zeker of ik het eerder zo expliciet heb gemeld op school. Ze gaat ook nog niet zo lang naar school.
     
  5. Jori88

    Jori88 Bekend lid

    26 apr 2020
    610
    497
    63
    Vrouw
    kan alsnog hè! Gewoon doorgeven. Dan kunnen ze er rekening mee houden :)
     
  6. sumer93

    sumer93 Bekend lid

    17 jun 2015
    690
    300
    63
    NULL
    NULL
    Mijn zoon van 7 maanden heeft schade opgelopen(hersteld zich als goed is wel nog maar voor nu hoest hij snel en ook uit enthousiasme gaat die soms beetje hijgen) door dat hij zware vorm van rs heeft gehad afgelopen winter

    wij hebben van de huisarts een brief gekregen dat het hoesten dus ook daar door komt. Wel moeten we elke week longen gaan laten luisteren.

    die regel gaat ons kdv/bso en basisschool ook hanteren.
    Als jij met brief van medisch specialist kan aantonen dat bijv komt door astma of hooikoorts oid mogen ze komen.
     
  7. siriel

    siriel VIP lid

    15 nov 2010
    5.123
    2.957
    113
    Vrouw
    Bij onze school is aangeven dat ieder kind dat hoesterig is of verkouden is naar huis gestuurd wordt. Ongeacht of het iets chronisch is, astma oid. Omdat de leerkracht gewoonweg niet kan inschatten wanneer iemand een snotneus door de pollen heeft of misschien wel door corona. Goede zaak vind ik.
    Onze oudste zoon is deze week ook thuis gebleven van z'n stage. Druk op z'n borst en keihard hoesten. Ook hij is bekend met astma. Maar we gaan hierin geen risico voor andere mensen vormen.
     
  8. Lisa280887

    Lisa280887 VIP lid

    13 jan 2019
    5.072
    5.826
    113
    Vrouw
    Dit doen wij ook inderdaad... Ik begrijp echt dat het lastig is want je weet als ouder dat het aan de astma ligt. Maar we kunnen geen risico nemen nu!
     
    siriel vindt dit leuk.
  9. sumer93

    sumer93 Bekend lid

    17 jun 2015
    690
    300
    63
    NULL
    NULL
    Oké dan ben ik wel benieuwd hoe ze dat komende 2? Jaar gaan doen. Want die maatregel met bij verkoudheid of griep symptomen thuis blijven is al gezegd die blijft wel.

    je zou dan maar kind hebben met astma of hooikoorts;) lekker dan...

    Ik vind boeren verstand. Als ze echt het zelfde hoestje hebben als altijd dan zou erg zijn als ze niet mogen komen.
    Kijk als ze daar nog een snotneus of verhoging of een ander symptoom bij krijgen vind ik ander verhaal.

    mijn zoon heeft dus flinke astma over gehouden. Kans dat hersteld is er maar duurt paar jaar. Moet ik hem al die jaren dan maar thuis houden?
     
  10. siriel

    siriel VIP lid

    15 nov 2010
    5.123
    2.957
    113
    Vrouw
    Ik snap ook (uit eigen ervaring) dat het een heel lastige situatie is, voor zowel het kind zelf als school. Maar op dit moment kan je gewoon niet weten of je hoest en benauwd bent omdat je dat met regelmaat hebt. Of dat je iets opgelopen hebt. Ben iig heel blij dat daar bij onze school heel duidelijk over gecommuniceerd is.
     
    Lisa280887 vindt dit leuk.
  11. Lisa280887

    Lisa280887 VIP lid

    13 jan 2019
    5.072
    5.826
    113
    Vrouw
    Ja precies! Mee eens hoor. Hoe lastig het ook is!
     
    siriel vindt dit leuk.
  12. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.473
    8.734
    113
    Dat is echt niet op elke school het geval.
    Sterker nog, een arts kan in heel veel gevallen niet eens zelf vaststellen waar bijvoorbeeld een hoest of andere klachten vandaan komen.
    Iemand kan bijvoorbeeld hoesten door astma en niezen door hooikoorts, maar daarnaast ook corona hebben. Alleen een test kan dit uitsluiten.
     
  13. sumer93

    sumer93 Bekend lid

    17 jun 2015
    690
    300
    63
    NULL
    NULL
    Ik heb een long arts in de Familie en die zegt nu zelf ( adviseert ook ggd nu) dat ze ondertussen echt wel verschil kunnen horen met longen luisteren of iets een virus is. Of astmatisch.
    alleen welk soort virus en dus mogelijk Corona kan alleen door test vast gesteld worden. volgens hem horen ze dan een soort roggeltje met luisteren van slijm.
    En astma is juist een hele droge hoest met alles behalve een roggeltje

    hooikoorts is dan inderdaad een ander verhaal.
     
  14. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.473
    8.734
    113
    Raar verhaal. Want juist in het begin manifesteert corona zich juist met een droge hoest.
     
    sprits, Elisje en Lisa280887 vinden dit leuk.
  15. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Veel kinderen ontwikkelen door corona ook geen hoest, maar als ze het virus wel hebben en daarbij om een andere reden hoesten of niesen, komen er wel virusdeeltjes mee. Dit geldt overigens ook veel veel volwassenen - milde gevallen hebben soms géén hoest/nies, maar als je dan ook hooikoorts hebt... tja, dezelfde nies als altijd, maar wel geladen met virusdeeltjes.

    Hier op school is het zo dat een kind met vaker hoesten of niesen naar huis wordt gestuurd vanaf 11 mei, wanneer ze dat gaan versoepelen is nog niet bekend.
     
  16. Elisje

    Elisje Fanatiek lid

    18 jun 2006
    3.930
    933
    113
    Misschien de longarts weer eens terug naar de schoolbanken sturen? Bij corona gaat het vooral om droge hoest. Natuurlijk kan het ook slijmerige hoest zijn bij bepaalde mensen met chronische aandoeningen en rokers (je wil niet weten wat ze oprochelen 's ochtends).
     
  17. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.542
    3.057
    113
    Onze dochter hoest al maanden, begon in oktober geloof ik en zou kinkhoest zijn.
    Hoest is al een stuk minder maar helaas nog niet weg.
    Ik hoop dat ze wel naar school mag.
     
  18. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.466
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Precies. Beetje goede arts kan mi. goed de inschatting maken, samen met bekende medische status en het verhaal van de ouders. Onze dochter heeft hetzelfde probleem. Astma en ernstige huisstof allergie. Hoest al maanden. Een droog luchtje. Vooral na het opstaan, tijdens eetmomenten en na inspanning. Dit hoort bij haar (helaas). Het zou toch te bizar zijn als je daardoor maanden en misschien wel langer weg gehouden wordt van school.
     
    sumer93 vindt dit leuk.
  19. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.466
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Ook longarts?
     
  20. sumer93

    sumer93 Bekend lid

    17 jun 2015
    690
    300
    63
    NULL
    NULL
    Ah oké. Zelf dus ook long arts? want leg dan eens uit waarom bij Corona patiënten duidelijk op foto’s te zien is dat de longen vol lopen met slijm. De bronchiën overmatig slijm produceren en dus overlopen waardoor er weinig lucht gehaald kan worden?

    Het kan idd starten met een droog hoestje. Net zoals een griep en andere verkoudheid. Maar het lastige van covid is juist dat dat droge hoestje Binnen een uur om kan slaan in longen welke overstromen met slijm waardoor iemand geen lucht meer krijgt ;)
     

Deel Deze Pagina