Om hoe laat leg je je baby boven te slapen?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Lisa890, 27 apr 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lisa890

    Lisa890 Fanatiek lid

    28 aug 2018
    1.928
    2.408
    113
    Vrouw
    Nog in afwachting van baby nummer 2 hier ;)
    Maar al even aan het twijfelen over de aanpak hiervan, dus kom alvast even andere ervaringen horen :)

    Mijn zoon lieten we vanaf de geboorte heel de dag zijn slaapjes in het park doen, dat ging goed omdat het erg stil was in huis.
    'S avonds als we voor de tv zaten lieten we hem ook in het park of op schoot tot we met bedtijd alle 3 samen naar boven gingen. Soms was dit 22u, soms vroeger als ik doodop was, soms pas 23u,.. geen vast uur dus.

    Maar nu twijfel ik om weet ik veel welke reden of dit de juiste aanpak was.
    Leg je een pasgeboren baby best ook op een vast tijdstip in zen bedje op je kamer of op eigen kamer zoals je een peuter een vast tijdstip geeft?
    Mijn schoonzus brengt haar baby sinds dag 1 om 20u naar boven, dat vond ik eerst zo vreemd, maar misschien is het wel beter zo..?

    Hoe pakken jullie dit aan?
     
  2. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    10 feb 2012
    10.511
    4.635
    113
    Hier de eerste zes weken alleen maar bij mij gehouden. :) Mede ook door het clusteren ‘s avonds was het vrijwel onmogelijk om baby in eigen bed te leggen, zeker de eerste weken. Dit ga ik nu weer zo doen. Lekker in de draagdoek en knuffelen maar ❤️
     
    Zoe123 en Lisa890 vinden dit leuk.
  3. RobinBird

    RobinBird Fanatiek lid

    21 okt 2018
    1.317
    1.011
    113
    Eerst even een vraagje: wat bedoel je met 'in het park'? Hahaha! Neem aan dat hij niet in het park ligt als jullie thuis zijn :roflmao:!
     
    Sophie221, roever, Riverdale87 en 5 anderen vinden dit leuk.
  4. S2909

    S2909 Fanatiek lid

    14 nov 2019
    2.299
    3.083
    113
    Vrouw
    Park is vlaams voor box.
     
    RobinBird vindt dit leuk.
  5. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.779
    7.366
    113
    Mijn tweede en derde en vierde deden hun dutjes in hun bed of de draagzak (de jongste). Nooit in de box. Ik vond dat te onrustig voor ze met meer kinderen in huis. Jongste sliep alleen in de draagzak.
    Alledrie kregen ze borstvoeding en clusterden de hele avond. Zodra dat klaar was gingen ze hun bed in. Toen het clusteren over was gingen ze naar bed zodra ze moe waren.
    De jongste gaat nu ergens tussen 6 en 8 naar bed, en wordt dan een keer wakker voor nog een fles, die geven we dan beneden daarna ze haar bed weer in gaat.
     
    Lisa890 vindt dit leuk.
  6. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.277
    17.155
    113
    Hier sliep de 4e overdag ook gewoon beneden in de wagen of de box. Of op schoot uiteraard ;) En zo zal dat nu weer gaan gebeuren, tenzij ik merk dat baby de rust van boven wil.

    Savonds: ik heb alleen ervaring met kleine baby's die heel de avond willen clusteren dus ze hebben nooit een vaste bedtijd gehad de eerste maanden. Tot e r regelmaat in het nachtritme kwam
     
    Lisa890 vindt dit leuk.
  7. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Onze baby's sliepen het eerste half jaar (ongeveer) waar wij waren. Overdag in de draagdoek/kinderwagen/box. 'S avonds op ons op de bank of in de box. En als wij naar bed gingen ging de baby mee. Ik vind het voor mezelf een beetje eng om een pasgeboren baby alleen te laten ivm wiegendood.
     
    Lisa890 vindt dit leuk.
  8. Lisa890

    Lisa890 Fanatiek lid

    28 aug 2018
    1.928
    2.408
    113
    Vrouw
    Haha oh nee noem je dat anders in Nederland? Ik woon in België dus sta er niet altijd bij stil :roflmao:
    Ik bedoel dus een box :p

    Aan jullie ervaringen te lezen loopt het wat gelijk met hoe ik het deed.
    Toch fijn even die bevestiging te lezen, ik ga het gewoon opnieuw zo doen.
    Vond het zelf ook zo zalig om savonds met hem op schoot te liggen, al zeker die eerste maanden! :)
     
    Sophie221, Zoe123 en Mississippi vinden dit leuk.
  9. Chrissie1990

    Chrissie1990 Fanatiek lid

    26 aug 2016
    1.195
    1.084
    113
    Hulpverlener
    Eerste weken sliep ze in haar bedje of op mij tijdens het clusteren. Na 8 weken kreeg ze een wat regelmaterige ritme. En kreeg ze echt een bedtijd en sliep ze in haar eigen bedje.
     
    Lisa890 vindt dit leuk.
  10. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    15 okt 2017
    4.151
    4.681
    113
    Vrouw
    In het begin altijd bij me gehouden, tot er een beetje regelmaat in het slapen kwam. Dan kregen ze een bed tijd. Heerlijk op de bank met een baby op schoot :)
     
    Lisa890 vindt dit leuk.
  11. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.806
    5.942
    113
    Vrouw
    Tot een week of 8/9 (gok ik) geen vaste tijd ivm clusteren. Soms de hele avond aan me geplakt,
    soms al vroeg moe en klaar.
    Daarna wel toewerken naar een vastere tijd, maar echt niet op de minuut.
    Het hing ook af van het nacht ritme qua voedingen
     
    Lisa890 vindt dit leuk.
  12. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.058
    1.290
    113
    Nederland
    De eerste weken tot een week of 8 sliep hij veel in de box of op schoot. Vanaf 8 weken hebben we hem altijd rond 19.00 op bed gelegd en ging hij de nacht in. Vaak werd hij dan tussen 01.00 en 04.00 wakker voor een fles. We hebben hem nooit om 23.00 nog een late fles gegeven.
     
    Lisa890 vindt dit leuk.
  13. RobinBird

    RobinBird Fanatiek lid

    21 okt 2018
    1.317
    1.011
    113
    Hahaha, in Nederland is een park een plek buiten, met gras en bomen en bankjes enzo, soms een vijvertje. Om te recreëren en wandelen. Ik zag het al helemaal voor me! Hahaha! Maar kon me tegelijkertijd niet voorstellen dat je de baby savonds in het park liet om te slapen en dat je zelf naar huis ging om op de bank te gaan zitten hahaha.
     
  14. Lisa890

    Lisa890 Fanatiek lid

    28 aug 2018
    1.928
    2.408
    113
    Vrouw
    Haha stel je voor, moeder van het jaar dan :o::roflmao::roflmao:
    Hier heet dat ook een park hoor, maar een box heeft vreemd genoeg diezelfde naam hier.

    Mijn zoon kon er eerst ook niet aan uit toen hij zijn knuffel zocht. "Die ligt in het park van je zus" zei ik.
    Stond hij mij met grote ogen aan te gapen van huh heeft mijn zus een eigen park straks? :roflmao:
     
    Kolibrie2 en RobinBird vinden dit leuk.
  15. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    Tot 3 maanden of zo sliep ze in de box of op mij. ze ging naar bed om 21:00 uur.
    Daarna ging ze om 19:00 uur op bed en dat is nog steeds zo.
     
  16. AvdY

    AvdY Niet meer actief

    De oudste sliep in de box of kinderwagen overdag (gelijkvloers appartement). De jongste heeft met name in z'n bed geslapen, als er kraambezoek kwam legden we hem wel in de box te slapen. Dat ging eigenlijk prima. En sinds hij geen nacht/avond fles meer heeft, gaat hij inderdaad om 19:00 naar boven.
     
  17. ManonBB

    ManonBB Actief lid

    27 mei 2019
    287
    186
    43
    Vrouw
    Jongste dochter is nu 5 weken, al vanaf week 1 slaapt ze overdag met name bij/op ons of in de box of kinderwagen.
    Als 's avonds de oudste kinderen naar bed gebracht worden geeft de ander haar de laatste fles en daarna gaat de kleine ook in haar wiegje op onze kamer, dat is tussen 21.30 en 22.00 uur. En dan liggen wij er zelf ook al snel naast, niet zoveel energie om daarna nog op te blijven (ook al slaapt de kleine uitzonderlijk goed, wat heerlijk is).

    Overdag heeft ze geen last van het geluid van de andere kinderen en ons hoor, ze slaapt heerlijk in de box of kinderwagen, of in de draagdoek, hoe rumoerig het ook is in huis.

    Maar.... dat had ik niet van tevoren kunnen uitdenken. Elke baby is weer zó anders. Je kan nu wel je voornemen om het zus of zo te gaan doen, maar uiteindelijk is het toch elkaar eerst leren kennen en bekijken wat bij de baby en het hele gezin het beste past op dat moment.
     
  18. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    30 jun 2014
    6.569
    3.507
    113
    De eerste 4/5 maanden sliepen ze beneden. Of in de box of in de Kinderwagenbak. Dan gingen ze rond 22.00 uur mee naar boven en kregen daar de laatste fles.

    Nu bij de jongste brengen we rond 19.00 uur eerst de oudste 3 naar bed, dan krijgt zij nog een fles melk en gaat daarna ook naar bed. Vaak ligt ze er rond 20.00 uur in.
     
  19. JosjeM

    JosjeM VIP lid

    4 jun 2017
    10.887
    9.664
    113
    Vrouw
    T/m ongeveer 4 weken sliep ze beneden in de box totdat wij ook naar bed gingen. Daarna ben ik haar elke keer na de fles rond 19 u naar bed gaan brengen.
     
  20. Jacy82

    Jacy82 Bekend lid

    24 nov 2018
    752
    422
    63
    Vrouw
    Wow manonbb.. na 5 weken al doorslapen in de nscht...ik ben jaloers...zucht mijne is een weekje ouder maar die ligt steeds uit zn ritme. Zal reflux wel mee te maken hebben. Hier overdag in de box en als ik ga dlapen ook in zn bed. Soms al na de avond voeding in zn bed. En soms ook in de middag en als ik overdag even slaap.
     

Deel Deze Pagina