Wat vinden jullie nog verantwoord om te doen?

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Waxinelichtjes, 30 mrt 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.261
    11.868
    113
    Ook lekker tegenstrijdig dan hè. Bij 1x niezen doodverklaard worden maar wel bij je op schoot komen zitten onderhand.
     
  2. sumer93

    sumer93 Bekend lid

    17 jun 2015
    690
    300
    63
    NULL
    NULL
    Ja heel erg. Ze staan dan zowat tegen je aan te kletsen of komen half op je schoot zitten op dat ene bankje wat er staat

    maar als je niest weten ze niet hoe snel ze weg moeten gaan haha.

    Aan andere kant. Dan houden ze wel afstand. Mis dan toch maar zogenaamd niezen haha nee sorry. Dat is flauw
     
    sillies, Kleintjuh85 en Syane vinden dit leuk.
  3. sillies

    sillies Fanatiek lid

    15 aug 2013
    3.189
    1.396
    113
    Dan snap ik dat je twijfelt. Daar zou ik normaal ook al liever niet komen :D.
    En ergens anders naartoe fietsen/rijden? Doe ik ook wel eens.
    Bij ons houden ouders in de speeltuin netjes afstand, bij kinderen heb ik het een beetje los gelaten.
     
  4. MamaTal85

    MamaTal85 Fanatiek lid

    13 sep 2011
    2.088
    204
    63
    NULL
    NULL
    Hij gaat wel naar school straks, maar dat duurt nog 2 weken! Mijn nichtje speelt thuis ook gewoon buiten en haar beide ouders werken in winkels. Mijn zoon komt al 6 weken niet buiten, mijn man is hovenier dus weinig klantcontact en ik werk op mijn eigen kantoor als boekhouder en klanten droppen hun spullen en gaan weer. Elke dag dat er geen of weinig contact is, is er 1 minder op kans op besmetting en de kans om de cijfers onder controle te krijgen lijkt me.
    In principe ben ik ook echt niet panisch hoor! We komen dus nog wel bij mensen maar houden afstand en blijven eigenlijk altijd buiten.
    Ik ben zelf dus een risicogeval en ik werk met mijn vader samen die net heel ziek is geweest door een hele zware en accute galblaasontsteking. Ik probeer het dus wel liever te voorkomen.
     
    Torvi en amdaa vinden dit leuk.
  5. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Omdat wij beide in de zorg werken vinden wij denk in vrij weinig verantwoord om nog te doen, door het werk hebben we beide al veel ‘wisselende -kwetsbare- contacten’ waardoor wij daarbuiten alleen 1x per week boodschappen doen, en af en toe een rondje buiten lopen/fietsen op plekken waar we zeker weten vrijwel niemand tegen te komen.

    De oudste 3 kinderen hebben afgelopen weken ieder met 1 andere contact mogen hebben af en toe, verder zijn ze niet buiten de deur geweest etc.

    Verder zien wij zelf mijn moeder die hier komt om op te passen af en toe. En mijn man heeft soms een afspraak buiten de deur met een dame, dat gaat ook gewoon door deze tijd.
     
  6. Baileyy

    Baileyy VIP lid

    12 feb 2012
    5.640
    1.444
    113
    Wij zijn nog steeds voorzichtig. Kinderen spelen met de buurkinderen en verder niet. Opa en oma zien ze normaal wekelijks, nu helemaal niet.
    Ik vind het wel erg lastig. Ik merk dat mensen om mij heen meer gaan doen. Ook de mensen die eerst voorzichtig waren. Overdrijf ik dan nu? Dat gevoel krijg ik. Ik blijf thuis met de kinderen en mijn man werkt. De kinderen gaan straks weer naar school. Wie weet hoe het dan zal gaan. Ik vind het lastig!
     
  7. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.227
    23.301
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    #347 Liekje81, 28 apr 2020
    Laatst bewerkt: 28 apr 2020
    ...
     
  8. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Snap ik, maar met deze constructie zien we prive allemaal slechts 1 iemand, die ‘normaal’ ook binnen ons gezin circuleren. Dus denken wij dat het met deze minimale contacten verantwoord is voor nu.


    Niet zoals veel van onze buren die gezellig dsgelijks meerdere mensen gezellig op visite hebben . Hun vinden duidelijk een stuk meer verantwoord dan wij.
     
  9. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.227
    23.301
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Had het al weggehaald, omdat ik niet vind dat dat mijn zaken zijn. Excuses daarvoor!
     
  10. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Oh dat had ik niet gezien. Maar geen probleem hoor .
     
  11. Emm27

    Emm27 Fanatiek lid

    24 mrt 2013
    1.910
    387
    83
    Ik vraag me af... betekent dit dat ik bijv wel weer me t mijn dochter naar de Hema ofzo kan? Aangezien het advies zo veel mogelijk thuis blijven nu niet meer geldt ip...
     
  12. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    12 mei 2017
    7.933
    12.187
    113
    Als dat thuiswerken en zo nog moet, neem ik aan dat funshoppen nog niet de bedoeling is? Ik snapte het maar weer eens niet.
     
    Neuzeke en Syane vinden dit leuk.
  13. Krtek

    Krtek Niet meer actief

    #353 Krtek, 6 mei 2020
    Laatst bewerkt door een moderator: 6 mei 2020
    Ik ben met mijn dochter (puber) toch echt naar de Primark geweest vandaag: ze had echt geen een korte broek meer en maakte zich daar echt zorgen om (en ze gaat al niet graag naar buiten momenteel wat ik dan weer zorgelijk vind). Dus meegetrokken (in legging met lange jas want pashokjes gesloten dus passen in een hoekje van de winkel, moeilijke maat en ga niet weer helemaal terug om te ruilen en openbare toiletten gesloten). 4 broeken en een paar gympen gescoord en kind leefde helemaal op van het in een andere omgeving zijn dan haar zolderkamer. Bij P&R geparkeerd, met bijna lege tram naar centrum Utrecht gereisd. Daarna door de mac drive gereden en hoewel ze normaal een pesthekel aan de macdonalds heeft (we komen er ook echt nooit) genoot ze gewoon, puur omdat ze door had dat de wereld om haar heen nog wel gewoon bestaat en redelijk functioneert. Waren overigens vroeg in de winkel, het nieuws van de opening was nog niet breed doorgesijpeld gelukkig. Zou het zaterdag niet graag overdoen...

    Later in ons eigen dorp naar de ook vandaag geopende H&M geweest, had een grote stapel retouren en was lastig om dat via DHL te retourneren.
     
  14. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Rutte heeft in de beantwoording van de vragen daar heel duidelijk benadrukt:
    - blijf nog steeds functioneel bewegen, om drukte te voorkomen.
    - Niet onnodig samen de stad in, alleen met OV als noodzakelijk is, en thuis bij elkaar nog steeds msx 3 personen.

    Anders is 1,5m absoluut niet te waarborgen, ook voor de winkels.
     
    Syane vindt dit leuk.
  15. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Als je iets nodig hebt, kan je gewoon gaan. Wij zijn afgelopen zondag naar scapino geweest met mijn zoon, ging prima. Het was superrustig ook, van mij mag het altijd zo blijven!
     
  16. Emm27

    Emm27 Fanatiek lid

    24 mrt 2013
    1.910
    387
    83
    Ah dit had ik gemist, duidelijk! De afgelopen weken is ze niet mee geweest maar we zoeken nu samen een cadeau. Niet hoognodig maar leek me wel fijn het samen te doen.
     
    amdaa vindt dit leuk.
  17. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Ik vind het ook lastig hoor.

    Maar online kan ook veel. Het is voor de winkeliers ook lastig omdat ieder persoon meetelt in aantal klanten, terwijl meerdere mensen die samen komen niet 2x zoveel gaan kopen meestal.
    Ik was laatst bij de boekenwinkel, ze mogen maar 4 personen tegelijk binnenlaten. Ik was daar + een moeder met 2 kinderen. Door twee kinderen (los van dat ze onnodig veel aanraken in de winkel), kon de winkelier andere klant niet binnenlaten.
     
  18. Emm27

    Emm27 Fanatiek lid

    24 mrt 2013
    1.910
    387
    83
    Ja ik doe alles online..

    Toch even naar de Hema geweest samen, was niet druk en we hebben samen enorm genoten. Vanaf nu maar weer vooral alleen gaan... al waren er enorm veel kids in de winkel
     
  19. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    5 feb 2014
    3.992
    2.283
    113
    Noord-Brabant
    Ik doe ook zoveel mogelijk online bestellen.
    Vanmiddag ga ik voor het eerst sinds alles op slot ging bestelde kleren bij de Jola ophalen en langs de apotheek.
    Ik ga expres vanmiddag want dan hoef ik de kinderen niet mee te nemen.
     
  20. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Zoontje is 17 juni jarig. We gaan het niet vieren . Wij vieren alles altijd 1 dag en daarna kan hij bij komen ( ass en ADHD) dus splitsen van verjaardag en meer dagen is geen optie . Zeer grote familie met minimaal 50 personen tegelijk .

    Ook heeft hij astma en type 1 diabetes dus denk ook wel extra voorzichtig daardoor en wil gewoon geen grote groepen .
    Zoontje snapt het gelukkig maar vind het wel jammer. Ga nu wat groter enken extra kadootjes kopen :) en hoop op wat kaartjes en kadootjes van familie en als hij dan 17 juni wakker wordt is dat toch een beetje feest.
    Ik wil nu familie doorgeven dat er geen feest gegeven wordt maar als ze graag toch willen langs komen om zoon te verrassen ze welkom zijn op afspraak.

    Mijn moeder heeft COPD dus wordt vast beeld bellen, andere opa en oma zullen wel komen. Eer dat we alle zusjes en schoonzusjes gezien hebben zijn we maand verder .

    Hoe hebben jullie dit gedaan? Feestje geven mag nemen ik aan in juni nog niet
     

Deel Deze Pagina