Dank je wel! Nou 650 km vind ik ook een hele stap! Wat gaaf! Voordeel is dat je idd gewoon de auto kan pakken als je naar nederland wil. Ik vraag mij af of ik mijn begravenisverzekering gewoon kan behouden voor als ik ooit terug wil.
Hmm ik weet dat een dame op insta die ik volg familie heeft op Sint Maarten (manon.pr.oper) - haar vader heeft daar een hotel dacht ik. Misschien handig om eens contact op te nemen met haar via een pb? Met mijn studie/werkachtergrond is er veel werk in de Caribische eilanden. Buiten het weer trekt het me toch niet zo daar te gaan werken / wonen. Wel eens over nagedacht maar lijkt me toch best klein? En ik weet ook niet of ze op alle eilanden zo op Nederlanders zitten te wachten (was er niet een NLse politieman daar doodgeschoten?).
Toen wij naar het buitenland verhuisden hadden we in de koffers wat we de eerste weken nodig hadden. Op een pallet alles wat we meenamen en niet direct nodig hadden. Zoals extra shampoo handdoeken schoenen etc. Veel spul stond bij familie in de buurt opgeslagen. Inmiddels zijn we alweer een aantal jaar terug in Nederland. Het meeste werk was de administratie. Mijn tip is maak een lijstje met alles wat je hier hebt lopen en wat niet mee kan of hoeft. En succes volgend jaar met het M biljet van de belasting. Heb tegen mijn man gezegd dat als we ooit weer emigreren we op 1 januari gaan
Dank je! Gevonden. Het is heel klein idd. Ik weet ook niet of ik daar voor altijd kan blijven wonen, maar wij gaan het zien. Voor nu heb ik gezegd een jaar of 5. Daar heb ik niet eerder van gehoord dat Nederlanders niet welkom zouden zijn. Op Sint Maarten wonen maar een heel klein deel van de oorspronkelijke bevolking het grootste gedeelte komen uit allerlei andere landen. Daarom is de oorspronkelijke voertaal (op het Nederlandse gedeelte) echt verloren gegaan en wordt er voornamelijk engels gesproken. Wij gaan het zien!
Haha de belasting zal meevallen met naar Sint Maarten verhuizen denk ik. Dat is toch gewoon een Nederlandse gemeente nu? Ik bedenk me ineens, volgens mij hoef je je dan ook alleen maar in Sint Maarten in te schrijven, alsof het een verhuizing binnen Nederland betreft. Zou ik eens navragen als ik jou was.
Nee dat is helaas niet zo! Mijn man is nu natuurlijk al over. Maar hij moest zich hier laten uitschrijven en daar opnieuw inschrijven. Al.is dat nog niet gelukt ivm quarantaine en daarna de lock down.
Dat weet ik ook niet... Mijn moeder heeft mij nog steeds bij haar staan, ze betaald nog steeds voor mij en mijn broertje. Heb pas geleden maar een bewijsje meegenomen naar DE... want ik wil graag in NL gecremeerd worden.. ook ivm afscheid nemen enz.. hier heb ik wel schoonfamilie maar dat vind ik toch anders..
Ohja.. dat M biljet was best een hel vond ik... gaat niet online dus moet je alles handmatig invullen in een boek dat je krijgt toegestuurd. Is me uiteindelijk wel gelukt maar jeetje.. ben blij dat ik nu gewoon in DE aangifte kan doen haha
Wat leuk zeg! Ik heb veel familie op Sint Maarten! Fijn land om te wonen! Ben een tikje jaloers hahah
Ja dat is ook zo - een tijdje is te overzien! Maar laat je iig ook goed voorlichten over de veiligheid. Ik ken zelf in ieder geval stellen die vanwege al het geweld zijn verhuisd van curacao terug naar NL en van Bonaire terig naar NL.
Van wat ik heb begrepen is dit eigenlijk verboden, tenzij je 6 (?) maanden per jaar ook echt in Nederland verblijft. Anders dien je je gewoon in DE in te schrijven.
is dat zo? dan moet ik dat toch eens navragen.. maar zou beetje lullig zijn, ze betaald al 13 jaar voor mij sinds ik 18 ben.. tot 18 waren we met haar meeverzekerd en ben voor 10.000 verzekerd. zou het toch raar vinden als dat echt een probleem is, maar kan eens een mail sturen naar die verzekering just in case.
Volgens mij hebben nog alleen de kinderen het gehad (neefjes en nichtjes) en die vonden het wel lekker! Maar ze houden ook wel van pannenkoeken (wat ze zelf ook wel kennen), dat wordt dan bij de thee gegeten of als ontbijt. Als avondeten zouden ze weer heel raar vinden denk ik.