op dit moment slik ik al drie maanden Vitalis mama: natuurlijke vitaminen met wat belangrijk voor mij is: K(door trombolie); D 25mgr (had te kort): 400mgr folaat, ijzer 28mgr (ik heb anemie altijd tijdens zwanger zijn).En nog veel anderen vitaminen in. Daarnaast drink ik dha/epa 1.2g per dag. Omdat ik die drink al 3 maanden en Zo zwanger ben mee geworden blijf ik zoiezo dat doen tot 10-12wk en is prima zo. Ik ben niet moe elke dag en vol energy en dat blijkbaar werkt heel goed aangezien vorige zwangerschappen was ik altijd erg moe vanaf week 4. maar na 10weken wil ik overstappen na Vitalis mama (wat ik boven had genoemd) + new day mama. New day mama bevat foliuumzuur (synthetisch form 400 mg, d 15 mgr, 450g omega). Ik doe dat overstap omdat ik de voorraad heb liggen van new day mama voor halfjaar.. dus moeten toch op + ivm trombofilie en aspirine vanaf 6wk zwangerschap wil ik niet te veel omega slikken (ze geven de grens 2-3g dagelijks max maar ik wil geen risico's nemen) de vraag is of folaat 400mgr + foliuumzuur 400 mgr niet te veel is voor na 10-12wk? Ik weet dat ze adviseren na 10wk stoppen met foliumzuur maar de meeste mama vitaminen bevatten het toch al. Maar dan komt ik dus uit op gemiddeld 800 mgr foliumzuur/folaat na 10wk zwangerschap. Ergens gelezen dat maximaal dosis 1000mgr maar ik weet dus niet of het na 10wk ook geldig is.. in september na miskraam bloedonderzoek gehad en ik had foliumzuur op 59. Is dus hoog maar arts zei toen niets erover. D was op 34 en ik moest extra D slikken.
In Duitsland wordt geadviseerd gedurende de gehele zwangerschap foliumzuur te slikken en niet alleen in het eerste trimester. Qua hoeveelheden kan ik je helaas niet helpen.
Ik slik een zwangerschaps multivitamine met 400 microgram foliumzuur. Aanvullend slik ik op advies van gynaecoloog nog een los tabletje foliumzuur 400 microgram omdat ik in verwachting ben van een tweeling. En ascal ivm doorbloeding placenta, maar dat ter zijde. Mijn ijzer wordt nu en dan gecheckt (bij tweeling ook meer kans op te laag ijzer), als het ijzer uit het multivitamine niet genoeg blijkt zal ik dat ook bij gaan slikken. Hoe het zit qua hoeveelheden bij een eenling zwangerschap weet ik niet. Als ik jou was zou ik dat vragen tijdens je 1e afspraak bij gynaecoloog of verloskundige.
Oh dat kan. Dat zit niet in mijn multivitamine. Ik heb het meegenomen naar gynaecoloog, die heeft de ingrediënten bekeken.
De 'maximale' dosering is 1 gram per dag bij mijn weten. Op zich is het geen probleem om na 10 weken nog foliumzuur te slikken, dit kan geen kwaad