Mijn buurman gaat nog wel elke zondag 2x naar de kerk....hij is een veelgevraagd dominee en preekt door het hele land, iedere zondag op 2 verschillende locaties. Enige fysieke publiek zijn zijn vrouw, de organist en de koster, verder wordt alles opgenomen...
Dat vermoeden heb ik ook idd. Kerken die het nog wel deden zijn in het nieuws geweest en er ook direct mee gestopt. Ik ken ook geen kerk meer die open is op dit moment.
Klopt. Mijn buurvrouw is niet perse nodig maar ze zijn zo gewend samen te gaan. Ik zei al dat hij beter een stdio thuis kon opbouwen maar dan zou het orgel gemist worden (en dat heb ik liever niet naast me op zondagochtend )
Ik bedoelde een kerkdienst met leden, nu is t alleen met personen die nodig zijn. Dus dominee, organist en koster. Evt 2 kerkenraadsleden.
Ik reageerde eigenlijk op iemand die zei dat er nog kerkdiensten met 30 mensen georganiseerd werden. Jij bedoeld idd hetzelfde als ik.
Mijn moeder gaat naar een oud gereformeerde kerk, maar daar zijn al lang geen diensten meer. Als de dienst opgenomen wordt dan komen er 3 mensen naar de kerk. Mijn moeder luistert de dienst op internet. Wat haar trouwens goed bevalt, want ze zei laatst dat ze dat nog lang zo mogen doen . En ik heb niet gehoord dat er daar in de gemeenschap veel besmettingen zijn, volgens mij helemaal niemand.
Gisteren ben ik met mijn oudste dochter naar het winkelcentrum geweest en er waren best wat mensen op de been maar ik ben werkelijk niemand tegengekomen die zich niet aan die afstand heeft gehouden. Bij de Only en the Stone even moeten wachten tot er mensen naar buiten kwamen, 2 eruit en 2 erin, ging best goed. We hebben nog een ijsje gegeten, max 2 mensen in de salon muv gezinnen, ging ook prima. Het is niet winkelen zoals je gewend bent maar ik vind het ook wel fijn om te zien dat mensen niet meer zo angstig zijn en bang en zich toch keurig aan de regels houden. Met een massa mensen door een winkelstraat lopen slaat natuurlijk nergens op maar ik ben blij dat alles langzaam weer een beetje “ normaal “ gaat worden. Mensen die overal maling aan hebben blijf je toch houden maar die heb je ook als er geen Corona is
https://www.google.com/amp/s/www.nu.nl/facebooklinks/6048803/besmettingscijfer-denemarken-gestegen-na-heropening-scholen.amp Op het AD staat hier (nog) niks over. Maar als dit waar is, is dat best zorgelijk.
Ik las dit op nu.l via facebook en later op deze website ( geen idee hoe betrouwbaar) https://www.thelocal.dk/20200430/reopening-denmark-has-increased-rate-of-infection-spread-ssu Besmettingen zouden zijn toegenomen in Denemarken opening scholen. Toeval?
Hebben ze in Denemarken nog meer versoepeld rond die tijd? Want dan weet je dus niet waar het aan ligt. Volgens mij gingen ze meerdere dingen toestaan tegelijkertijd.
Ik lees in dit artikel inderdaad dat de R0 omhoog is gegaan, maar dat er geen nieuwe gevallen van besmettingen bekend zijn onder leerlingen, ouders en leraren. Teglijkertijd met de acholen gingen ook kappers en winkels weer open. Alles dus in perspectief zien en niet alleen kijken naar scholen open en R0 omhoog. Want zo zit het dus niet. https://www.ad.nl/buitenland/alle-ogen-op-denemarken-wij-snel-open-waarom-gingen-jullie-zo-laat-dicht~a0c1b20e/
Klopt. De kordate en vroegtijdige aanpak ter preventie van verdere verspreiding van het Coronavirus loonde zich. Denemarken is, samen met Oostenrijk en Duitsland, één van de eerste Europese landen met een graduele versoepeling van maatregelen. Eerste aanzet werd hiertoe gegeven op 15 april met de heropening van de dagopvang. Basisscholen, net als meerdere vrije beroepscategorieën volgden op 20 april. De volgende evaluatie volgt op 10 mei. De basisscholen zijn in het geheel heropend maak ik hieruit op.
Ah nee he! maar ik vraag me af hoe ze dat dan gedaan hebben.welke richtlijnen.en is er meer versoepelt eat kan verklaren