Ik ga mogelijk buiten de regio werken, en dan moeten we op korte termijn verhuizen. We willen dan eerst tijdelijk huren, ivm eerst tijdelijke aanstelling en uitzicht op mooie inkomensgroei (en dan over een tijdje ons droomhuis vinden en kopen als we daar uiteindelijk blijven) Dat valt nog tegen zeg. Ik heb nu 2 sollicitaties lopen in middelgrote plaatsen buiten de randstad. Op funda en andere huizenzoek sites is er in de ene plaats nog wel een handje vol huizen beschikbaar, in/rondom de andere welgeteld 1! Beschikbaar huis waarvoor we in aanmerking komen (obv meer dan 2 personen en nog niet bejaard). Dus... Hoe hebben jullie je vrije sector huurwoning gevonden? Hebben makelaars meer dan ze publiceren? Gewoon rondbellen naar makelaars, of een tussenpersoon, of...
Hoe is je reistijd als je straks wordt aangenomen? Is het evt mogelijk om net buiten die steden iets te vinden? Probeer het eens bij div makelaars uit die buurt. Ik volg die ook op FB.
Heb je al gekeken bij de woningstichting? Bij ons net zie ik regelmatig ook woningen voorbij komen met een vanaf inkomen. Ik heb alleen geen idee hoelang de wachttijd is.
Ik zal waarschijnlijk binnen 15 minuten op mn werk moeten kunnen staan, dus ben gebonden aan een vrij krappe straal daar omheen. Anders moet ik al mn diensten (1 op 5 of 1 op 9) in een piketkamer of hotel doorbrengen.
Ons eerste huis via via (Rotterdam). Dit huis via funda, ik zat er twee keer per dag minimaal op rond te neuzen, na 3 x uitgeloot te zijn voor dit huis de eerste aanmelder en gekregen Net buiten de randstad, dorp naast Gouda. Er stond 2 huizen verder eenzelfde woning te huur en de straat achter ons ook eentje, dus goe dop funda blijven kijken.
Misschien een idee om lid te worden van de lokale Facebookgroepen. Bij mij in de buurt komt er regelmatig iemand langs die een huurhuis zoekt en dat levert -lijkt het althans- ook wat op. Ik woon zelf in de regio Utrecht. Dus ook een woningmarkt die zwaar onder druk staat.
Ja, dit, en je netwerk inzetten. Vooral echt heel actief zijn, direct bellen, erachteraan zitten. Niet afwachten maar go go go..
Onze verhurend makelaar zet alles op Funda. Maar er zijngzijn niet zo veel huizen beschikbaar. Dus ik zou ook een aantal makelaars bellen. Als je huizen of flats op Funda ziet die niet geschikt zijn, bel ze gewoon en vraag of ze nog iets weten.
Mijn vriendin via de woningbouw vereniging. Daar was het zo met vrije sector dat degene die het eerst reageerde ook op plek nummer 1 stond qua keuze (dus niet obv inschrijfjaren). Ze heeft een week of 4 dag en nacht die website van de woningbouwvereniging in de gaten gehouden maar was uiteindelijk nummer 1 bij haar droomhuisje.
Particulier huren ook een optie? Anders je aanmelden op een plaatselijke fb pagina en een oproep plaatsen?
Ik zou me inschrijven bij een makelaar. Mjjn pa verhuurt woningen via een makelaar (niet in de randstad) en die komen nooit op funda omdat ze altijd meteen weg zijn. De makelaar geeft door wie geïnteresseerd zijn en checkt gegevens en dan kiest mijn pa iemand uit. Die mensen zijn bij de makelaar ingeschreven en die benadert hij als eerste. Mocht niemand het willen dan zou hij het daarna pas op funda zetten.
Zo gaat het heel vaak omdat er meer vraag dan aanbod is en de kosten van funda/fotograaf enz dan niet gemaakt hoeven te worden.
Ok duidelijk, alvast lokaal gaan netwerken met makelaars en buren zodra baan en salarisvoorstel bekend zijn Waar ik ga werken houd ik liever vaag ivm herkenbaarheid.
S1 zoekt een betaalbare kamer in Rotterdam, die staat bij veel makelaars ingeschreven, lekker goedkoop is anders. Ze zit ook op verschillende Social Media en reageert daar op advertenties. Let ook goed op dat je in een fatsoenlijke wijk terecht komt, waar je ook huurt, anders staat je auto straks ineens op 4 lege kratjes Lidl bier