Jazeker hoor! Ik zou mijn kind laten gaan.. Maar zelf geven doe ik niet, maar dat is omdat ik geen kinderfeestjes thuis wil geven.. Ik wacht tot de georganiseerde kinderfeestjes weer kunnen!
Dat hoeft toch niet bij kinderen onder de 12 jaar? En zelf de afstand moet denk ik ook wel lukken. Limonade in plastic bekers op tafel zetten en lekkers (chipjes ofzo) in een apart bakje. Dan heeft iedereen een eigen bakje en beker. Na gebruik weggooien. En bij spelletjes bewust blijven van de afstand. Laat ze blik gooien of zaklopen. Daar hoef je niet dichtbij te staan.
Dus ouders/begeleiders van de kinderen? Hier zijn de kinderen oud genoeg om meer zelfstandig aan de slag te kunnen gaan. Ik houd nu ook zoveel mogelijk afstand van andere kinderen, maar ben niet panisch als het even niet gaat.
Ik zou mijn dochter gewoon naar het feestje laten gaan. Het zou pas over een paar weken zijn en buiten. Als de situatie rondom het virus zo blijft dan zie ik geen belemmeringen.
Blij met dit topic ik zit zelf erg in dubio dochter is over 10 dagen jarig en hoopt zo op een feestje. nu ik dit hier lees denk ik dat t wel moet kunnen maar wat dan als het op die dag regent.. bel je ze dan af of laat je die kinderen dan toch binnen? En bij ons op school gaan ze met halve klassen en de meeste vriendinnetjes zitten net in de andere helft klas dus ze heeft ze al die tijd niet gezien. hoe zouden jullie daar tegenover staan als je kind een uitnodiging krijgt ge andere helft vd klas?
Dat zou voor mij geen verschil uitmaken, voor hetzelfde geld had ze wel bij hen in de klas ingedeeld gezeten. mijn kind zou wel mogen gaan.
Spelen jullie kinderen (weer) buiten met andere kinderen? Ja? Dan kan een kinderfeestje toch ook? Ik zie niet echt een verschil.
Niet, volgens mij hoeft dat ook niet. Juffen op school houden ook geen afstand. Wel kleuter leeftijd dus misschien is dat dan anders? En vrienden van ons krijgen ook gewoon een knuffel. Van de kinderen dan hè, wij als volwassen houden netjes afstand.
Ik laat mijn zoon niet naar feestjes gaan. Op het schoolplein zie ik nu ook dat ouders zich niet aan de maatregelen houden en vraag me dan af hoe het met de hygiëne in huis ervoor staat. Want wassen deze ouders de handen voordat ze op zo'n feestje de bekers en koeken neerzetten? Letten ze erop wanneer ze aan hun gezicht hebben gezeten? Hoe gaan ze het doen met die 1,5 meter? Dat ik voor het laatst keek moeten volwassen mensen nog steeds afstand houden van kinderen omdat zij kinderen wel kunnen besmetten. Ik vind het heel spijtig maar heb in dit geval niet zoveel vertrouwen in mensen. Mijn zoon is in oktober jarig, maar hij weet al dat we het dit jaar niet kunnen vieren. Dat is heel jammer, maar hij is oud genoeg om te begrijpen waarom het even niet kan. Maar het is natuurlijk een heel persoonlijke keuze. Ik begrijp nl wel dat feestjes leuk zijn en oordeel ook niet wanneer ze wel doorgaan.
Sorry dat is wel heel overdreven. Hoe kun je nou al beslissen dat een verjaardag in oktober niet door kan gaan? En daarbij, je kunt het ook in aangepaste vorm door laten gaan toch.
Zag net dit artikel staan op NOS: Met een verwijzing naar: https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/openbaar-en-dagelijks-leven/groepsvorming-en-samenscholingsverbod En daar staat dit: Daar maak ik dan toch uit op dat kinderfeestjes niet de bedoeling is.
Jawel. Als volwassene moet je 1,5 meter afstand houden van kinderen van een ander. Ook de leerkrachten op school moeten dat in principe. Alleen als het niet kan om bepaalde redenen dan niet. Maar het is wel het uitgangspunt.
JIJ vindt het overdreven en dat mag. Ik kijk er anders naar. We leven momenteel in een ongekende crisis, dit virus is aankomende oktober echt nog niet weg en daarom kan ik dat besluit nu al maken. Kinderfeestjes vier ik overigens om goede redenen niet in of rondom het huis. Maar mijn zoon maakt er totaal geen probleem van en zal evengoed een leuke dag hebben. Dus waarom zou iemand anders daar dan wel een probleem van maken?
Jawel, dat moet wel. In ieder geval conform de richtlijnen. Volwassenen houden afstand van iedereen buiten eigen gezin, kinderen onder de 12 hoeven onderling geen afstand te houden. In een werksituatie (op school en kdv) gelden uitzonderingen "waar het niet anders kan". In de bovenbouw houdt de juf hier bijv wel afstand. Want als het kan, dan moet de volwassene afstand houden. Werkprotocolen zeggen verder niks over privé situaties. Ik vind het altijd heel bijzonder dat mensen zo redeneren. Mijn tandarts hield ook geen afstand van mij, dat kan namelijk niet anders. Dat betekent toch niet dat ik dan verder geen afstand hoef te houden tot andere volwassenen, want ja, die tandarts is ook een volwassene?
Voor nu zeg ik nee. Net als dat hij nu niet met andere kinderen buiten speelt.(ook niet moeilijk want zo veel wonen er hier niet van zijn leeftijd) Op school zijn ze ingedeeld maar zou hem niet snel laten spelen met iemand van de andere groep. We laten hem nu ook niet maken want hij moet afstand houden van ouders. Weet ook niet of ouders dat doen en of ze er rekening mee houden. Zelf vinden we het ook moeilijk. Ik kan ze slechts buiten gooien en drinken neer zetten en klaar. Wanneer er dingen opgelost moeten worden is 1.5 wel haalbaar als ze stil staan. Onze zoon heeft dus ook pech en viert nu geen verjaardag. Hopelijk kan het over een paar weken wel maar voor nu zou hij niet mogen gaan. Ik zou afwachten op de tweede piek en kijken wat de impact was. Zodra alles weer open is en de klas compleet kijken we wel verder.
Hoe ik het zie: - Spelen onder toezicht ouder/voogd die 1,5 meter afstand tot elkaar moeten bewaren - ik was niet van plan om alle ouders er bij uit te nodigen - Aantal spelende kinderen beperken - bij een feestje zit je gauw aan een stuk of 6 kinderen (hier minstens, meestal meer) - zo min mogelijk lijfelijk contact tussen de kinderen - en het gaat over buitenspelen, nog niet eens over binnen Daar maak ik dus uit op dat kinderfeestjes niet de bedoeling zijn. Maar goed, da's mijn interpretatie als de regels zo blijven gaat het hier voorlopig nog niet gebeuren
Onze oudste is ook over 10 dagen jarig. Wij hebben er samen voor gekozen om 2 kinderen uit te laten nodigen die de vrijdag erna komen. Dus wel een feestje, maar heel erg klein. Ik heb dit eerst overlegd met beide ouders, maar de kinderen zagen elkaar de laatste weken toch al. Was geen probleem.
Volwassenen moeten 1.5 meter afstand houden van kinderen die niet van hunzelf zijn. Daarom vind ik het ook niet goed dat er thuis wordt afgesproken.