Wij hebben dezelfde afmeting en er stond op 2 tabletten (20 gram per stuk) per 5 dagen. Dat eerst maar gedaan.
Misschien iemand al aangegeven maar past het afdekzeil van playing kids niet over jullie zwembad. Die is zelfs nog iets ruimer. Te koop bij Kruidvat als de trekpleister
Nou ons bad staat ook chloorshock zit er nu in, vanaf 9 uur ong. Moet de pomp nu de hele nacht aan blijven, of kan die straks uit en morgenochtend weer aan? En straks of morgen weer testen?
Daarmee red je het zeker niet de hele zomer. Vooral bij warm weer en intensief zwemmen moet je al (zowat) dagelijks testen.
Ja klopt ik heb die 3 in 1 teststrips nou ben benieuwd of het morgen goed is, heeft toch wat spannends
Vanmorgen vroeg was ons water nog 26 graden. Pomp meteen aangezet voor 4 uur en eind van de dag, na de hele dag zwemmen en hele dag zon erop was het water 32 graden en het was heerlijk! Ook eindelijk kunnen waardes kunnen testen. Ph was perfect in 1x (voor niets mijn mooie schema's gemaakt). Chloor was 0, dus shock toegevoegd en 4 long 20 gram tabletten in dat ding bij de uitblaas in het water gedaan (kwam erachter dat we die ook hadden dus skimmer niet meer aangesloten). Pomp laten we vandaag de hele nacht aan, verwarming uit, die gaat morgen vroeg weer aan, mits het water nog lekker is. We hebben het bad afgedekt met de solar noppenmat, en het afdekzeil, wilde man perse was volgens mij niet nodig. Het zwarte zeil gaat er morgen vroeg af en de noppenfolie pas als we weer gaan zwemmen. Ben benieuwd naar de temperatuur morgen ochtend en ik test morgen vroeg nog even wat de shock en tabletten toevoeging heeft gedaan. Ik las ook dat je ipv tabletten met shock het chloor kan onderhouden. Lagere dosering dan de eerste keer of bij echte shokbehandeling bij zeer slecht water. En dat dan om de dag. Iemand hier ervaring mee, dit lijkt me namelijk zoveel makkelijker dan met tabletten die wel of soms niet oplossen. Al met al ben ik echt blij met het bad en toebehoren en vermoed ik dat we hier echt veel plezier van hebben deze zomer als ik het water op peil weet te houden. Is het nog verstandig anti alg en vlokkenmiddel bij voorbaat al in huis te hebben? Zag dat ik deze 2 nog mis in mijn chemie lab
Ik ook zijn er 50 vermoed dat niet te redden tot augustus/ september. Ben van plan als er gezwommen word dagelijks te testen en als er niet word gezwommen om de dag.
Dan is je bad volledig gevult 4,5 m3. Voor 90% gevult 4 m3 In het interline schema staat bij een bad van 4,5m3, 22 gram bij 1e keer vullen, 14 gram bij onderhoudsdosering om de dag (vermoed als je geen chloortabletten gebruikt?), en 45 gram bij shockbehandeling voor zeer vervuild water. Ervan uitgaande dat je je bad 90% vult kun je van deze gewichten x90% Dan is dit wat je toe moet voegen. 1e keer 20 gram Voor onderhoud om de dag 13 gram Als shokbehandeling bij zeer vervuild water 40 gram. Dit is op basis van het interline shock 55 chloorgrulaat doseerschema. Succes ermee!!
Dat is als je je bad tot de rand toe zou vullen. Dan heb je een bad van 4,5 m3. Je vult je bad nooit exact tot de rand maar ongeveer voor 90%. Dan kom je uit op 20 gram. Al betwijfel is of die 2 gram nog verschil zal maken?!
Dat is geen chloorshok wat je de eerste keer na het vullen toevoegt. Dat is namelijk een granulaat zeer snel oplosbaar. Die tabletten zijn langzaam afgevende chloortabletten en die lossen als het goed is tussen de 3 en 5 dagen op.
Dat gevoel heb ik ook. Wil het zo graag goed doen. Maar zal in het begin ook wel kwestie zijn van feeling krijgen. Ik ben de laatste dagen veel online aan het speuren geweest. Zag ook complete systemen die zelf meten en zelf toevoegen aan het water wat nodig is. En die prijzen waren ook niet schrikbarend. Ik heb nu even een stop op verdere accessoires kopen maar deze komt wel hoog op mijn verlanglijst. Net als de stofzuiger robot. Vind het met rond bad maar onhandig bij het midden te komen nu zonder zelf erin te moeten staan. Nu niet erg maar met rotweer zie ik dat mezelf niet doen.
Jij gaat er helemaal voor. Zo leuk om te lezen. Dadelijk ben je een volleerd zwembadmevrouw en vraagbaak
Meiden, lees dit artikel even. Als we willen blijven zwemmen maar ook douchen en allemaal normale waterdruk willen hebben dan is het wel belangrijk om zuinig te doen qua verversen van water van de zwembaden. https://nos.nl/artikel/2335773-vitens-waterverbruik-tot-70-procent-hoger-grote-zorgen-voor-de-zomer.html Goed bezig dus met meten en filteren en zo
Kan je eigenlijk de pomp laten draaien met het Solar afdekzeil op het bad? Ik haal het er tot nu toe elke keer af, omdat ik het gevoel heb dat het de stroming belemmert, maar dat is nergens op gebaseerd.
Ik zie af van vullen van mijn pasgekochte bad nu ik lees dat er water schaarste is... Kan ik met goed fatsoen toch niet meer doen?
Als de pompuitgang onder het warerniveau zit dan kan dat gewoon. Gebeurd hier ook gewoon en het belemmert niets
Woon je het "getroffen gebied"? Dan kan ik het me voorstellen idd. Ik woon daar gelukkig niet (wasmachine niet meer gebruiken, poeh zou geen pretje zijn) en gelukkig staat mijn bad al weken, dus hoef ik geen onnodig water te verspillen