Demonstratie Amsterdam

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Mamalizzy, 1 jun 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ja sorry, ik drukte per ongeluk op plaatsen. Ik heb de post nu volledig staan.
     
    Didi1980 vindt dit leuk.
  2. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik denk dat veel hier naar toe getogen zijn niet enkel om voor dit doel te protesteren, maar ook tegen de maatregelen. "Want dit mag, lekker puh"
     
  3. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Dit is onzin. Er waren zat plaatsten waar het bomvol was. Ik was bv afgelopen weekend op de Beverwijkse Bazaar. Sommige hallen waren BOMVOL. Je moest echt dicht langs elkaar heen (Ik ging zelf niet naar binnen) Ook honderden mensen, zonder mondkapje, in overdekte hallen.

    Ook was ik bij een woonboulevard waar er onmogelijk aan die 1,5 meter werd gehouden. Komt er een piek dan komt het door VERSCHILLENDE samenkomingen als gevolg van de versoepelingen en niet enkel alleen door die van de dam. Dat vind ik weer zo lekker makkelijk gezegd.
     
  4. Didi1980

    Didi1980 Actief lid

    13 apr 2020
    480
    502
    93
    Vrouw
    Helemaal eens! Ik ben zeker voor demonstreren, maar niet in deze tijd op deze manier. En ja, als we niet gaan pieken, dan hebben we heel veel data verzameld en kunnen mogelijk inderdaad de 'anderhalve meter samenleving' herzien.
     
    tuc vindt dit leuk.
  5. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Het zal wellicht een combinatie zijn. Maar ik geloof dat men dat wel zo voelde.
     
  6. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Foutje.
     
  7. Didi1980

    Didi1980 Actief lid

    13 apr 2020
    480
    502
    93
    Vrouw
    Dat is ook waar.. Zo zie je maar iedereen toch andere informatie heeft over hoe wij omgaan met de nieuwe norm.
     
    amdaa vindt dit leuk.
  8. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    16 jun 2016
    2.365
    2.962
    113
    Volgens mij mogen vanaf 1juLi samenkomsten van max. 100 personen.

    Dus zo'n grootse demonstratie van gister is dan toch gewoon verboden?
     
    Roanna, bosi333, Maev en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  9. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Ik ben het er mee eens dat ze dit op een andere manier hadden kunnen aanpakken. Bijv: plein vol, dan het volgende beschikbare plein vol laten lopen etc en dan idd met een drone filmen. Denk dat zo op zo veel plekken, zoveel mensen met 1,5 m afstand ertussen, behoorlijk wat indruk kan maken.

    Maar ik snap wel dat de mensen gaan protesteren. Als de regering eens zo reageerden op dit soort problemen als dat ze op Corona hebben gedaan, dan zouden de mensen niet zo boos hoeven te worden als in Amerika.
     
    Kraanvogel vindt dit leuk.
  10. Elizah

    Elizah Niet meer actief

    Denk jij dat ze zijn gaan protesteren omdat de problemen hier in NL zo groot zijn op dit gebied of om hun solidariteit aan Amerika te laten zien?
    Ik denk t laatste, dus ik begrijp je niet helemaal of ik leef misschien onder een steen en heb niet meegekregen dat hier in NL dit probleem ook heel groot is.
     
  11. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Ik zou zeggen, lees je eens in. Het probleem is hier gelukkig niet zo heftig als in Amerika, maar het speelt wel degelijk. Ik bedoel. We hoeven het niet te hebben over zwarte piet toch. Wat slechts een fractie is van alles wat er speelt.
     
    Ysabella, KleineLai, Didi1980 en 3 anderen vinden dit leuk.
  12. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Concerten mogen geen doorgang en evenementen staan geschrapt. Vraag me af als rechtse een demonstratie aanvragen of ze ook met deze getallen mogen aankomen.
    Feit blijft dit hadden gewoon totaal niet zo mogen plaatsvinden.
    Abu thaleb van Rotterdam zegt keihard 80 mensen zo niet blaas ik heel de demonstratie af en zo hoort het in deze tijd met een pandemie.
     
    Maev en Syane vinden dit leuk.
  13. tuc

    tuc Niet meer actief

    5000 mensen he???
    Sorry maar als je hier bent geweest mag je je enorm schuldig voelen als het misgaat.
     
    Huismuisie, NiVa0230, Sado en 2 anderen vinden dit leuk.
  14. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Alsof je langs alle 5000 mensen loopt.

    Ik keur het niet goed. Zoals ik elke plek niet goed kent waar er geen 1,5 meter afstand gehouden kan worden.
     
    Zwierezwaai vindt dit leuk.
  15. Wellesnietes

    Wellesnietes Niet meer actief

    Ja helemaal eens. Overigens denk ik oprecht niet dat het een piek geeft. Zoals je nu steeds ziet komen die uitbraken vooral voor bij grote samenkomsten die binnen plaats vinden (feestjes, kerken, moskeeën) en waar dan niet aan regels wordt voldaan. Zo buiten zal het waarschijnlijk niet veel doen (misschien als de treinen er naartoe volgepakt waren) Ik denk inderdaad dat je een groot gedeelte van de 1,5 meter samenleving op plekken waar mensen. Iet in grote getalen samenzijn (een kroeg of een feest of discotheek of zoals op mijn werk 800 mensen in een te klein slecht ventilerend pand) lijkt mij een groter risico dan een restaurant of winkel waar je sowieso niet al knuffelend met andere mensen (behalve het gezelschap waarmee je bent wellicht :p) doorbrengt.
     
    tuc vindt dit leuk.
  16. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Precies. Nee het is hier niet zo extreem als in de vs maar het is er zeker wel. Dat wij dat niet altijd zien heeft ook te maken met je privileges als blank persoon.
     
    HappyRabbits en Lafayette vinden dit leuk.
  17. 2littlemonkeys

    2littlemonkeys Fanatiek lid

    27 feb 2015
    4.563
    2.765
    113
    Vrouw
    Noord Nederland
    Het probleem is hier niet net zo groot als in Amerika, maar het probleem is zeker aanwezig.
    Hoe politie bijvoorbeeld omgaat met blanken in een dure auto tov buitenlanders in een dure auto. Hetzelfde geldt voor optreden tegen mensen van buitenlandse afkomst. Vooroordelen bij sollicitatiegesprekken; niet eens uitgenodigd worden. Uitspraken van leraren tegen donkere jongens: het wordt toch niks met jou later, vraag maar alvast een Wajong-uitkering aan. Niet geholpen worden als buitenlander in een winkel met duurdere kleding/schoenen. De manier waarop er met donkere kindjes wordt omgegaan op sommige scholen tov blanke kindjes en de lijst gaat door en door...
    En dit zijn geen berichtjes die ik online heb gelezen, maar ervaringen van directe familieleden of vrienden heb gehoord. Familieleden en vrienden van buitenlandse afkomst.
     
  18. Maev

    Maev VIP lid

    4 dec 2014
    6.071
    5.553
    113
    Ook alleen maar omdat er niet opgetreden is tegen het overschrijden en niet naleven van de regels voor de volksgezondheid. 1 van de belangrijkste standpunten van deze organisaties is dat ze geen onderscheid zouden willen, echter dat er nu onderscheid gemaakt wordt door het toe te staan.
     
    Roanna, Elizah en Syane vinden dit leuk.
  19. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Nou, het is bekend dat er etnisch geprofileerd wordt. Kijk naar de Belastingdienst! En ja, met een kleurtje in een dure bolide word je echt wel eerder aangehouden dan wanneer ik daar met mn blonde koppie in zit.
     
  20. Nehneh

    Nehneh Niet meer actief

    Of misschien omdat het een eenheid was en iedereen daar stond voor hetzelfde? Waarom wordt er meteen van het slechtste uitgegaan?
     
    Zwierezwaai vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina