Al 1+ jaar bezig voor een 1e kindje

Discussion in 'Zwanger worden clubs' started by Dana, Apr 19, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Believe89

    Believe89 Actief lid

    Apr 25, 2020
    163
    68
    28
    Female
    @Kramertje hoe doen ze zo'n bms controle? En overmorgen dus de cryo tp, spannend!!
     
  2. Kramertje

    Kramertje VIP lid

    Apr 4, 2019
    7,271
    5,871
    113
    Female
    Gewoon middels een inwendige echo.
    Nee ik gok dat ik de terugplaatsing vrijdag krijg.
     
  3. Orchid24

    Orchid24 VIP lid

    Nov 19, 2018
    16,402
    13,232
    113
    Female
    @Believe89 ik heb er ook nog weinig verstand van allemaal hoor, geeft toch niet! Vervelende uitslag.. maar inderdaad er kan nog wel wat mee! Duurt altijd lang ja zo’n 2e zaadtest.. Ik hoor wel bij veel mensen dat bepaalde multivitamine echt goed kan helpen, misschien kan je een topic aanmaken om te vragen welke of even in het zoekveld zoeken? Heb echt wel gelezen dat door bepaalde vitamines, de zaadresultaten stuk beter zijn geworden. Dan is dat misschien nog de moeite waard om nu mee te beginnen, zodat je kan zien of het met de 2e test eventueel geholpen heeft.

    @SD90 fantastisch nieuws :D Lekker van genieten! :D

    Ik heb het ziekenhuis opgebeld, toch wat twijfel. Zit op dag 29 en merk nog geen naderende eisprong vandaar. Ik mag morgenochtend komen voor echo :D Als er een groot eiblaasje is dan gaat ie waarschijnlijk wel binnenkort springen en dan maken we daar gewoon gebruik van. Is het allemaal nog vrij klein, dan krijg ik provera om menstruatie op te wekken en krijg ik meteen clomid mee met instructies. Dus eindelijk duidelijkheid en actie :D
     
  4. Believe89

    Believe89 Actief lid

    Apr 25, 2020
    163
    68
    28
    Female
    Ooh thanks voor de tip, ik zal eens gaan zoeken wat ik erover kan vinden!

    Goed van je dat je gebeld hebt! Ik weet hoe fijn het is om duidelijkheid te krijgen en het idee te krijgen dat er eindelijk wat beweging in zit:thumup: Succes met de echo morgen!
     
    Orchid24 likes this.
  5. Orchid24

    Orchid24 VIP lid

    Nov 19, 2018
    16,402
    13,232
    113
    Female
    Ja misschien doet het niks, maar het kan ook geen kwaad om het te proberen of in ieder geval even in te
    lezen of het misschien wat is!

    Dankjewel!
     
  6. Gliss

    Gliss VIP lid

    Jun 5, 2019
    5,459
    4,812
    113
    Female
    @Believe89 Klopt, ik heb een volstrekt normale cyclus en ovulatie. Ons ziekenhuis doet bij bij onbegrepen subfertiliteit altijd hormoonstimulatie om 2 eitjes te krijgen ipv 1. Geeft een hogere kans.
    Helaas bij mij laatste 2x maar 1 ei ondanks stimulatie. Maargoed.

    Hoop dat het zaadonderzoek volgende keer beter is. Het kan onwijs verschillen per keer. Die drie maanden houden ze aan omdat zaadcellen er 3 maanden over doen om uit te rijpen. Dus pas over 3 maanden is er een hele nieuwe voorraad. Dus weet niet of opnieuw onderzoek over 2 maanden al alles zegt. Snap dat t lang voelt, maar je wil ook een duidelijke uitkomst toch.
    Het gaat uiteindelijk om de VCM (volume x concentratie x motiliteit). Afwijkende vorm etc kijken ze vaak niet naar, dat komt heel veel voor. Tenzij 100% afwijkend is.
    Is de VCM ook berekend?

    Vaak wordt er geen oorzaak gevonden voor verminderde vruchtbaarheid. Zoals ook bij ons. Alles is normaal. Dat is frustrerend en hoopgevend tegelijkertijd.

    @SD90 goed nieuws! Was vast even schrikken dat bloedverlies.
     
  7. Believe89

    Believe89 Actief lid

    Apr 25, 2020
    163
    68
    28
    Female
    @Gliss ah oké, gelukkig is er maar 1 ei nodig uiteindelijk mja snap wel dat je nu voor je gevoel voor niets de hormonen neemt als het toch al 2x niet het gewenste resultaat geeft..

    En wat frustrerend als het onbegrepen blijft waarom je niet zwanger raakt.. je hebt het een soort van nodig voor de acceptatie zodat je gericht een behandeltraject in kunt, nu blijft het onzeker of een behandeling wel kans van slagen heeft .. niet dat bij gerichte behandeling als je wel een oorzaak hebt het altijd hoeft te lukken, maar toch..

    Ik krijg nu echt het idee dat mijn huisarts niet weet waarover ze het heeft.. ik heb tot 2x toe gevraagd waarom er 3 maanden tussen moeten zitten maar de reden die jij noemt, wat wel logisch klinkt, heeft zij niet gezegd :rolleyes:
    Natuurlijk willen we wel een betrouwbaar resultaat, dus hoe jammer ook, dan zullen we die 3 maanden toch uit moeten zitten.. (ondertussen blijven we uiteraard oefenen, toch hopend op het wonder van een spontane zwangerschap:p)

    VCM heb ik haar ook niet over gehoord, ze liet ons de resultaten wel op het scherm zien maar ze wees ons op de hoeveelheid en de beweeglijkheid (verdeling van het aantal zaadcellen in A, B, C en D kwaliteit). Jammer dat ik het niet wist van de VCM anders had ik er specifiek naar gevraagd. Gaan we de volgende keer sowieso doen! Bedankt voor deze info!:)
     
  8. Gliss

    Gliss VIP lid

    Jun 5, 2019
    5,459
    4,812
    113
    Female
    Ja precies, 2 ei = meer kans, anders gebruik ik voor mn gevoel de hormonen voor niks. Vorige keer wel met 1 ei zwanger, dus het kan :)
    Onbegrepen is idd lastig in de acceptatie, de onzekerheid blijft. Maar ik probeer positief te denken dat IUI mogelijk de oplossing voor ons is gezien de zwangerschap in maart.
    Dat maakt het nu wel nog spannender, voor zover dat kan haha.

    Klopt, ik zou 3 maanden adviseren voor heronderzoek. Gek dat de huisarts dat niet heeft uitgelegd, want zo ingewikkeld is het niet om uit te leggen ;)
    Vraag volgende keer zo nodig de hele uitslag van het zaadonderzoek uitgeprint. Als hij/zij de VCM niet weet dan kan ik je misschien helpen . Al enige ervaring hier inmiddels.
    Verder kan ik je de website van Freya aanbevelen, daar staat heel veel betrouwbare info op!
     
    Believe89 and Orchid24 like this.
  9. Orchid24

    Orchid24 VIP lid

    Nov 19, 2018
    16,402
    13,232
    113
    Female
    @Believe89 ik zou de uitslag ook even uitgeprint vragen! Ik weet niet hoe het bij anderen is, maar wij hebben bij ons ziekenhuis een account dat heet dan mijncwz. Daar komen alle uitslagen in en mijn man kon dus zijn zaaduitslag ook zien op zijn account. Altijd handig moet ik zeggen!
     
  10. Gliss

    Gliss VIP lid

    Jun 5, 2019
    5,459
    4,812
    113
    Female
    Ja vind ik ook (ook CWZ)!
    Maar misschien via de huisarts niet? Tenminste bij mijn huisarts heb ik geen digitaal dossier dat ik zelf kan inzien.
     
  11. Believe89

    Believe89 Actief lid

    Apr 25, 2020
    163
    68
    28
    Female
    @Gliss goed dat je positief erin probeert te blijven staan, idd heeft IUI bewezen effect gehad bij jullie, hopelijk lukt het weer en leidt het dit keer tot een onafgebroken zwangerschap. Ik laat mijn duimen voor jullie draaien;)

    Inderdaad geen moeilijke uitleg voor de 3 maanden..

    @Orchid24 zo'n account waar je de resultaten zelf op terug kunt kijken is zeker handig! Ben ook benieuwd of ze zoiets hebben als we bij een fertiliteitspoli starten.
    Ik zal eens vragen of we de uitslag alsnog geprint kunnen ontvangen.
     
    Orchid24 likes this.
  12. Orchid24

    Orchid24 VIP lid

    Nov 19, 2018
    16,402
    13,232
    113
    Female
    #232 Orchid24, Jun 2, 2020
    Last edited: Jun 2, 2020
    Bloeduitslagen en zaaduitslag etc wel, omdat dat door cwz lab gedaan word :D Mijn chlamydia uitslag enzo kan ik ook via cwz inzien ondanks huisarts en al mijn bloeduitslagen van afgelopen jaren. Echt handig! Ligt trouwens misschien aan je huisarts? Waar ze het laten onderzoeken?
     
  13. Gliss

    Gliss VIP lid

    Jun 5, 2019
    5,459
    4,812
    113
    Female
    Nee ik kan het ook zien bij het CWZ. Maar ik bedoel @Believe89. Als je nog niet aan een ziekenhuis bent gekoppeld hebt je denk ik ook geen account?
     
  14. Orchid24

    Orchid24 VIP lid

    Nov 19, 2018
    16,402
    13,232
    113
    Female
    Ja ik weet niet hoe dat zit, ik kon het daarvoor al in zien. Omdat je kan inloggen met je DigiD en dat kon ik dus ook nog zien voordat ik bij de fertiliteit liep. Maar dan moet je wel weten in welk ziekenhuis ze het laten onderzoeken.. Dan zou je op die website misschien kunnen zien of je kan inloggen met je DigiD?
     
    Gliss likes this.
  15. 7Missme1987

    7Missme1987 Bekend lid

    Jan 13, 2020
    776
    607
    93
    Female
    Hier vanmorgen ongesteld geworden.

    Me lichaam heeft cyclus toch goed opgepakt. 29 dagen als ik reken vanaf het verliezen van het vruchtje. Ben ik wel blij om.
     
    Believe89 and Gliss like this.
  16. Orchid24

    Orchid24 VIP lid

    Nov 19, 2018
    16,402
    13,232
    113
    Female
    Fijn dat je lichaam de cyclus wel weer netjes oppakt, nog altijd geen datum gekregen wanneer ze weer opstarten?
     
  17. 7Missme1987

    7Missme1987 Bekend lid

    Jan 13, 2020
    776
    607
    93
    Female
    ** NOD-lijst 1+ jaar 1e kindje **


    NOD JUNI

    * ?? - InaIna - 28 jaar - ronde 19

    * ?? - Orchid24 - 26 jaar - ronde 11
    * 15 juni (testdag) - Gliss - 32 jaar - ronde 23 (ronde 3 na mk) - IUI 3
    * 15/16 Juni - Dana - 27 jaar - ronde 16( ronde 6 na m.a)

    * 24 juni - Believe89 - ronde 15

    NOD JULI
    * 2 juli - 7missme1987 - 32 jaar - ronde 29 ( ronde 2 na mk)


    AFSPRAKEN
    * juni - intake fertiliteit - InaIna
    * 4 juni - 3e controle echo bms & bloedprikken cryo terugplaatsing - Kramertje
    * 9 juni - 2e echo - SD90
    * 12 juni - gesprek poli - 7missme1987

    ZWANGER
    SD90 - uitgerekend op 27/01/21


    LEGENDA
    Wachtbankje
    Zwanger
    Ongesteld
    Negatieve Test
    Twijfel-/Tuurtest

    WIL JE OP DE LIJST?
    Je kunt deze lijst kopiëren door op 'reageer' te klikken onder aan de laatst geposte lijst, en de woorden [QUOTE ] en [/ QUOTE] aan het begin en einde van het bericht weg te halen (en dan natuurlijk niet vergeten om je eigen wijziging door te voeren.
     
  18. 7Missme1987

    7Missme1987 Bekend lid

    Jan 13, 2020
    776
    607
    93
    Female
    Ja ze zijn in principe weer gestart alleen heb 12 juni een afspraak en dan gaan we even het e.a. even evalueren.

    Had op de laatste echo wat bloed bij me linker eierstok en ze willen dan kijken of dit weg is.

    Ze zouden ons ook nog gaan bespreken in het team omdat ik toch spontaan zwanger ben geworden en misschien er nog andere dingen zijn die we kunnen doen ( ik zou het zo niet weten hoor, maar ga het wel zien).

    Daarnaast hebben wij ook zelf nog twijfels of we wel verder willen in het ziekenhuis.

    Hebben hier de afgelopen tijd samen veel over gepraat en we hebben zo iets van het is nu ook een keer gelukt en dat zal vast nog wel een keer lukken en zo niet dan moeten we daar ook onze weg in zien te vinden.
     
    Gliss likes this.
  19. Orchid24

    Orchid24 VIP lid

    Nov 19, 2018
    16,402
    13,232
    113
    Female
    Spannend wel allemaal! Goed dat jullie er veel over praten, hopelijk lukt het gauw nog een keer en dan een plakker ❤️
     
  20. Orchid24

    Orchid24 VIP lid

    Nov 19, 2018
    16,402
    13,232
    113
    Female
    Hier echo gehad en mijn vermoeden klopte, er gebeurt momenteel niks! Duidelijk nog pcos, maar mijn lichaam lijkt te slapen. Heb provera en clomid gekregen, ben benieuwd! :D
     

Share This Page