Kan je hier ook last van hebben zonder eiken in e buurt? Wij hebben de afgelopen 2 jaar ook last gehad, maar kan dus door die processierups komen. Dan kan ik het dit jaar in de gaten houden.
Oh jee! Nou dan heb je je beestjes gevonden denk ik... Heb je je ramen wel dicht gehouden met de wind afgelopen week?
De brandharen verspreiden zich ook door de wind, maar ik weet niet hoe ver dat kan gaan. Maar als je een wandeling of fietstocht is de kans groot dat je wel wat eiken tegenkomt. Dus ja..ik denk dat het goed kan dat je ook last hebt (gehad) van de processierups. Het goede nieuws is dat het vanzelf weer een keer over gaat
Eikenprocessierups idd. Bij kruidvat een heel rek vol, met allemaal aloevera zalfjes ervoor, speciaal voor de processierups. Hier hebben we het JUIST onder de kleren. Net of de haartjes in de kleren blijven hangen en zo een hele oppervlakte besmetten. 2 jaar geleden ik mijn hele rechterkant van de buik/borst onder. Vorig jaar mijn zoontje zijn rug helemaal onder. Ik kan je zeggen, het doet echt verrekte pijn. Het jeukt als een malle... Aloe vera aloe vera aloe vera (het liefste uit de koelkast, lekker koud)
Als je was buiten hangt te drogen, kunnen de haartjes daar zich ook in vasthaken. Dat verklaart dan waarom het onder je kleding zit.
Maar als je weet dat je die jeukrupsen in je tuin hebt neem je toch voorzorgsmaatregelen? Geen wasgoed buiten, ramen dicht bij wind, liters Aloe Vera in huis halen...
De rupsen die wij hebben zien er anders uit. Maar voorin de straat 200 mtr verderop staan ze wel met eikenprocessierupsen. Ik dacht dat de problemen pas eind juni starten. Dus tja, ik heb het huis lekker gelucht
Helaas alles is vroeg dit jaar.... Maar luchten is ook belangrijk hoor, noodzakelijk en geeft je ook geen bescherming als je het niet doet. Eerder kans op andere problemen. Vorig jaar heb ik de bultjes opgelopen tijdens een fietstochtje. Hier kom je overal eiken tegen: op weg naar school, sportclub, supermarkt etc. Je ontkomt er niet aan. Ik had ze vooral op mijn benen en rug, gek werd ik. Aantal nachten niet/amper geslapen.
Ik heb het gegoogled. Start was halverwege mei. Precies toen wij klachten kregen. Oudste zoon heeft gisteren met oma rupsen gevangen en zit nu helemaal onder de bulten. Alles onder de kleding, maar ik denk dat de haartjes tijdens het uittrekken van shirts op je lijf vallen? En dat je op die manier juist onder je kleding last krijgt? Man en ik hebben er allebei maar één bultje bij.