Ik reageerde eig meer op ... of er nog nieuws was. Ik weet niet of dit onderzoek naar iets van Maddie gaat lijden. Ik denk wel dat ze een hoop andere dingen gaan vinden die geen daglicht kunnen verdragen. Uiteraard heel goed dat ze hem onderzoeken hoor, maar of hij het antwoord is dat weet ik niet.
Ja. TBS is gericht op het behandelen van de stoornis met als doel terugkeer in de samenleving. Terugkeer naar de samenleving gaat in heel veel stappen. Het recidive cijfer is itt wat veel mensen denken laag. En het werkt veel beter dan lang straffen. Het blijft mensenwerk, en daarbij worden fouten gemaakt.
Gelukkig lees je het maar zelden dat het mis gaat. Zelfs als er iemand ontsnapt dan nog gebeuren er zelden heftige dingen. Ons TBS systeem schijnt wereldwijd een van de beste te zijn met het laagste recidieven. Denk dat we daar best trots op mogen zijn.
Een systeem is nooit 100% waterdicht. Vind je reactie nogal kort door de bocht. Gelukkig kijkt de rest van de wereld wel naar het systeem dat we hier hanteren en hebben ontwikkeld.
Klopt. Maar goed. Leuk voor ze dat ze dan nog een kans krijgen, maar verdienen ze dat dan? Na alle levens die ze verwoest hebben?
Precies laat degene maar vrij die ooit aan mijn kind komt dan zorg ik er wel voor dat hij het nooit weet kan doen Stel je voor dat het met je kind gebeurt en na 2 jaar loopt dat monster weer vrij rond....
Ik denk niet dat er gekeken wordt naar wat iemand verdient maar wat iemand kan bijdragen aan de samenleving. Iemand die kinderen vermoord en verkracht mag wat mij betreft tot het einde der tijden wegrotten in een kerker. Alleen we hebben met zn alle bedacht dat dat inhumaan is dus zetten er deze mensen op een kamertje met tralies en een tv. En dat kost de samenleving dan weer een hoop geld. Dus kiest men ervoor deze mensen te behandelen, te begeleiden en terug in de samenleving te plaatsen, nadat ze hun straf hebben uitgezeten en mits veilig voor de omgeving. Zodat ze zichzelf weer nuttig kunnen maken. Ik denk dat dat een goed uitgangspunt is. En hoewel er echt grote fouten gemaakt worden en het soms gruwelijk mis gaat is dit systeem een stuk betrouwbaarder en effectiever dan straffen verhogen zonder behandeling. Hier proberen we mensen op het rechte pad te krijgen ipv ze een hele lange periode op te sluiten en ze dan weer op de afslag afzetten. En ondanks dat TBS echt als doel heeft mensen terug te plaatsen in de samenleving zal dat niet snel gebeuren wanneer iemand nog een groot gevaar vormt voor diezelfde samenleving.
Ik heb er anders best veel geld voorover dat dit soort mensen nooit meer vrijnkomt. Dus als ze hiervoor de belastingen zouden verhogen zou ik dat met alle plezier betalen. Te vaak vallen dit soort mensen in herhaling, en worden ze onterecht toch weer vrijheden gegeven. Kijk maar naar Michael P. artsen zijn kennelijk gewoon te bedonderen (artsen zijn ook maar mensen en maken fouten) Er wordt teveel vanuit de dader geredeneerd en te weinig vanuit mogelijke slachtoffers. Want er waren heel veel levens bespaard als je dit soort mensen na 1x gelijk levenslang opsluit.
Dat is het. Het grote probleem binnen het huidige strafrechtsysteem is dat er teveel wordt beredeneerd vanuit de dader, ipv het slachtoffer. Hoewel, 'huidig'? Sommige wetten ter bescherming van de daders stammen nog af uit de tijd van Napoleon! https://www.femkefataal.nl/ouders-die-moordlustig-kroost-beschermen-ook-strafbaar/
Ik ben dat niet met je eens. Het is in sommige gevallen lastig om te zien wat het potentiële gevaar is van iemand. En we kunnen allemaal een hand vol mensen opnoemen waarbij het toch mis is gegaan. Maar daartegenover staan honderden misschien wel duizenden mensen die wel weer goed geïntegreerd zijn in de samenleving. Ik vraag me oprecht af of het leven er veiliger door wordt wanneer mensen maar standaard vast gezet worden. In Amerika werkt het duidelijk niet. Toevoeging: straffen mogen wat mij betreft best een stuk hoger in sommige gevallen.
Lees net dit... Zal toch niet waar zijn als dit haar idd was en ze er zo dichtbij waren dus... https://m.nieuwsblad.be/cnt/dmf20200607_04983824?utm_source=android
Hier in nederland krijg je volgens mij niet eens altijd tbs. Als je straf hebt uitgezeten en therapie hebt gehad ben je “genezen” verklaard is wat ik hoorde... nu ben ik daar niet mee eens. Maar weet ook niet hoe dit precies zit.