Corona nieuws deel 4

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 11 mei 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Wat vervelend zeg. Is het een extreme steiging? En word er heel veel meer getest? Of denk jij aan een soort van 2e golf? Memorial Day weekend word over het algemeen buiten gevierd toch? En als de laatste inzichten kloppen schijnt er buiten veel minder gevaar voor besmetting te zijn dan binnen.
     
  2. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Gelukkig zijn er veel mensen die weleens balen, maar wel goed kunnen relativeren.

    Helaas zijn er veel meer "beroepsklagers", die klagen om te klagen. Iedere aangedragen oplossing is fout.

    Dat zie je nu aan horeca. Het land klaagde steen en been dat we "opgesloten" zaten, dat we geen vrijheid hadden want je kon niet eens op terras zitten, niet naar het restaurant.. Het leven was een marteling..

    En toen ging de horeca open, was het 1 middag druk en daarna was het stil. Gisteren horecaondernemers op tv die het nog moeilijker hebben door alle moeite dat ingestoken is om de "massa" aan te kunnen, veel uitgebreidere terassen, alle maatregelen. Maar de klanten blijven na maandag weg.

    Die hebben weer iets anders bedacht om over te klagen..
     
    Whoopy, Zwierezwaai, Didi1980 en 3 anderen vinden dit leuk.
  3. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    #983 GossipGirlxoxo, 8 jun 2020
    Laatst bewerkt door een moderator: 8 jun 2020
    Denk dat dat ook met de weersomstandigheden te maken heeft (niemand gaat nu op een terras zitten voor corona ook niet). Hier in de omgeving zitten al onze favoriete restaurants de komende 6 weken op vrijdag, zaterdag en zondag volgeboekt.

    Wat betreft dat het nooit goed is. Daarin kan ik mezelf deels wel klager noemen. Ik hou me nog steeds aan alle regels maar klaag wel dat ik de regels krom vind. Ze worden imo steeds omslachtiger. Zoals het voorbeeld ik moet in mijn eigen tuin 1,5 meter afstand van mijn zus houden maar als ik 500 meter verder op het teras wil zitten met mijn zus mogen we wel dicht nij elkaar zitten. Ik vind dat de versoepelingen het voor mij persoonlijk lastiger maken omdat ik de logica graag achter dingen zie en dat nu dus niet zie. Ik kan sommige dingen (beslissingen) niet begrijpen. En nogmaals ik hou me aan alle regels want ergens zal er een logische reden voor zijn die is bedacht door mensen die er heel veel verstand van hebben maar ik zou het fijn vinden die uitleg dan van die geleerden te krijgen zodat het makkelijker vol te houden is om netjes alle maatregelen te volgen.
    Ik ben ook heel benieuwd naar de cijfers over een week of 2 nav de Dam demonstraties. Want als daar niets uit komt weet ik niet of ik me nog netjes aan de regels WIL houden. Dat ik me er aan KAN houden weet ik zeker. Zonder moeite en als het moet nog 3 jaar ook. Maar of ik het wil als ik niet de uitleg ga krijgen die ik zo graag wil hebben dat betwijfel ik.

    @tupp jouw laatste berichten verbazen me wel. Toen ik een aantal weken geleden benoemde dat we niet zo moesten klagen met zijn allen omdat het pas een aantal weken duurde toen en we niet eens in echte lockdown zitten en vooral de kinderen thuis over het algemeen alles hebben om zich te vermaken, naast een dak boven ons hoofd, eten drinken, internet, social media, Netflix en noem maar op was jij degene die daar heel fel op in ging omdat je vond dat het voor veel mensen wel heel erg verschrikkelijk was/is.
     
    citroenrasp, Zwierezwaai, Whysteria en 4 anderen vinden dit leuk.
  4. Kinderwens87

    Kinderwens87 Fanatiek lid

    31 aug 2012
    4.175
    1.602
    113
    Vrouw
    Laatste dagen was het aantal positief gewesten boven de 1000 per dag in Florida. Vanochtend voor het eerst er weer onder. Waar het precies door komt durven ze nog geen uitspraak over te doen. Memorial Day wordt idd doorgaans buiten gevierd, dus hopelijk is het puur de hoeveelheid testen die flink toegenomen zijn en daardoor de cijfers ook
     
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Het is ook echt onlogisch soms.
    En op sommige vlakken praten ze ook poep hoor, sorry voor mn bewoording.
    Maar hoorde in het nos 18.00 uur nieuws een stukje waarin mensen van het netwerk acute zorg zeggen dat het verslappen van de maatregelen (waar volgens hen sprake van is op bepaalde gebieden) nu geen acute gevolg heeft, maar dat we dat in het najaar merkeno_Oo_O ja zeker, nu geen 1,5 meter houden geeft zieken over 3 maanden:rolleyes:.
    Volgens mij is dit dus precies het verbloemen van het feit dat dit virus een heel natuurlijk verloop heeft, het was nu sowieso afgezwakt, en na een paar maanden kan het weer oplaaien. Dekken ze zich nu vast in om dan al die maatregelen weer aan te trekken, want zie je wel, dat voorspelden we in Juni al:confused:
     
    citroenrasp, Zwierezwaai, Whysteria en 5 anderen vinden dit leuk.
  6. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Dat zijn nogal aantallen om van te schrikken zeg. Ik hoop dat het bij jullie ook snel zal stabiliseren en dalen!
    Hoe is het bij jullie geregeld qua lockdown? Per staat verschillend? En erg streng als in bijv. Italië en Spanje? Of nog redelijk soepel als hier in Nederland? Hebben jullie ook een bepaalde afstandsregel voor sociale distancing?
     
  7. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Nou perfect voorbeeld inderdaad! Dit soort dingen bedoel ik. Hoezo zie je deze effecten over drie maanden? Terwijl er tot nu toe telkens word gesproken dat je effecten na 2 a 3 weken ziet. Ik zou het persoonlijk met dit soort voorbeelden dus heel fijn vinden als ze hier uitleg bij geven. Waarom en hoe dat dan zit. Dan zou ik er namelijk al veel meer begrip voor hebben en zonder enige moeite de maatregelen blijven hanteren. En als ze die kans hoog achten dat de gevolgen echt over drie maanden zichtbaar zijn en daar wetenschappelijke onderbouwing voor hebben, hoe ze versoepelen we dan überhaupt?
     
  8. Kinderwens87

    Kinderwens87 Fanatiek lid

    31 aug 2012
    4.175
    1.602
    113
    Vrouw
    Is per staat verachillend, sommige Staten hebben amper maatregelen, New York was op slot en florida vergelijkbaar met Nederland. We zitten nu in fase 2 van opengaan, net iets verder dan Nederland. Maar zit hier nog niet zo lang, toen wij hier kwamen begon fase 1 net. Was soepeler dan Nederland maar wel overal zo’n irritant mondkapje op..:rolleyes:
     
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    Precies. Hier kwam weinig uitleg bij, was de afsluiter van het item.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  10. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.766
    18.911
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Misschien dat ze bedoelen dat het opzoeken van dit soort drukke plekken over een paar maanden tot een piek gaat leiden, omdat het sociale leven zich dan meer binnen gaat afspelen? Nu waren dit soort dingen natuurlijk vooral buiten.

    Maar dan moeten ze dat wel duidelijk toelichten
     
    Whoopy, 2littlemonkeys en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  11. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Dat kan inderdaad, maar uit onderzoek is gebleken dat de eerste mensen in Nederland al half februari ziek waren, zij hebben het dus begin februari opgelopen (zie link) Het werd pas een maand later explosief en is versneld door carnaval. Het had misschien anders nog wel een paar weken langer geduurd. Al die tijd hebben er dus veel mensen met milde klachten rond gelopen. Datzelfde kunnen we nu natuurlijk weer krijgen of komt na de zomer, omdat we dan inderdaad weer veel dichter op elkaar zitten en regels veel soepeler zijn geworden. Laten we hopen van niet, maar het is wel een reële kans.

    https://www.ad.nl/binnenland/het-coronavirus-was-al-veel-langer-in-nederland~af840f5b/
     
    Whoopy en amdaa vinden dit leuk.
  12. 2littlemonkeys

    2littlemonkeys Fanatiek lid

    27 feb 2015
    4.563
    2.765
    113
    Vrouw
    Noord Nederland

    Toen dit virus meer bekendheid kreeg via de media hebben mijn collega en ik elkaar echt met verbazing aangekeken. In februari ben ik ruim een week flink verkouden geweest met temperatuurschommelingen, hoesten, mega zware hoofdpijn. Ik heb toen aldoor alles rondom mijn werkplek lopen ontsmetten, ben uit de buurt gebleven van mensen en heb al m’n face to face contacten afgezegd in die periode. Ik heb er 1 dag mee op werk (uit de buurt van collega’s) rondgelopen want voelde me toen nog niet ziek genoeg, daarna thuis gewerkt.
    Mijn collega die schuin tegenover mij zit heeft een dikke week later dezelfde klachten gekregen en is toen wel thuis gebleven. We zullen het nooit weten, maar onze klachten leken verdacht veel op Corona.
     
  13. Cloud9

    Cloud9 Bekend lid

    17 nov 2016
    564
    307
    63
    Cloud 9
    Dit zelfde hebben en ik en een aantal collega's ook gehad. Begin februari is 1 collega begonnen met hoesten, snotteren en later koorts etc (de echte Corona verschijnselen). Ziek naar huis (nadat hij helaas eerst wel nog een tijdje door gewerkt heeft) en twee dagen later mijn andere collega en een dag daarna ik zelf. Ben echt nooit ziek maar een dikke week ziek thuis geweest. Daarna weer rustig opgebouwd met. werken maar ben echt weken nog aan het hoesten geweest en druk op mijn borst van mijn luchtwegen. Na mij zijn ook andere collega's ziek geworden en sommige zijn naar de dokter geweest en bleken inderdaad ook longontsteking te hebben. Allemaal lang echt ziek geweest, we zeggen nu achteraf wel eens gekscherend misschien hebben we het al lang gehad.
     
    2littlemonkeys vindt dit leuk.
  14. Inge1984

    Inge1984 Fanatiek lid

    10 sep 2015
    1.800
    1.618
    113
    Bij ons ook eind februari. Beleid was toen nog: bij klachten en je bent in China of Noord-Italie geweest dan contact opnemen met de huisarts. Dat waren we niet en daarom ook nooit contact opgenomen. Maar bij meerdere mensen met hetzelfde. Geen verkoudheid, wel koorts en veel droge hoest en benauwd. Echt naar adem happen bij de trap op lopen. Daarbij hoofdpijn en extreem vermoeid. Koorts en benauwdheid hebben niet heel erg lang aangehouden, de rest van de klachten heeft echt weken geduurd. Hoesten bleef het langst hangen en zelfs nu nog bij veel inspanning.

    Achteraf vraag ik me vaak af of het echt corona kan zijn geweest. Toen het speelde waren we er een soort van overtuigd van dat het helemaal niet kon. En nog steeds heerst er een: dat kon toen toch helemaal nog niet. Maar wat als het wel zo was? Dan heb ik onbedoeld vast best wel wat mensen besmet. Van quarantaine was toen helemaal nog geen sprake. Volgens de RIVM was het namelijk helemaal nog niet mogelijk om besmet te zijn zonder in risicogebieden te zijn geweest.
     
    SAARC en 2littlemonkeys vinden dit leuk.
  15. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    Ik was lang in het team “ hou je gewoon aan de regels en klaag niet zo” maar nu ze zo veel tegenstrijdigheden roepen vind ik het wel best hoor. Zeg dan gewoon: we weten het niet. Ik hou 1,5 m afstand om mijn familie te beschermen. Maar dat je weer mag vliegen bijv. Vind ik zo tegenstrijdig. Dat heeft het juist over de wereld verspreid. Zeg dan gewoon eerlijk dat je economie wilt redden. Ook prima, en begrijpelijk maar alle smoesjes er om heen mogen ze weg laten.
    Ook dat de scholen dicht zijn gegaan op basis van vragen van 2! artsen. En hoe dat toen is gaan leven in de media en politiek.
     
    citroenrasp, Kraanvogel, tuc en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  16. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Ik vind de afwegingen vrij transparant eerlijk gezegd. Diverse landen (Italië, Griekenland, Kroatië) zijn eerlijk in hun "opening voor toerisme". Ze kunnen economisch niet anders.

    Zo is het kabinet vanaf half mei vrij eerlijk in de verschillende afwegingen die ze maken, en het feit dat ze niet meer enkel afgaan op adviezen van het crisisteam en rivm, maar ook de economische afwegingen zwaar hierin mee laten tellen.
     
    Nellie4 en Whoopy vinden dit leuk.
  17. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.147
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Aantal coronapatiënten op intensive care neemt met één af tot 91
    Het aantal coronapatiënten op de Nederlandse ic's met één afgenomen tot 91, blijkt uit gegevens van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
     
    Didi1980 en 2littlemonkeys vinden dit leuk.
  18. Whoopy

    Whoopy Actief lid

    7 mei 2019
    445
    730
    93
    Vrouw
    #998 Whoopy, 9 jun 2020
    Laatst bewerkt: 9 jun 2020
    NiVa0230, Lavendel89, Mar76 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  19. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Ik denk dat er stiekem heel veel mensen zijn die zich dit afvragen. Van hoeveel mensen ik al niet gehoord heb dat ze voor de carnaval al flink ziek geweest zijn of mensen kenden met een longontsteking.
     
    Syane, citroenrasp en Cindy1977 vinden dit leuk.
  20. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Een griepepidemie neemt doorgaans zonder maatregelen ook af/stopt tijdens de zomermaanden.

    Ja, het artikel zegt het zelf al:

    'De onderzoekers maken een aantal belangrijke aannames die de resultaten sterk beïnvloeden'.

    Aannames dus, en geen feiten. We zullen het dus nooit weten. Maar er is wél weer wat stemming gezaaid...
     

Deel Deze Pagina