Bij mij drupt hij niet maar dat hoort wel bij deze plant, dus doe jij het goed en ik waarschijnlijk niet haha. Ik geef hem niet veel water in 1x, verdeel het over de week, dan voel ik of de potgrond bovenop droog is. Hij staat op een lichte plek in huis. Hoe geef jij hem water en waar staat hij? Bij mij staat hij trouwens op de grond, is een enorme plant .
Trips heeft meestat vleugeltjes en daardoor ook razendsnel. Ik ken ze als "zwarte wormpjes" op het blad. Misschien zijn het "jonkjes"?
Ik heb nu 3 alocasia gehad en dit is de enige die druppelt. Ik wist dat ze dat doen maar waarom deze wel en andere niet is mij een raadsel. Het is idd zo dat ze rond avond eten begint te druppelen tot in de ochtend. Ik geef het een kans, want vind wel leuk staan zo. Hou het plant "op rantsoen" haha
Misschien doe ik wat verkeerd want van 3 alocasias is het de enige die druppelt hier. Het staat in een plastic pot in een (vind ik dan ) mooie pot. Ik zal idd wat minder water geven en kijken wat het dan doet. Vind grote alocasia super gaaf, hoop dat die van mij ook groot mag worden
Ik weet het eigenlijk ook niet haha Hoop eigenlijk dat dit het was en dat de plant over een tijdje weer terug kan in de kamer. Al staat het wel leuk zo in de badkamer Ik heb het de ene keer wel dat de de bananenplant en Monstera druppelen en de andere keer niet dus weet ook niet waarom ze het soms wel doen en soms niet.
Dat is wel apart ja. Bij mij druppelde hij in het begin ook, maar nu niet meer. Ik vind hem ook erg mooi, maar wel een lastige plant, hij is niet snel tevreden .
Dat is voor mij ook de reden dat ik hem niet koop. Vindt de plant ook prachtig. Zag het bij mijn schoonzus die had de plant iets te donker staan en meteen ging er een blad omkrullen.
Oef, zoveel lef heb ik niet hoor. Om hem zo rigoureus te kortwieken ... Zou ik hem niet gewoon op 3/4 ofzo met boven zo’n blad kunnen afknippen? Deze heeft natuurlijk maar dunne stammen dus geen idee of en hoe hij dan gaat vertakken, maar dat zien we dan wel weer.
Oh, sorry. Ik bedoelde echt niet dat je hem helemaal moet kortwieken. Was meer als voorbeeld dat het kan. Tuurlijk kan je ook voor 3/4 gaan.Denk dat je dan in de gaten moet houden dat de plant niet topzwaar gaat worden.
"Bij de Alocasia Zebrina kun je zien dat je teveel water geeft als er druppeltjes ontstaan op de punten van de bladeren. Het lijkt dan of de plant huilt. Is dit het geval, zorg dan dat je minder water per keer geeft."
Ik denk dus dat het trips is. Iemand tips hoe we daar vanaf komen. Heb nog geen volwassenen trips gezien dus ben er op tijd bij denk ik.
Spruzit r van Ecostyle. Vind ik het beste werken. Wel even volhouden paar weken want de levens -cyclus van trips duren ook een paar weken.
Ze kunnen uit je potgrond komen. Ze kunnen overwinteren zelfs in potgrond. Toevallig de laatste tijd een plantje gekregen/geruild? Zo kreeg ik ze eens..
Ik heb de plant nu helemaal afgespoeld en ga de plant meteen verpotten. Is het daarmee dan ook weg of zitten ze ergens waar ik ze niet kan zien?
Hangt er vanaf hoe je gaat verpotten. Dan moet je de wortels 100% vrij van aarde hebben gemaakt. Dat is een klusje en voor je plant niet fijn nu met de warmte. Als er iets van de oude aarde mee komt, of ze zitten ondertussen ook op een andere plant, ben je de sjaak en komen ze net zo snel terug.
Zal ik dan toch ook trips gehad hebben? Jeetje, dit zijn echt rotzakken Ga googlen voor soorten trips.
Hoe ben jij er vanaf gekomen? Waren ze bij jou ook geel-wit van kleur? Heb vanuit mijn "jeugd" baan (heel tijd geleden) veel gezien, maar alleen in het zwart