Geen auto met opgroeiend kind - gaan we 'm missen?

Discussion in 'Mama en gezin' started by Fyette, Jun 14, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Fyette

    Fyette Lid

    Jun 14, 2020
    20
    31
    13
    Mijn partner en ik hebben nooit een auto gehad. Onze dochter is nu 18 maanden, en we hebben nog steeds geen behoefte aan een auto. We hebben zelfs geen rijbewijs. We wonen in het centrum van de stad met alles op loop- of korte fietsafstand. De ene keer dat we midden in de nacht naar het ziekenhuis moesten, belden we een taxi.

    Toch lijkt mijn omgeving een auto onmisbaar te vinden met kinderen. Soms noemen ze situaties waarin een auto noodzakelijk lijkt waar ik zelf nog niet aan gedacht had. Zoals: als je kind op een sport wil, is er vaak een carpool voor wedstrijden in het weekend. Hoe breng je kinderen thuis na een kinderfeestje? Allemaal dingen waar ik als ouder van een dreumes helemaal nog niet bij stilsta.

    Ik kijk graag vooruit, dus vroeg me af of jij een auto als onmisbaar ervaart met een kind in de basisschoolleeftijd. Of zou je het kunnen opvangen met bijvoorbeeld een bakfiets?

    P.S. ik kan geen kinderen meer krijgen, dus geen logistieke zorgen hier met broertjes of zusjes.
     
  2. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    Apr 22, 2017
    12,633
    8,366
    113
    Female
    Wij kunnen niet met zijn allen in de huidige auto. Ik mis het wel om de omgeving uit te kunnen. Maar ik heb er drie. Met één kind, wonend in de stad zou ik een auto veel gedoe vinden vs wat het oplevert. Dan zou ik kijken naar het halen van een rijbewijs om af en toe een auto te kunnen huren voor bijvoorbeeld een vakantie. Ik weet alleen niet of je mag huren als je zelf nooit een auto hebt gehad.
     
    hummeltje5 likes this.
  3. Eenkadootje

    Eenkadootje Fanatiek lid

    Mar 5, 2013
    4,611
    2,405
    113
    De oplossing is simpel:
    Een elektrische bakfiets.

    Wij hebben ook geen auto, is ook niet te doen als je in de binnenstad woont. 15 rondjes rijden voor een parkeerplek, en dan 15 min moeten lopen naar huis.

    Maar goed in groep 1 en 2, is er veelvuldig gebruik gemaakt vd bakfiets voor op school.
    Als ze zo klein zijn passen er 6 kindjes in. En een flink stuk lopen is best vermoeiend.

    Maar als er vriendinnetjes komen spelen, alles kan mee in de bak. Want er wordt altijd net na schooltijd besloten: mag ik bij jou spelen.

    In de bakfiets kan je heel veel meenemen.
    Zelfs half ermee verhuisd.
    Ook lachen: in een dikke Audi past geen tafelmodel koelkast in mijn bakfiets dus wel.

    Dus koop een elektrische bakfiets!
    En wij hebben in uiterste nood lieve vrienden met een auto, die we mogen lenen.
     
  4. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,669
    27,311
    113
    Female
    Tuurlijk mag je gewoon auto huren :D

    Heb meerde vriendinnen gehad die geen auto hadden ivm parkeren binnenstad. Die huurden allemaal een auto voor bv vakantie of 1 dag huren om familie te bezoeken verder weg. 1 had een abbonement op greenwheels, ook handig.

    Voor feestje kun je ook prima auto huren voor een dag als het nodig is.
     
    Zonnestralen likes this.
  5. Luna86

    Luna86 VIP lid

    Jan 11, 2009
    14,838
    9,341
    113
    Gelderland
    Kinderfeestje is makkelijk op te lossen. Ouders vinden het echt geen probleem om hun kind te brengen en halen :)
    Sport is wel wat lastiger maar dan zou je kunnen kiezen voor een sport waarbij je alleen op die locatie hoeft te zijn en geen wedstrijden.

    En mocht je in de toekomst een auto’tje missen kan er zo eentje gekocht zijn. Als je daar een beetje geld voor opzij zet dan geeft dat misschien al wat rust?

    Wij persoonlijk zouden echt niet zonder auto kunnen. We hebben hem nodig voor werk, boodschappen, familie bezoekjes, sport en vakanties.
     
  6. Bloem2310

    Bloem2310 Fanatiek lid

    Aug 6, 2016
    2,770
    2,185
    113
    Ik heb ook geen rijbewijs en heb een meisje van 4. Tuurlijk is het soms wat organiseren maar het gaat mij verder eigenlijk prima af hoor.
    Voor haar vierde verjaardag had dochter voor het eerst een kinderpartijtje die we wilden houden op een grote kinderboerderij. Ik heb de ouders toen gewoon gevraagd de kindjes daar heen te brengen (zij hebben met elkaar toen afgesproken om te carpoolen) en ik ben er met mijn meisje op de fiets heen gegaan, ging prima.

    En het ov doet verder ook goed dienst hoor!
     
  7. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,387
    17,327
    113
    Sport: dan kan je de eis stellen op fietsafstand of met ov. En of er wedstrijden zijn en hoeveel in het jaar is ook iets waar je naar kan kijken van te voor. Judo heeft bijv hele andere frequentie in wedstrijden dan voetbal

    Kinderen na een feestje kunnen ook opgehaald worden. Ik heb een auto èn een rijbewijs en heb ze ook verschillende keren laten ophalen ipv thuis brengen. Gewoon omdat het logistiek niet mogelijk was (tenzij ik alleen daarvoor oppas zou regelen).

    Als school, gezondheidszorg en vriendjes met lopen/fietsen/ov kan is een auto niet nodig lijkt mij. Zeker niet voor de argumenten van hierboven
     
    citroenrasp likes this.
  8. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,875
    7,938
    113
    In de binnenstad wonen met een auto is volgens mij altijd gedoe om hem kwijt te raken. Je zou gebruik kunnen maken van zo'n greenwheel die keren dat je straks een auto wil gebruiken. Werkt volgens mij heel goed. Mijn zus deed dat altijd en die woonde ook in het centrum van een grote stad.
     
  9. sannever

    sannever Fanatiek lid

    Jan 22, 2014
    1,786
    1,583
    113
    Female
    Thuis
    Ik heb ook geen auto ,vroeger wel gehad tot ik in de stad ging wonen met alles op loop/fiets afstand.Het was even wennen om alles met ov te doen maar ik weet nu niet beter.Mijn zoon gaat met taxibusje naar school en een enkele keer haal of breng ik hem zelf met de bus of met onze tandem.In onze vorige woonplaats had ik wel een keer een noodgeval (gat in hoofd zoon) maar de buren brachten me zonder pardon naar het ziekenhuis.Autorijden vind ik heerlijk en ik mis het wel eens ,vooral met slecht weer maar ik zie er de noodzaak niet van in.
     
  10. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    Apr 15, 2011
    55,002
    15,621
    113
    Nabij Utrecht
    Dan moet toch echt een van beide eerst een rijbewijs halen ;)
     
  11. pippa26

    pippa26 Fanatiek lid

    Mar 14, 2015
    3,030
    2,030
    113
    Ik zou idd wel een rijbewijs halen. Er komen steeds meer auto-deel-initiatieven en soms is een auto handig :)

    En anders de elektrische bakfiets ja!
     
  12. Fyette

    Fyette Lid

    Jun 14, 2020
    20
    31
    13
    Inderdaad, ook als we voor iets als Greenwheels zouden willen gaan, zouden we dan wel moeten investeren in het halen van een rijbewijs. Mijn man kan technisch gezien wel rijden, maar is opgegroeid op een tropisch eiland met weinig verharde wegen. Zijn rijbewijs voldeed niet aan de Nederlandse eisen en kon niet omgezet worden, dus hij zal gewoon alle examens moeten halen.

    Sporten moeten uitsluiten omdat er geen auto is zou ik wel jammer vinden.
     
  13. tuc

    tuc Niet meer actief

    Wij zouden nooit zonder auto kunnen, en zeker niet zonder rijbewijs met kinderen.
     
    Shay25 and suus1983 like this.
  14. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,500
    21,913
    113
    Mijn kinderen zijn 10 en 6, wij hebben nooit een auto gehad, een bewuste keuze vanwege het milieu.
    Mijn man fietste naar zijn werk, deed boodschappen op de fiets, eigenlijk alles. Hij heeft een tijdje een elektrische fiets gehad maar stapte daarna weer redelijk snel over op een gewone. Daarna tijdje een bakfiets gehad, was ideaal met boodschappen, daar past echt zó veel in! Soms deden we wel tweewekelijkse boodschappen.

    Sport was dicht bij ons huis en daar gingen we gewoon lopend naartoe, speelafspraakjes e.d ook gewoon in dezelfde wijk. Maar anders hadden we dat ook op de fiets gedaan.

    Het ligt vooral aan je mindset, denk je in problemen of juist in mogelijkheden? Mijn moeder verhuisde op een gegeven moment naar een andere provincie, dan gingen we gewoon met de trein naar haar toe. Vonden de kinderen superleuk.

    Nu zijn we geëmigreerd en fietsen is hier wat lastiger, maar alsnog lukt het meeste lopend. In noodgevallen mogen we de auto van mijn schoonvader gebruiken (mijn man heeft wel een rijbewijs, ikzelf niet) maar dat gebeurt eigenlijk niet vaak, of we nemen een taxi/tuktuk.
     
  15. Vaasje

    Vaasje Niet meer actief

    Idem!

    Maar dit heeft meerdere oorzaken.

    Zo zijn mijn exman en ik uit elkaar en moet ik de kinderen halen en brengen van het groene hart naar Den Haag.
    Mijn jongste waarmee we naar diverse ziekenhuizen moeten in diverse regio's en drie keer per week naar het revalidatie centrum moeten buiten onze woonplaats.
    Taxi zou hier dus te veel kosten en ov idem.
    Had alles in onze woonplaats geweest dan had ik voor de bakfiets gekozen!
     
  16. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    Apr 22, 2017
    12,633
    8,366
    113
    Female
    Misschien kan je van tevoren met verenigingen praten om te vragen hoe dit in de praktijk gaat. Misschien zijn er veel meer zonder auto en is er al een bepaalde regeling.
     
  17. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,875
    7,938
    113
    Investeren in een rijbewijs vind ik sowieso geen slecht idee. Kan altijd van pas komen, ook als je zelf geen auto hebt.
     
    Shay25 likes this.
  18. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,500
    21,913
    113
    Het is alleen wel zo dat je minstens een jaar je rijbewijs moet hebben voordat je kan huren (maar misschien verschilt dat ook wel per verhuurder hoor).
     
  19. Catou

    Catou Fanatiek lid

    Oct 11, 2013
    3,684
    1,860
    113
    Volgens mij is daar best een mouw aan te passen. Bijv hockeywedstrijd thuiswedstrijden zijn geen probleem, misschien kan je dan een teamgenootje meenemen of thuis brengen op de fiets en rijdt jouw kind mee naar wedstrijden die te ver zijn op de fiets. En dansvoorstelling zijn volgens mij juist vaak in de stad. Ik zou het ook geen probleem vinden om jouw kind op te halen als ze een vriendinnetje van mijn kind zou zijn en in de buurt woont.

    Onze auto staat heel vaak stil, hier is er geen deelauto, anders hadden we dat misschien wel gedaan.
    Maar eerst een half uur fietsen om de auto op te halen schiet niet op.
     
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nou vooral dat laatste zou ik nooit willen. Sorry, je mag dat en dat niet omdat papa en mama geen auto willen.
    Maar dat vind ik eigenlijk ook van ouders die in het weekend niks van sport willen, dan beperk je je kind ook wel.
     
    ikkie97, Neuzeke and suus1983 like this.

Share This Page