Sommige kiezen er wel voor maar sommige niet. Maar daarom stel ik ook de vraag wat als alle dikke kinderen voor Buddha uitgescholden word zou je dan zorgen dat Buddha gaat verdwijnen?
Als er een grote groep kinderen hier hinder aan ondervinden ja. Ik vraag mij alleen af in hoeverre die kinderen geconfronteerd worden met Buddha? En het lijkt mij niet dat een kind ervoor kiest om dik te zijn????
Dan zijn die pesters gewoon heel dom, want de boeddha is helemaal niet dik, althans hoe ze hem afbeelden dan. Die dikke Chinese beeldjes hebben voor zover ik weet niks met boeddha te maken (Ik ben fyi boeddhistisch opgevoed dus weet er wel eea vanaf). Sowieso kan je niet zomaar "boeddha laten verdwijnen", aangezien het tot een religie behoort. Dus helemáál niet te vergelijken m.i. Hoewel st Nicolaas ook een oorspronkelijk religieus feest is, hebben zwarte pieten m.i niks met religie te maken. (Om even te vergelijken.) Mijn nekharen gaan trouwens echt overeind staan als ik lees dat sommige kinderen ervoor kiezen om dik te zijn. De ouders kiezen (in bepaalde gevallen) zeker daarvoor. Kinderen niet!
Een 13 jarige die een zak chips leeg eet weet heus wel dat je daar dik van word anders is er wel iets heel erg fout gegaan in de opvoeding.
En van een zak chips leegeten word je niet zomaar dik hoor. Wel wanneer dat dagelijks gebeurt, tenzij iemand geen aanleg heeft om aan te komen.
https://www.ad.nl/buitenland/extreemrechtse-demonstrant-gered-door-black-lives-matter-betoger-in-londen~aaa37953/
Dik zijn kan je toch niet vergelijken met bruin/zwart zijn? Weer zo’n gekke vergelijking om racisme maar weer recht te trekken.
Een 13 jarige weet ook dat hij door zijn eetgewoonten te veranderen niet dik hoeft te zijn, tenzij medisch. Een zwart jochie van 13 kan zijn kleur niet veranderen.
Fijn dat je zo eerlijk antwoord! Heb jij in jouw proces om je verleden een plek te geven therapie gehad? Zo ja, dan kan ik me zo voorstellen dat daar ook een stuk erkennen bij kwam kijken. Wat is er nou precies gebeurt en wat heeft dat met je gedaan, om vervolgens stukje bij beetje erkenning en kracht te vinden in je eigen kunnen. Klopt dit ongeveer, in grote lijnen? Klinkt alsof je echt hele heftige dingen mee gemaakt hebt. Fijn dat je er nog bent! Over het algemeen is het bij een probleem belangrijk om te kijken hoe deze ontstaan is. Hoe dit probleem en de oorzaken opgelost kunnen worden en vervolgens hoe je herhaling kan voorkomen. In dit geval is het zelfde nodig. Systematisch racisme is de kern van alle protesten. Wat zijn de oorzaken, gevolgen en hoe lossen we het op. Ik ben het met je eens dat we niet op elk moment terug in de tijd hoeven te gaan, maar dat is wel waar het ontstaan is. En daar kan wellicht ook een deel van de oplossing gevonden worden. Dus niet terug kijken kan niet.
Laat maar jullie snappen mijn punt niet. Nu doen jullie wel alsof het echt een ramp is dat iemand zwart is.... Ik vind dat ieder in ieder geval trots moet zijn op zijn of haar huidskleur en zich er niet voor hoeft te schamen of anders te willen zijn.... Wil alleen maar zeggen dat er echt veel meer kinderen gepest worden om andere redenen ( waaronder dik ) dan om huidskleur...
Nee het is geen vergelijking om racisme recht te trekken ik probeer een punt te maken... Maar dat word gewoon niet gewaardeerd blijkbaar...
De redder is natuurlijk geweldig. Maar laten we er niet aan voorbij gaan dat diegene die deze man zo hebben toegetakeld zwaar veroordeeld moeten worden. De nieuwswaarde van dit artikel gaat over een heldendaad. Prima...maar de agressie is hier ineens ondergeschikt. Ik ben echt bang dat deze beide partijen nog veel meer met elkaar op de vuist zullen gaan.
Nee ik heb geen therapie gehad. Daarom ben ik van mening dat zwarte piet weg doen niks op lost. Kinderen moeten van jongs af aan al aangeleerd worden dat iedereen er toe doet ongeacht kleur. Ik ben opgegroeid in een omgeving waar echt geen enkele zwarte / gekleurde woonde maar ik ben wel opgegroeid met respect voor iedereen.
Knap dat je toch je weg hebt gevonden met je verleden. Ik zou graag willen dat het zo makkelijk is als jij schetst. Het probleem is alleen veel te complex. Mag ik vragen waarom je steeds naar zwarte Piet refereert? Ik heb het namelijk bewust niet over zwarte Piet, omdat dit een symptoom is van het probleem en niet het probleem zelf.
Daar heb je natuurlijk wel gelijk in. Maar ik heb geen idee wat de achtergrond is van zijn verwondingen, dus daar durf ik niks over te zeggen. Als hij echt toegetakeld is vind ik dat gewoonweg vreselijk. Vond het alleen mooi om te lezen dat deze man zijn rivaal toch hielp in nood. Hoop eigenlijk ook dat zijn gedachten omtrent dit onderwerp hierdoor zullen veranderen.
Gewoon even voor de zekerheid: als je dat uit mijn tekst hebt opgemaakt dan heb ik mij niet goed uitgedrukt. Wat ik bedoelde dat het niet iets hoeft te zijn wat je je hele leven meedraagt (uitgezonderd een aantal specifieke gevallen)