En wat betreft wat volgens de richtlijnen, is er echt iemand die nog weet wat de richtlijnen zijn? Zeker voor beroepskrachten, het is echt niet meer te volgen.
Hoi, Had even gebeld met de organisatie. En die wist niet dat kinderen onder de 6 naar school mochten met verkoudheid...... Ze praatte er wat om heen, ook betreft de betaling van de uren, ze stuurde er op aan dat we ook al de eigen bijdragen terug krijgen, en dat je dan dat evt kon gebruiken voor de uren die dan nu voor me dochter komen. Vond het iets van kortzichtige reactie.... Ik heb nu ook twee uur vrij moet nemen om haar naar school te brengen... Heb wel aangegeven dat als deze regel bij mijn gastouder niet veranderd na de zomervakantie dat ik waarschijnlijk ga overstappen naar de vso en bso van school. Ik kan dan niet goed op de opvang vertrouwen wat ik wel graag zou willen. En ik begrijp me gastouder ook hoor, zij verkouden zij geen inkomen, maar haar eigen kinderen komen ook overal over de vloer, dus die kunnen ook verkoudheid oplopen bij een ander.
Ervan op aan moeten kunnen snap ik hoor. Qua betaling hebben ze een punt toch? Alle ouders hebben alles teruggekregen van de afgelopen 3 maanden. Dan is het nu toch best flauw om over een paar uur moeilijk te doen.
Ik had vorige week een mail van stichting Nysa (als je op de website kijkt van die stichting, bij laatste nieuws, kun je het hele bericht lezen). Daarbij zat ook een bijlage, waarin de vraagouders tekenen voor het doorbetalen van hun uren als de gastouder vanwege Covid-19 niet kan opvangen. Ik vond het erg nadelig voor de vraagouders, en heb het ze niet eens voorgelegd. Daarnaast als ik de gastkinderen niet kan opvangen, kijkt het gastouderbureau naar vervanging. Het lijkt me ook niet de bedoeling dat ouders hun eigen gastouder moeten betalen èn de vervangende gastouder. Dus ik vind het lastige situatie.
Ik ben zelf ook gastouder en we zijn door deze regels in een heel moeilijke positie gezet. Ik snap heel goed de kant van de ouders. Die zitten vaak met hun werk. De coulance begint er daar echt af te gaan. Echter heb ook ik gekozen om tot aan mijn vakantie (bouwvak) geen snotterende kinderen op te vangen. De kans op opvang voor iedereen is in mijn ogen ook vele malen groter op deze manier. Een snotvrije bubbel draait gewoon door. Anders is het idd sluiten bij snot bij mezelf of huisgenoten. En die kans is groot natuurlijk als ik snottebellen binnen haal. Dan is het niet alleen voor het getroffen gezin maar echt voor iedereen. Daarnaast mogen mijn eigen kinderen met snot niet naar school en mijn oudste bv niet naar haar toetsweek. Is allemaal wikken en wegen en echt niet makkelijk.
Het is ook wel een ingewikkelde en unieke situatie. En de meningen zullen uiteenlopen. Het is aan de gastouder als die geen verkouden kindjes wil opvangen. Maar vind niet dat je de ouders dan kunt laten betalen. Dat is het risico van zzp'er zijn.
En wat ga je dan na de vakantie doen? en moeten de ouders ook betalen voor een dienst die zij niet afnemen?
In het Protocol Kinderopvang versie 18 juni. Ik vind het eigenlijk wel frappant dat je hier als gastouder niet van op de hoogte bent.
Ik ga na mijn vakantie weer in overleg met de ouders. Mijn beslissing nu is ook echt in samenspraak gegaan. En gaan we dan ook weer doen. Over betalen heb ik een eigen regeling gemaakt met de ouders. Ook dat is idd een gedoe. Snap dat ouders niet willen betalen. Maar als ze dat allemaal niet doen dan besta ik na deze Corona periode niet meer en staan ze ook met lege handen. Ze betalen nu een heel klein bedrag per dag als hun kind niet komt door "ziekte"
Ja, maar de laatste keer was 18 juni. Dat is 1,5 week geleden. Als (zelfstandige) beroepskracht wordt je geacht op de hoogte te zijn van de meest recente richtlijnen, protocollen en wetgevingen op het gebied van kinderopvang.
Ik ken het protocol wel. En kan het ook zo opzoeken als ik iets niet meer weet. Maar het is helemaal niet vreemd dat we door de bomen het bos niet meer zien. En sorry, maar sinds ik weer werk heb ik wel wat anders aan mn hoofd dan alle Corona protocollen napluizen. Daarnaast zijn sommige dingen gewoon niet haalbaar: kinderen van 4-12 nemen zoveel mogelijk afstand tot de gastouder. Uhh geen afstand dus, want dit vind ik compleet onmogelijk. Net als baby's overnemen van de ouder op 1,5 meter afstand. Nee, ik ga dus geen baby's in een maxi cosi overdragen. Ik vind de emotionele veiligheid veel belangrijker. Dus ook de protocollen die ik ken volg ik niet tot op de letter, en dat doe ik bewust.