Scholen open/dicht

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door xSNDY19x, 14 apr 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Ze trekken gewoon grenzen, met versoepelingen van maatregelen krijg je altijd tegenstrijdigheden - hoort erbij, kan school niks aan doen.
     
  2. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.004
    14.668
    113
    Vrouw
    Dat gaat van school uit?
    Ik help ook elk jaar mee met het organiseren van de vakantie Bijbel week. Dit is altijd in de laatste week van de zomervakantie. In dit geval dus eind augustus. Toen bij een persconferentie werd gezegd dat alle evenementen tot 1 september verboden werden hebben wij ook de knoop doorgehakt: heel jammer, maar dit jaar dus geen vbw!
    Als we nu kijken zou het misschien toch wel kunnen. Hoewel volwassenen nog steeds afstand moeten houden tot de kinderen en tot elkaar. Lijkt me nog steeds lastig te realiseren in een grote tent.
    Nu nog alles gaan opstarten en voorbereiden zou te veel werk zijn. En in april/mei toch maar alles gaan voorbereiden, terwijl je eigenlijk zeker weet dat het toch niet door kan/mag gaan? Nee dank je, dan besteed ik mijn tijd liever nuttig.
     
  3. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Zo ook hier. Ik zit ook in de ouder raad. Maar idem net zoals bij jullie zijn wij niet welkom.
    Waar externe mee in aanraking komen weet je niet. Waar je oc mee in aanraking komt wel.
    Vind het ook raar dat het rivm hier dan ook aan vast houd. Sporten mag weer binnen. Openbaar vervoer, vliegen. Zelfs op vakantie naar een land als Italië mag. En dit een watermeloen snijden op school van je kind is een risico :|
     
  4. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.766
    18.911
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik snap je redenatie niet van ‘waar een externe mee in aanraking komt weet je niet, waar oC mee in aanraking komt wel.’ Of het nu gaat om een lid van de OC / OV / OR of een externe: beide werken naast de bezochte school ook op ander plaatsen, doen boodschappen, gaan misschien sporten of op bezoek. Van beide partijen weet je niet wat ze doen op de momenten dat ze niet op school zijn. Dus beide brengen een even groot risico mee. Maar het snijden van een watermeloen is op zijn zachtst gezegd niet noodzakelijk. Het hoeft in ieder geval niet door een ouder te gebeuren op school. Idem met andere activiteiten waar ouders vaak bij helpen. Ze zijn leuk, ze zijn belangrijk. Maar niet direct noodzakelijk. Terwijl een ambulant begeleider, logopedist of MRT-er voor het betreffende kind wel nodig zijn om zich goed te ontwikkelen. Dus wordt er een afweging gemaakt wat betreft risico & opbrengst. Beide doen levert blijkbaar, in de ogen van OMT nog te veel risico op. Dus maken ze een keuze. Er zijn nu eenmaal meer (verschillende) ouders die de school binnen komen met halen & brengen of bij feestjes, dan dat er extrene partijen op school komen. Dus door die grootste groep weg te halen, wordt het risico om corona de school in te halen flink verminderd.
    Door de externen wel binnen te laten, gaan de kinderen die daarmee werken zich weer beter ontwikkelen. Terwijl het binnen halen van ouders daar niet per se aan bijdraag.

    Ik vind het dus een heel logische keuze. Natuurlijk zag ik, net als iedereen, veel liever dat er géén keuzes gemaakt hoefde te worden. Maar volgens de experts is dat nu nog wel zo. En voor zover ik dat als leek kan inschatten, denk ik dat ze daar gelijk in hebben. Maar ook al denk je dat niet: feit blijft dat de experts wel vinden dat er keuzes gemaakt moeten worden welke contacten je wel of niet laat plaatsvinden. Tja. Dan vind ik het logischer om mensen de school in te laten die 1) met een kleinere groep zijn en 2) daadwerkelijk met hun komst bijdragen aan het doel van een school: onderwijs bieden.
     
    amdaa, Zxcvb, suus1983 en 2 anderen vinden dit leuk.
  5. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Hoezo weet je het van de oc wel en van externen niet? Leden van de oc gaan toch ook werken etc?
     
  6. nijn37

    nijn37 Fanatiek lid

    13 aug 2006
    2.700
    2.382
    113
    Schoonmaken van school is hier dit jaar sowieso niet aan de orde. De school wordt in de vakantie helemaal opgeknapt. Alles wordt geschilderd en al het meubilair wordt vervangen. Corona of niet, voor de vakantie hoeft er niet schoongemaakt te worden :p
    Hoe ze het doen met de materialen van de kleuters weet ik niet, daar heb ik inmiddels niks meer mee te maken. Ik heb mijn jaren van materialen schoonmaken gehad ;)
     
  7. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Schoonmaak wordt hier altijd al gedaan door schoonmakers, hele gebouw wordt leeggehaald, vloeren worden volledig gereinigd, opknapbeurtje waar nodig (deze zomer volledig nieuwe vloeren en schilderwerk wordt gedaan). Materialen voor kleuters worden ook grondig schoongemaakt.
    Gelukkig geen klus voor de ouders :D
     
  8. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Ik doelde ermee in het bericht wat ik quote op het feit dat er externe partij komt voor de het slotfeest.
    Niet op een logo, ortho of ab'er.
    Ik heb het over een sbo dus dat deze in de school zijn lijkt mij logisch.
    En wat betreft nr 2 onderschat je in ieder geval wat onze oc doet. Wij zijn onbetaalde vrijwilligers (3 stuks) die helpen lees achterstand, reken groepjes, hand arbeid geven. Dan heb ik het nog niet over de huiskamer in school runnen of gewoon even luisteren als er een kind flipt of het emotioneel niet aan kan.
    Ook daarmee ontlasten we de leraren en dragen we naar mijn mening bij aan de ontwikkeling.
    Dat we nu geen deco hoek doen, uitjes coördineren, koffie ochtend en keuken kunnen draaien oké.
    Maar zoals jij nu zegt zij onbelangrijk want we zijn onbetaalde hulpjes.
     
  9. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    De onze niet...2 van de 3 zijn bijna permanent op school.
     
  10. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.766
    18.911
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Dan ben je dus eerder vrijwilliger op school dan 'ouder'. Dus dat mag volgens het protocol in principe gewoon.
     
  11. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    17 mei 2020
    1.603
    1.732
    113
    Onze directeur vertelde dat per 1 juli richtlijnen weer zouden verandere en dat ouders dan weer op het schoolplein mogen komen. Bij ons op school doen ze dit nog niet omdat het schoolplein te klein is om 1,5 meter afstand te houden.
    Ook hebven wij het adviesgesprek voor onze dochter vorige week gewoon op school gehad. Mocht ook via skype.
     
  12. Mamavan2SE

    Mamavan2SE Fanatiek lid

    22 okt 2018
    4.209
    1.753
    113
    Vrouw
    Het is oer 1/7 ook weer mogelijk externen toe te laten maar sxhool mag dat ook evt per nieuwe school jaar toepassen
     
  13. Mamavan2SE

    Mamavan2SE Fanatiek lid

    22 okt 2018
    4.209
    1.753
    113
    Vrouw
    Nee hoor volwassen hoeven geen afstand tot kids tm 12 jaar houden
    Kvw is een aparte organisatie en kvw is maar tm 12 jaar
     
  14. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.004
    14.668
    113
    Vrouw
    Oké, dat is gisteren ingegaan. Volwassenen zelf moeten onderling nog wel afstand houden. Als je een flink evenement wil organiseren heb je gewoon tijd nodig om het te organiseren.
    Naar aanleiding van de laatste versoepelingen lijkt het er op dat we misschien toch iets van de vbw hadden kunnen organiseren. Maar we moesten in april/mei een beslissing nemen. En aan de hand van hoe het er toen uitzag was een andere beslissing niet logisch. Dus annuleren.
    Ik vind het dus helemaal niet gek dat het bij jullie ook is geannuleerd.
     
  15. Wen86

    Wen86 Fanatiek lid

    12 apr 2011
    2.165
    178
    63
    Hoe minder volwassenen er binnen komen, hoe "beter"
     
  16. sillies

    sillies Fanatiek lid

    15 aug 2013
    3.182
    1.393
    113
    Op de school van mijn dochter is een leerling positief getest :eek:. Ik werk zelf ook met kinderen (waar afstand houden onmogelijk is). Ik schrik er van, er wordt steeds geroepen dat we geen risico lopen, maar het voelt nu nog minder goed dan voorheen. Gelukkig bijna schoolvakantie en op mijn werk ook minder kinderen aanwezig.
     
  17. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Hier zijn op school ook al meerdere positieve leerlingen geweest en op de BSO ook. Van die van school weet ik dat ze door de ouder zijn besmet.
    Het is ook niet gek toch dat dit gebeurd, weg is corona nog niet. Allen hadden milde klachten.
     
  18. sillies

    sillies Fanatiek lid

    15 aug 2013
    3.182
    1.393
    113
    Nee zeker niet, maar ik schrik er wel van. Dochter is vorige week ook verkouden geweest, maar ik heb haar niet laten testen.
    Ik heb geen idee wat voor klachten deze leerling heeft.
     
  19. Relax

    Relax Fanatiek lid

    26 sep 2009
    1.865
    2.057
    113
    Vrouw
    Volgende keer dan toch maar laten testen?

    Stel dat er 100 ouders allemaal zien dat hun kind verkoudheidsklachten heeft maar het niet nodig vinden om te testen.. dan kan het virus gewoon lekker door blijven verspreiden. Die regels zijn er niet voor niets, en gelden voor iedereen. Zeker als je met kinderen werkt..
     
    jojo85 vindt dit leuk.
  20. sillies

    sillies Fanatiek lid

    15 aug 2013
    3.182
    1.393
    113
    Er waren 3 van de 5 verkouden kinderen in haar klas getest, dus ik vond het overbodig.
    En daarnaast MAG je laten testen, het is geen verplichting hoor. Dus van regels wat betreft testen is geen sprake.
     
    Anna009, tuc en Fuddey vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina