We zouden gisteren vegetarische pasta eten, maar toen bleven man en kinderen onverwacht eten bij m'n schoonzus. Dus dat schuift op naar vandaag.
Lasagne met verse tomatensaus en een salade. Zoon wss een mix van volkorenpasta, linzen en tonijn met komkommer ernaast.
Hebben jullie nog tips voor kindvriendelijk en gezond pizza beleg? We doen meestal ieder een eigen stuk van de pizza beleggen maar aangezien de kinderen eigenlijk altijd de ananas, cherrytomaatjes, champignons, paprika etc. laten liggen, komen ze op alleen tomatensaus en kaas uit zelfs hamblokjes vinden ze niks, ik denk dat het om de ‘stukjes’ gaat.. Ik ben verder een beetje inspiratieloos, iemand nog tips?
Ik maak zoete spareribs, ananassalsa, zelfgemaakte friet en een salade. En de saus maak ik van de marinade waar de spareribs nu in aan het voorkoken zijn, daarmee gaan ze vanavond onder de grill.
Ik kan niet wachten om weer thuis te zijn vanaf vakantie en mijn keuken weer lekker kan gebruiken! Vanavond eten we hier kip met salade en rijst.
Hier hetzelfde, olijven en mais vind ze er wel lekker op. Maar meestal krijgt ze voor haar pizza wat rauwkost zodat ze toch groentes eet.
Ik zou voor hun dan alleen tomatensaus en kaas doen. Als je het dan gezonder wil maken een bakje rauwkost of een salade erbij. En anders geen cherrytomaatjes, maar bv wat grotere tomaten in hele dunne plakken, de ham in dunne plakjes ipv blokjes. Of misschien plakjes kipfilet of salami.
Ik vind het zelf altijd lastig om te bedenken wat nou precies "kindvriendelijk" is, aangezien mijn kinderen eigenlijk alles wel eten. Maar kip, tonijn of juist vegetarisch zijn hier toch de meest voorkomende varianten (vegetarisch is dan vaak aubergine en courgette. We vinden dat zo lekker dat we bij deze vaak zelfs de kaas weglaten). En dat kan je dan nog aanvullen met allerlei soorten groenten die ze lusten, olijven etc.