Meningen die nou niet echt populair zijn...

Discussie in 'De lounge' gestart door Iertje81, 14 mrt 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sannever

    sannever Fanatiek lid

    22 jan 2014
    1.784
    1.580
    113
    Vrouw
    Thuis
    Zo vind ik het ook heel erg jammer dat er bijna geen "meesters" meer zijn op school...Op de school van mijn zoon WAS er 1 maar helaas.Ik hoop dan iig dat hij na de vakantie zijn vaste mannelijke chauffeur weer heeft.Zoon heeft gewoon een man in zijn leven nodig bij gebrek aan een vader vind ik.
     
  2. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.170
    35.831
    113
    Niemand heeft toch jou in het bijzonder daarbij genoemd? Dat zijn dingen die al eens hier zijn gezegd.
    Overigens is voor mij het vier ogen principe de reden geweest waarom wij voor een kdv hebben gekozen en niet voor een gastouder, dus dat snap ik heel goed.
     
  3. Wellesnietes

    Wellesnietes Niet meer actief

    Absoluut! Onze zoon zit daarom zelfs op de gekozen (sportieve) naschoolse opvang! Elke groep heeft overigens ook wel een vrouw maar vooral ook mannen! Meeste zijn sportleraar geweest of sport academie gedaan en hebben dat aangevuld met een pedagogische opleiding. En mijn zoon vindt het zo leuk met die mannen! Ik vind het zeker (net als een meester hebben) wel wat bijdragen. Als ik ook al zie hoe leuk hij de badmeester bijv ook vindt bij zwemles. Op school bij ons buiten de directeur en conciërge geen meesters! Vind ik echt zonde! En idem voor de opvang voor de jongste: geen man te bekennen!

    En ik heb zelfs nog een verleden waarbij het niet vreemd zou zijn om mannen op die manier te wantrouwen maar gek genoeg heb ik dat dus helemaal niet.
     
    GossipGirlxoxo, tuc en Poolvos vinden dit leuk.
  4. Banana

    Banana Fanatiek lid

    29 jun 2014
    2.045
    621
    113
    Mijn zoon heeft ook 2 meesters op de BSO. Hij vind het fantastisch. Wij hebben het nog nooit als ongemakkelijk/vervelend ervaren gelukkig.
    Ik vind het echt belangrijk dat mijn zoon juffen en meesters heeft. Ze hebben namelijk allemaal hun eigen kracht/competenties. Het is goed voor een kind (jongen of meisje) om ook naar zulke mannelijke rolmodellen op te kijken.

    Vind ik:p
     
    Seffie, Gewooniemand, Kaatje92 en 3 anderen vinden dit leuk.
  5. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Helemaal los van jouw mening.
    Zou het daadwerkelijk zo zijn dat het bij mannen vaker mis gaat? Of komt het gewoon vaker aan het licht omdat ”iedereen” toch al meteen met zijn vooroordelen klaar staat en daarom die mannen extra goed in de gaten houdt? Je hoort bijna nooit dat een vrouw hardhandig was ofzo - maar het gebeurt zéker weten vaak.


    In onze gemeente is er nog maar één mannelijke pedagoog werkzaam (en dan hebben we een dertigtal kdv’s met totaal dus 300-400 (deeltijd)pedagogen). En ik ben ZO blij dat het op onze opvang is. Wat een fantastische kerel. Hij zit óók bij de vrijwillige brandweer, die naast de school ligt. Mijn dochter is grootste fan van beide die pedagoog en nu ook brandweerauto’s.
    Ik hoop dat hij nog lang blijft en onze zoon hem straks ook gaat ontmoeten - een mannelijk ”rolmodel” tussen acht vrouwelijke pedagogen is mijns inziens zelfs nog te weinig. Er mag best wat meer balans komen.
    En ik heb me nog nóóit een seconde zorgen gemaakt om eventuele zedendelicten. Afgelopen voorjaar was mijn dochter een keertje als laatste over om opgehaald te worden en toen smste hij zelfs dat ze naar de brandweerkazerne waren gewandeld, dus als we vroeger waren dan verwacht, we ze daar zouden vinden. Zo lief! Bij ophalen zei hij dat hij overwogen had haar mee naar huis te nemen - want ze wonen dus haverwrge tussen school en ons huis en hebben een lading kinderen en allerlei dieren (paarden, schapen, kippen, honden..) Dat had ’ie dus niet gedaan - maar heb ik ’m meteen toestemming voor gegeven voor een eventuele toekomstige keer.
     
  6. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Bij mijn kinderen op school waren lange tijd alleen de gymleraren en 1 meester uit groep 8. Maar een jaar of 3 geleden is er een meester bijgekomen in groep 5 en mijn beide zoons hebben afgelopen jaar een meester gehad, recht van de pabo af. Die van de middelste geeft volgend jaar les in de kleuterklas, dat is helemaal uitzonderlijk.

    Ik vind niet dat mannen perse beter zijn, ik vind het fijn dat het een gemengd team is. Maar zo vind ik het ook fijn dat mijn middelste aankomend jaar les krijgt van een juf met een Turkse achtergrond. De kinderen van de school hebben namelijk allerlei achtergronden, terwijl de leraren hartstikke wit zijn. Dus dat vind ik ook een belangrijk aspect wanneer we het over rolmodellen hebben.
     
    Banana, sannever, MyMiracle en 3 anderen vinden dit leuk.
  7. Vaasje

    Vaasje Niet meer actief

    Mijn zoon krijgt dit jaar ook twee dagen een meester, ik vind het voor hem echt onwijs leuk want hij vraagt al om een meester sinds hij op school zit :D
     
    Kaatje92, citroenrasp, Poolvos en 2 anderen vinden dit leuk.
  8. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.937
    113
    Vast niet, maar zelfs als dat maar 1% zou zijn, zou je dat risico toch nooit willen lopen.
     
  9. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Jemig! Ik heb gewoon medelijden nu met alle mannelijke pedagogen/meesters. Dus omdat er rotte appels bestaan, vertrouwen we gewoon niemand? Dit mag wat mij betreft in het ”valt mijn mond van open” topic.

    Ontvoeringen, mishandelingen en zelfs misbruik is statistisch gezien het aller-aller-vaakst in huiselijke sfeer hè mensen? Zullen we nu allemaal onze partner het huis uit gooien? Just to be sure...?
    En kom niet met ”mijn partner is wel te vertrouwen” of ”zoiets overkomt mij niet”. Dat dachten de meeste (moeders van) slachtoffers aanvankelijk ook.
     
    Forumnaam, Gewooniemand, Emmaly en 19 anderen vinden dit leuk.
  10. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.233
    28.221
    113
    91% van de plegers van fysiek of seksueel geweld tegen vrouwen is man.
    Alle mannen dan maar weg? Iedereen verplicht gay.
     
  11. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.843
    4.103
    113
    Maar dan kan een kind ook nooit op zwemles bij een badmeester, op een sportclub waar mannelijke trainers zijn en ga zo maar door. Overal kunnen mannen werken en overal KUNNEN (!) mensen met verkeerde bedoelingen werken, dus ook vrouwen...
    Gelukkig is het allergrootste deel gewoon te vertrouwen en is niet iedereen een rotte appel.
     
    Gewooniemand en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  12. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.233
    28.221
    113
    Dat risico loop je toch ook met je eigen man?
     
    Wellesnietes, olleke en Poolvos vinden dit leuk.
  13. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.937
    113
    Sorry hoor, het ging over gastouders!!!!
    Niet over meesters, pedagogen, echtgenoten en wat dan ook. Volgens mij is ook heel netjes uitgelegd door diegene die die stelling dropte waarom ze dat niet wilde. Dat jij en enkele voor jou dit doortrekt tot alle mannen slaat echt nergens op. Sorry maar vind jou uiting hierboven echt nergens op slaan. Hoe erg kun je doorslaan :confused:
     
    EdN en Zonnebloem92 vinden dit leuk.
  14. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.937
    113
    Jij misschien.
     
  15. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.233
    28.221
    113
    met jouw man? :o:
     
    Forumnaam, Whysteria, Soturi en 9 anderen vinden dit leuk.
  16. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    3 mei 2013
    8.890
    3.414
    113
    nee maar dan ook niet met een vrouw neem ik aan?
    Van vrouwen word sowieso meer getolereerd op gebied van sex. Wanneer een man een vrouw naroept, of in de kroeg in billen knijpt dan is dat ongepast. Maar als zoiets andersom gebeurd dan is dat wel sneller geaccepteerd.
    Weet je nog dat er in het nieuws was over een kdv dat kinderen dag in dag uit buiten verbleven en werden verwaarloosd? Dat waren vrouwen.
    Er zijn heel veel moeders die hun kinderen verwaarlozen en mishandelen. Dus om vrouwen blindelings te vertrouwen en alle mannen te wantrouwen lijkt mij niet terecht.
     
    Mar76, YaelStone, Wellesnietes en 10 anderen vinden dit leuk.
  17. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    #3177 Poolvos, 18 jul 2020
    Laatst bewerkt: 18 jul 2020
    Het heeft niks met doorslaan te maken. Ik en enkele voor mij vinden ”geen enkele gastouder vertrouwen indien mannelijk” gewoon zwaar bevooroordelend.
    En ja: ik maak de vergelijking naar mannen in familiaire kring: want statistisch gezien is de kans vele malen groter dat een of andere neef of oom niet van je kindjes kan afblijven dan die pedagogisch medewerker (gastouder of anders). Dat is dus niet eens een mening maar een feit.

    Laat me duidelijk zijn: iedereen moet zelf weten naar wie hij zijn kinderen wel of niet brengt. Maar ook onze mening mag er zijn! Als wij dat naief vinden, dan vinden wij dat. Net als dat jullie die vooroordelen hebben. Prima, maar reacties kun je dan ook verwachten. Deal with it.

    Edit: en nog even een aanvulling. Degene die de stelling dropte (met absoluut voor haar een goede reden, waar ik ook bwgrip voor heb) was niet de enige in het ”anti mannelijke gastouders”-kamp hè?
     
    Iertje81, Amaranthas, Banana en 7 anderen vinden dit leuk.
  18. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.937
    113
    Nee

    Maar eerlijk gezegd vind ik jouw eerste suggestieve opmerking erg laag bij de grond. Ik leg juist hierboven uit dat het nergens opslaat om zoiets op alle mannen door te trekken en dan ga jij mijn man erbij halen.
     
  19. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.376
    21.754
    113
    Maar dan moet je je kind gewoon niet naar een opvang brengen, lijkt mij. Want er is ook een percentage vrouwen dat kinderen misbruikt. Dus het risico is er altijd wel.
     
  20. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Je legt helemaal niet uit dat het nergens op slaat om het door te trekken. Jij vindt dat als iemand moeite heeft met een mannelijke gastouder, we het niet mógen doortrekken naar andere mannen. Maar leg dan eens uit waarom niet?
    Zoals wij hierboven zeggen, blijkt uit de statistiek dat mannen dichterbij het slachtoffer (vaders, broers, neven, opa’s, ooms..) een groter risico zijn dan de gastouder. Wáárom mogen wij die lijn dan volgens jou niet doortrekken?
     
    Forumnaam, SAARC en citroenrasp vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina