Ja wel ruk zeg....ik moest ook meteen aan jou denken. Vacansoleil heeft net tegen onze kennissen gezegd dat ze het maar moeten uitzoeken. Ze vergoeden verder niets, dan hadden ze maar niet moeten vertrekken. Ze zaten al bijna alleen in rovigne, maar nu helemaal
Geven de reisbureau's geen 'code oranje' garantie? Dat hoor ik namelijk van bijna iedereen die nu boekt (ook autovakanties).
Dit was een half jaar geleden al geboekt, ze wilde niet annuleren of zoiets. Dan draag jezelf het risico denk ik?
Geen idee, ik hoor het van verschillende mensen die naar Spanje gaan. Maar kan ook te maken hebben met moment van boeken inderdaad.
Het zijn kennissen, dus ik weet er verder het fijne niet van. Het is mijn achternicht, maar verder dan dit durf ik niet door te vragen.
Op zich moeten ze toch 2 weken in quarantaine. Of dat nu is of over een week. In Kroatië worden nu per dag de maatregelen bekeken/aangescherpt. Dus wel in de gaten houdrn. Tot nu toe vooral mbt mondkapjes dragen (overal binnen) samenkomsten (aantallen steeds lager) en binnenruimtes. Een gemiddelde gezinstoerist zal dit niet zo snel opvallen. Tenzij je naar een club of een feest gaat, of een binnenzwembad oid bezoekt. Voor de bevolking daar helaas wel. Er wordt nog steeds gekeken of de scholen überhaupt opengaan eind augustus (zijn sinds begin maart nooit meer geopend)
Lees dit net..... Wij hebben trouwens vanmiddag direct geannuleerd .... Hadden via airbnb appartement geboekt en konden tot 27 juli kosteloos annuleren....
Ojee dat zou ik niet zo snel durven. Vanuit Duitsland is reizen naar Kroatië juist weer geel. Lekker duidelijk ook.
Goed zo. Hopelijk kunnen jullie toch nog op vakantie. Wat sneu zeg voor de kinderen ook. Ga het ze maar allemaal uitleggen.
Nou lekker. 1200 nederlanders die dus bij terugkomt in NL 14 dagen in quaratine moeten gaan. Ik denk dat maar de helft van die 1200 mensen daar gehoor aan gaan geven. Ben benieuwd allemaal over een paar weken.
Toch blijft het raar. Ik volg een blog van een Nederlandse dame in Kroatië en zij begrijpt de code oranje werkelijk niet. Het aantal besmettingen is juist aan het dalen en er is daar niets aan de hand. Zij verwacht dat die binnen enkele dagen weer naar geel springt. Ik snap er de ballen niet meer van.
Dat is goed om te lezen. Toch ben ik lichtelijk in de war temeer ik een blog volg van Nomad life van iemand die daar woont en er zou niks aan de hand zijn. De besmettingen zouden volgens haar juist dalen en ze verwacht snel weer dat het land op geel komt te staan. Echt zo vaag allemaal.
Ik denk dat we met zijn allen een beetje gek gemaakt worden momenteel... Ik hoop oprecht dat jullie vakantie toch nog goed uitpakt, wát jullie ook gaan doen uiteindelijk...
Ja echt hoor. Ik krijg er steeds meer mijn bedenkingen over. Misschien denken ze wel joh al die gekken hebben betaald en we gooien hem op oranje. En dan ook van een inwoner aldaar die het werkelijk niet begrijpt waarom het op oranje staat. Twee weken terug had ze het begrepen maar nu snapt ze het niet juist omdat het gaat dalen. Schiet mij maar lek.
Deze snap ik echt niet. Het is de Nederlandse overheid die beslist welk reisadvies Nederlandse burgers krijgen hè. Die verdienen er geen cent aan en verliezen er geen cent mee. Je hebt je vakantie immers niet bij de overheid geboekt.
Ik ken diverse families in Kroatië en wat 'aan de hand is' verschilt erg per plaats en per week. Er is zeker sprake van verschillende haarden, er vinden grote binnen-evenementen plaats die weer leiden tot 100en besmettingen per keer (zoals een behoorlijk grote bruiloft in Split 2 weken geleden die voor brede verspreidingzorgde), clubs gaan massaal illegaal en ondergronds open enz. Deze zaken zijn voor een expat of een toerist veel minder zichtbaar. Daarnaast wordt de regering daar van verschillende kanten verdacht van kreatief omgaan met besmettingscijfers. 2 weken vóór de verliezingen daalden de besmettingen bijna naar 0 en ging het land van 100% lockdown naar geen maatregelen. Na de verkiezingen bleek toch wat meer aan de hand te zijn. Bevolking in binnenland is steeds meer aan het protesteren dat kustgebied uit de wind wordt gehouden en dat ten behoeve van toerisme gewoon niet getest wordt in de populaire gebieden. In binnenland daarentegen wel. Dus het vertrouwen in de bekendgemaakte cijfers is er amper, beide kanten op. En ten slotte heb je op de Balkan nog een zeer grote groep mensen die gelooft dat 'men' corona heeft verzonnen om ze te injecteren met een chip en dat mensen vermoord worden met beademingsapparatuur (ze spuiten dodelijke gif in je). Dat helpt ook niet )