Preikoekjes met yoghurt-kruidensausje, hete geblakerde kerstomaatjes op griekse yoghurt, gebraden oregano-citroen kip, batata harra
Spare ribs uit de slowcooker (Man en zoon) met patat en gevulde portobello's. Ene helft gevuld met mozzarella, tomaat, zwarte en groene olijf en balsamicocreme. Andere helft gevult met schepje paturain, rode/witte ui, courgette, aubergine, rode/gele paprika en met geraspte kaas eroverheen. Plus nog een rauwkost salade. En heb nog een flinke bak fruitsalade in de koelkast die er ook bij op tafel komt te staan.
Spaghetti (of noodles as de spaghetti op is) met kip-oreganogehaktballetjes en pesto van broccoli, avocado en pesto
Ik vind dat op vakantie altijd zo lekker. In Italië maken ze het met een lekker pittig rood (Ik vermoed tomaten) sausje. Thuis heb ik ze nog nooit lekker kunnen bereiden.
Wij hebben vanavond de aviko foodtruck in de straat. Zijn al vanaf 1 uur aan het opbouwen, ik ben heel benieuwd
In dit geval aardappel met pul biber, paprika, knoflook en koriander. Geen idee of het een authentiek gerecht is, maar meestal vertrouw ik daar wel op bij een Ottolengi recept. Het is iig heel lekker