Corona nieuws deel 4

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 11 mei 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.260
    12.280
    113
    Ik heb hier gelezen dat een zus het nu voor de 2e keer heeft. @vrouwvan dat was bij jouw zus toch?
     
  2. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    T-cellen ja.
    En is die zus echt beter geweest of is het nog de eerste besmetting maar dan met weer toenemende klachten? Je leest ook dat mensen denken beter te zijn, maar dat het dan ineens (en vaak heftiger) toeslaat. Dat was bij mijn buurvrouw. Ruim een week klachtenvrij en toen ineens weer heel ziek. Ook een gezonde veertiger die nu na drie maanden nog steeds niet kan werken....
     
  3. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Ja ik had toch ook gelezen dat die mensen in China die 2 keer besmet leken te zijn uiteindelijk gewoon nooit volledig virusvrij waren geweest.

    Een echte tweede ernstige besmetting zou volgens mij wereldnieuws zijn?
     
  4. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.877
    19.323
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Maar ja, vergeet niet dat dit virus nog erg jong is. Het is echt te vroeg om te zeggen of een tweede besmetting wel of niet kan. Wat je nu hoort is dat de antistoffen afnemen. Maar ook een kleine hoeveelheid antistoffen, zou wellicht voldoende kunnen zijn. De eerste vraag is dus al: hoe ver neemt het aantal antistoffen tegen Covid-19 af? Gaat het helemaal naar nul of blijft er altikd nog wat over?
    Dan moet je nog meenemen dat antistoffen maar 1 deel zijn van immuniteit. Dus zelfs als de antistoffen wel naar 0 gaan, heb je altijd de T-cellen nog. Dus de tweede en derde vraag: welke invloed hebben de T-cellen bij het bestrijden van de infectie? En nemen deze na besmetting ook af?

    Vervolgens zit je er mee dat de eerste besmetting bij het merendeel van de mensen minder dan een half jaar geleden is. En die antistoffen blijven sowieso een paar weken tot maanden in je bloed. Logisch dus dat er nu nog niet op grote schaal casussen zijn van een 2e besmetting. Ten eerste hebben de meeste mensen nu nog wel wat antistoffen en T-cellen (zelfs al zou uiteindelijk blijken dat ze helemaal verdwijnen, nù zijn ze er nog wel). En er zijn nu nog vrijwel overal nog maatregelen tegen besmetting. Dus de kans om 1 keer besmet te worden is al klein. De kans om in zo'n korte periode al voor de 2e keer de sjaak te zijn, is nog kleiner.

    Nogmaals: het kan best dat je wel lange tijd immuun bent. Maar het kan ook zijn dat je wel opnieuw besmet kunt raken, maar dat dit door een combinatie van 'nu nog antistoffen aanwezig' en statistiek gewoon nog niet is gebeurd.
    Maar puur het gegeven dat er nog geen 2e besmettingen bekend zijn, is gen bewijs dat dit helemaal niet zou kunnen. Ik vrees dat je daar waarschijnlijk pas over langere tijd en meer zinnigs over kunt zeggen.

    Dat is denk ik een probleem van deze tijd. We zijn allemaal zo gewend aan het feit dat je dingen kunt googlen of even iemand kunt bellen of appen en dat je dan snel antwoord hebt op elke vraag. We zijn niet gewend om maanden of zelfs jaren te wachten op duidelijkheid. Toch is dat in deze situatie precies het geval. Door die stomme maatregelen voelt het alsof het allemaal al verschrikkelijk lang duurt. Maar in Nederland was de eerste bekende patiënt eind februari en pas in maart kregen we de eerste maatregelen. Het is nu (eind) juli. We hebben het dus nog 'maar' over 5 maanden corona in Nederland. En 7 maanden in China. Dat is echt niks als het gaat om wetenschappelijk / medisch onderzoek.
     
  5. Trirani

    Trirani Fanatiek lid

    6 aug 2013
    1.294
    1.130
    113
    Vrouw
    Waar ik ben
    https://www.cbs.nl/nl-nl/achtergrond/2020/31/oversterfte-corona-epidemie-toepassing-van-een-dynamisch-regressiemodel
    "De geschatte oversterfte in de eerste elf weken van de corona-epidemie komt uit op 10 164 volgens de nieuwe methode. De uitkomsten laten zien dat naast elke 10 geregistreerde doden als gevolg van corona er tussen de 5 en 10 mensen overleden aan corona die niet geregistreerd werden."

    https://nos.nl/artikel/2342156-cbs-tot-twee-keer-meer-coronadoden-dan-geregistreerd.html
    "Het gaat om de periode van 9 maart tot en met 24 mei. In die elf weken lag de oversterfte volgens het CBS tussen 8593 en 11.691. Deze aantallen zijn het minimale en maximale aantal mensen dat is overleden door corona.

    In dezelfde periode werden 5900 covid-doden geregistreerd. Slachtoffers die niet getest waren, zitten daar dus niet bij. Het CBS concludeert daarom dat er bij elke tien geregistreerde dodelijke slachtoffers nog eens vijf tot tien meer mensen overleden aan corona. Het CBS tekent erbij aan dat deze conclusie met 95 procent zekerheid getrokken kan worden."

    @Neuzeke @Pinkie88 @Shakes (De, als ik mij niet vergis Belgische frequente schrijvers in dit topic, sorry als ik iemand vergeet). Ik weet niet of jullie deze meegekregen hebben uit de Nederlandse media, zo niet: hierbij. Omdat België als, bij mijn weten, enige land de moed heeft gehad om de waarschijnlijk echte cijfers door te geven en daarom op eenzame hoogte staat in de lijst van doden per miljoen inwoners, hier een overzicht van wat die cijfers in Nederland met 95% zekerheid zijn. Als ik mij niet vergis 593 per miljoen inwoners in plaats van 395 op Worldonline n.a.v. doorgegeven cijfers. Overigens echt lager dan België nog steeds, maar die eenzame hoogte van België is niet terecht.

    --------------------------------------------------------------------------------------

    https://www.trouw.nl/binnenland/immuun-voor-het-coronavirus-als-je-het-gehad-hebt-nee-zo-simpel-is-dat-helaas-niet~b49deff0/?referer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

    https://www.nemokennislink.nl/publicaties/hoelang-blijf-je-immuun-tegen-corona/

    https://www.groene.nl/artikel/antilichamen-of-aangeboren-afweer

    https://www.eoswetenschap.eu/gezondheid/coronavirus-wat-je-moet-weten-over-b-en-t-cellen

    @Pinkie88 @nelta: dit is wat ik zoal vond betreffende eventuele immuniteit na blootstelling. @amdaa zegt m.i. terecht dat kennis hierover uit wetenschappelijke kringen nu eenmaal tijd vergt en wetenschappers pas na langdurig, gedegen onderzoek en peerreview, tot publicatie komen. Maar 'ze' zijn ermee bezig!

    Desalniettemin wacht ik als individu die Corona mild heeft doorlopen, maar desondanks maanden later nog steeds een duidelijk verminderde longinhoud voelt en vermoedelijk veel ontstekinsggevoeliger is, met ongeduld en smart op positief nieuws dat ik een 2e infectie hopelijk zonder restschade zou kunnen doorlopen.
    Mijn halve marathons (of überhaupt (op bijna wedstrijdniveau) hardlopen) zijn hoogstwaarschijnlijk van het verleden, maar graag zou ik mijn huidige fitheid niet nog meer (blijvend) achteruit zien gaan.


     
    Luckyme96, Vitamientjuh, WinterBird en 5 anderen vinden dit leuk.
  6. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Nee inderdaad, maar wat jij zegt is dus wat ik bedoel, dat we helemaal nog niks weten en dat het te vroeg is om te zeggen dat we geen vaccin gaan vinden omdat de immuniteit afneemt.
     
    amdaa en Neuzeke vinden dit leuk.
  7. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.576
    14.159
    113
    Vrouw
    Er is nu een onderzoek gaande dat mensen die voor de 2e keer ziek worden, en of heel ernstig zijn zijn, een afwijking hebben bij hun t-cellen. Dus dat zou een boel verklaren.

    Wat betreft de immuunstatus, bij de virussen die tot nu toe onderzocht en bekend zijn, en waartegen je ook gevaccineerd kan worden, biedt een infectie vaak levenslange immuniteit. Een vaccinatie daarentegen moet na een x aantal jaar herhaald worden om je immuunsysteem weer als het ware te activeren en weer nieuwe anti cellen te laten aanmaken. Dit heeft er ook mee te maken dat er (op een paar uitzonderingen na) eigenlijk nooit echt virus materiaal in het vaccin zit, maar een gefabriceerd chemisch goedje wat er erg op lijkt.

    Heel verhaal, maar hoop dat ik dit wat heb kunnen verduidelijken in jip en janneke taal. ;)
     
  8. Zwierezwaai

    Zwierezwaai Niet meer actief

    En dat laatste stukje is mijn grootste ergernis in het geheel. We vergeten dat we niet boven de natuur staan we zijn er onderdeel van. De mens denkt dat hij de boel kan vervuilen en naar zijn hand kan zetten zonder gevolgen. Vervuiling is bijv. niet de oorzaak van Corona maar wel is duidelijk dat vervuiling mee speelt in hoe erg je het krijgt. Maar daar wordt weinig aan gedaan. We denken dit wel op te lossen met geld.
     
    ellessinia, Didi1980 en amdaa vinden dit leuk.
  9. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.877
    19.323
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Mee eens. En het constant maar overal naar toe willen vliegen, productieketens over meerdere werelddelen uitsmeren, pakketjes 'vandaag besteld, morgen in huis'. Het is allemaal onderdeel van dat probleem. En een deel van die dingen zag je dus ook meteen volledig instorten toen het virus om zich heen greep. Een prachtig moment om dingen aan te passen. Maar je ziet nu alweer dat we terug gaan naar hoe het was, ook waar dat zaken betreft die gewoon niet goed zijn.
    Overigens doe ik daar zelf voor een deel ook aan mee. Ik was zo goed afgekickt van AliExpress, maar ik had de laatste weken een terugval. :oops:

    Gelukkig lijkt meerdere dagen per week thuiswerken voor veel bedrijven wel een blijvertje. Dat gaat al een hoop CO2 uitstoot schelen. Maar ik hoop ook dat al die vliegreizen blijvend afnemen.
     
    Vitamientjuh, Mar76 en Zwierezwaai vinden dit leuk.
  10. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.877
    19.323
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Heel duidelijk. En ik denk ook wel dat de kans heel groot is dat het doormaken van COVID19 bij het merendeel van de mensen zal leiden tot langdurige immuniteit. Maar met de berichtgeving nu, ben ik er niet voldoende van overtuigd om nu bewust risico's te gaan lopen. Waar ik een maand of wat geleden ergens nog wel dacht "Ach, ik kan het beter nu krijgen dan over 20 jaar" denk ik nu... laat ik het nog maar even helemaal niet krijgen.
    De kans op restschade lijkt toch ook bij jonge(re) en fitte mensen toch wel aanwezig. En dan heb je alsnog niet de garantie dat je het niet nog een keer oploopt als je ouder bent.
     
  11. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.877
    19.323
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    @Trirani: Sterkte! Ik hoop dat je toch steeds vooruit blijft gaan en dat het niet blijft zoals het nu is. Heftig dat je flink hebt moeten inleveren.
     
    Trirani vindt dit leuk.
  12. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.729
    2.530
    113
    Wat betreft de afweer:
    We hebben naast de algemene afweer ook een specifieke afweer. Deze bestaat uit de humorale afweer waaronder B-(geheugen) cellen en antistoffen vallen en cellulaire afweer waaronder de T-(geheugen) cellen vallen.
    Bij een vaccinatie wordt de vooral de humorale afweer geactiveerd. Een deel van het virus (herkenningspunt) komt in het bloed, wordt opgegeten door macrofagen en gepresenteerd aan de T-helpercel deze activeert de B-cellen om antistoffen en geheugencellen te maken. De cellulaire afweer wordt nauwelijks geactiveerd, omdat er geen lichaamscellen geïnfecteerd zijn.
    Bij het coronavaccin is het belangrijk dat beide afweersystemen geactiveerd worden, om echt immuun te worden en zelfs dan is nog de vraag hoelang iemand immuun is. De tijd zal het leren.
     
    Zwierezwaai vindt dit leuk.
  13. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.877
    19.323
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Bij een aantal vaccins zijn ze daar ook mee bezig toch, om te proberen om ook of zelfs vooral de cellulaire afweer te activeren?
     
  14. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.729
    2.530
    113
    Ik moet heel eerlijk zeggen dat ik me nog niet zo verdiept heb in de soorten vaccins die nu ontwikkeld worden, maar met de kennis die men nu over het virus heeft ga ik daar inderdaad wel vanuit. Ik zal het eens uitzoeken, maar ik vermoed dat de vaccins die als eerste ontwikkeld zijn mogelijk nog enkelvoudige vaccins zijn.
     
  15. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.976
    19.172
    113
    Vrouw
    Daar ging iets mis.
    @Trirani

    Die info word in België idd ook gedeeld maar dat is niet echt iets nieuws natuurlijk.

    Er is altijd gezegd dat wij anders tellen.
    Corona overlijdens in ziekenhuizen, corona overlijdens thuis en zowel de vermoedelijke als bevestigde gevallen.
    Ook in de rusthuizen zijn de vermoedelijke corona overlijdens meegerekend.
    En dan werd er ook nog bijgehouden wie, welke andere medische problemen had.
    Dus had je in België bijvoorbeeld diabetes en stierf je doordat je daar bovenop corona kreeg, dan werd je ook meegeteld, terwijl dit in andere landen niet werd meegeteld als corona dode.
     
  16. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Volgens mij wel hoor.
    In Nederland zijn mensen die positief getest zijn en vervolgens gestorven aan acute complicaties altijd geregistreerd als corona doden.
    Als diabetes patient sterf je namelijk niet zo accuut aan longgerelateerde complicaties door je diabetes.

    Behalve als je vandaag positief test en morgen doodgaat door een verkeersongeluk bijv. Dus bewezen niet gerelateerd.
     
    bosi333, GossipGirlxoxo en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  17. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.976
    19.172
    113
    Vrouw
    Ik heb bewust andere landen gezegd en niet Nederland omdat ik niet weet hoe Nederland telde.
    Met andere landen bedoel ik dus niet iedere ander land ook, dat heb ik mss niet duidelijk vermeld.

    Ik had het ook niet echt over het verschil tussen tellen in België en Nederland.
    Somde gewoon eventjes op.
     
    amdaa vindt dit leuk.
  18. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Ok, dan las ik je tekst anders.

    Maar welke landen bedoelde je?
     
  19. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.832
    886
    113
    Noord Holland
    Jullie ook de persconferentie gekeken over mondkapjes gebeuren?
     
  20. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113

Deel Deze Pagina