Oh, ik heb het niet over de besmettingen. Snap dat die maar in een paar buitenwijken van Antwerpen hard gaan Meer dat het oranje gebied (dus waar in principe het inreisbeperking en quarantaine advies voor ons geldt) vrijwel meteen onder Breda begint. Niet te praten over Baarle-Nassau. Ligt dat dorp dus ook voor de helft in provincie Antwerpen? En ja, het is vast schandalig, maar ik wist echt niet dat Antwerpen ook een provincie is. Vlaams Brabant en Limburg kende ik daarentegen wel
Dat heeft niks met jullie te maken hoor. Tegen ons praten ze ook Engels. Veel horeca- en hotelpersoneel in Amsterdam spreekt niet eens Nederlands.
Oh maar die worden hier vaak ook ondertiteld tenminste, als ze in het dialect zijn. @amdaa welke provincie dacht je dan dat er aan Nederland grensde in de buurt van Breda We kunnen het nog ingewikkelder maken hoor! Luxemburg is een land, een stad en een provincie
Maar flikken enz, dat is toch gewoon prima te volgen? Als er hier echt dialect gesproken wordt dan worden er ook ondertitels gebruikt.
Oh ja dat is prima te volgen, dat is in het AN met een beetje een Gentse tongval en af en toe eens een Vlaams woord. Maar het valt me wel vaker op dat Nederlanders geen idee hebben welke typisch Vlaamse woorden wij gebruiken, terwijl veel Vlamingen wel de Nederlandse alternatieven kennen. Als ik hier op het forum typ, zal ik bvb zeggen dat ik op de bank zit, terwijl elke Vlaming weet dat wij in de zetel zitten. Maar dan doet half Nederland alsof ze echt niet begrijpen wat je bedoelt
Totaal herkenbaar. Ik schrijf op dit forum met compleet andere woorden dan ik in het echt gebruik :-D
En een frigo! En een kot! En zeker en vast (niet vast en zeker) Ik weet wel het een en ander maar dat is omdat wij een kantoor in Antwerpen hebben en ik ook projecten met mijn Belgische collega’s doe! Ik heb meer moeite met het dialect in Limburg of mer Fries
Haha ja, maar frigo zou ik dan weer nooit schrijven, ook niet in het 'Vlaams'. Dat is ook nog een nuance Er zijn typisch Vlaamse spreektaalwoorden die ik nooit zou schrijven, maar woorden zoals confituur, zetel, ajuin, pompelmoes, kleedje, pamper,... zijn hier ook perfect aanvaardbaar in schrijftaal, maar zal ik hier op het forum toch nooit gebruiken.
Wat jij noemt spreekt wel voor zich hoor. Behalve dat kleedje wel een andere betekenis in het NL heeft dus dat je dan inderdaad wel verwarring kan krijgen. En zo heb je natuurlijk ook nog wel andere woorden toch
Haha klopt hooe, voor mij zijn dat compleet normale woorden. Maar goed, wij krijgen hier ook veel Belgische invloed.
Ik heb toch al met bijna elk van die woorden de ervaring dat Nederlanders niet begrijpen wat ik zeg (al zullen er natuurlijk wel Nederlanders zijn die het wel weten). Had ooit een Nederlands meisje die kwam logeren (nog zoiets wat ik normaal niet zou zeggen) op mijn 'kot' en ik bood haar aan op mijn zetel te slapen. Ondanls het feit dat er ee' grote drie persoonszetel in de kamer stond, dacht zij dat ik mijn bureaustoel bedoelde en zei ze dat ze dan liever op de grond sliep
En vanwege mijn man is het bij ons nog erger. Hij werkt met 5 Vlaamse dames op kantoor, dus die spreekt meer Vlaams dan ABN.
Ik schrijf professioneel teksten voor zowel Vlaamse als Nederlandse markt. Ik heb inmiddels al een ellenlange lijst met woorden en uitdrukkingen die ik niét mag gebruiken omdat Nederlanders ze niet begrijpen. Zelfs al staan ze in Van Dale, dan nog is de reactie van mijn collega's «dat zeggen we hier niet».
Haha ik weet natuurlijk niet in wat voor kringen jij je begeeft he Ligt aan die Nederlanders zou ik zeggen!
Ik woon volgens mij zo ongeveer dichter bij Denemarken dan bij België, dus het is niet zo dat ik wekelijks even de grens over rijd.
Dat is niet doen alsof.. en mijn moeder komt uit Heerlen, dus heb er wel ervaring mee. Over mensen uit Kerkrade nog maar niet eens te beginnen, die hebben een eigen taal.
De persoon die het vroeg wel maar dan nog, vanwege onze gezamelijle geschiedenis is het toch een beetje gek dat het geen algemene kennis is dat Antwerpen een grensprovincie is? 'de val van Antwerpen' is zowat het begin van de geschiedenis van Noordelijk Nederland als afzonderlijk land.