Intex zwembad

Discussion in 'De lounge' started by Me26, May 6, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    Nov 6, 2013
    5,020
    5,233
    113
    Voor mensen waarbij het water echt vies is. Laat iedere dag de pomp draaien. Niet even maar wel een uur of 2 (of meer).Tijdschakelaar is een idee. Algen komen zelden in stromend water.

    Zorg dat je minimaal 2 tabletten langwerkend chloor in de drijver hebt. Groot bad moet misschien nog meer. Kijk regelmatig of de tabletten al op zijn. Daarnaast kortwerkende tabletten.

    Haal een stofzuiger voor grof vuil op de bodem. Haal zelf blad etc dagelijks weg.

    Zorg dat er niet teveel regenwater in het bad komt.

    Maak regelmatig het filter schoon met de tuinslang.

    Hoe warmer het water hoe eerder je bacteriën krijgt. Dus extra goed bijhouden.
     
  2. sillies

    sillies Fanatiek lid

    Aug 15, 2013
    3,189
    1,396
    113
    Een collega had het vanochtend over een apparaatje in de pomp waardoor chloor en ph automatisch geregeld wordt. Weet iemand wat dat is? Kan het zo snel niet vinden en vanochtend ook geen tijd om door te vragen.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  3. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,833
    19,170
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ik heb het wel eens zien liggen bij Boerenbond (Welkoop). Maar ik heb het zelf niet. Ik vind het geen grote moeite om het zelf te doen. Plus dat ik dan zelf ook tenminste een paar keer per week het water zelf zie als ik test. Misschien dat dat niet echt nodig is, maar aangezien dit ons eerste jaar is met zwembad #corona vind ik het wel fijn om het zelf in de gaten te houden.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  4. sillies

    sillies Fanatiek lid

    Aug 15, 2013
    3,189
    1,396
    113
    Zij vond dat het zwembad veel langer schoon bleef, hij stond al van april op en ze heeft alleen maar moeten stofzuigen en met het schepnetje.
    Ik vind het zelf leuk om te testen en er dan weer eens chloor bij te gooien en te testen hoeveel chloor dat dan moet zijn haha, maar als het automatisch gaat heb je nooit te veel of te weinig.
     
  5. miramare

    miramare Bekend lid

    Mar 1, 2013
    792
    148
    43
    Hoeveel langwerkende tabletten chloor gooi ik in een bad van 3 meter als we een week op vakantie gaan?
     
  6. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Hier is een kleine week niet gezwommen tot vandaag en ik heb ook een week niet naar het water omgekeken. De pomp heeft die dagen wel 24/7 aangestaan. Warmtepomp uit. Ik vind het water iets troebel / melkachtig. De chloor is te laag en ph ook. Moet dat troebele weer wegtrekken na een chloorshock? Verder gelukkig geen groene algen of glibberige wanden en bodem. Wel veel viezigheid van blaadjes op de bodem dus stofzuigen was een flinke klus. Zal dat troebele water van de regenval afgelopen week kunnen komen?
     
  7. sillies

    sillies Fanatiek lid

    Aug 15, 2013
    3,189
    1,396
    113
    Ik zou denken dat het door de ph waarde komt.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  8. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Als dochter er zo uit komt gooi ik er eerst PH+ in (emmer staat al klaar) en vanavond later dan nog de chloorshock. Zonde had het water tot nu echt perfect, 1 weekje wat laks geweest en meteen troebel.
     
    sillies likes this.
  9. sillies

    sillies Fanatiek lid

    Aug 15, 2013
    3,189
    1,396
    113
    Ja, vreemd dat de pomp continu aanstaat en het water toch niet goed is.
    Volgende keer zou ik toch af en toe testen en zo nodig chloor er in gooien. Ik ben gek op chloortabletten, gooi er elke avond wat in :D (en blijkbaar altijd precies genoeg).
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  10. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Wijze les vanaf nu geen weekje laks meer zijn maar regelmatig checken.
     
    sillies likes this.
  11. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,833
    19,170
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ik heb nu teststrips die andere kleuren hebben dan het controlekaartje :confused: Tabletten werken ook nauwelijks, die lossen niet goed op. En dan geeft ie PH veeeeeeel te hoog, terwijl het bij de strips (toen had ik nog goeie) goed was. En het water kraakhelder.

    Dus ik doe tegenwoordig soms ook wel een beetje op gevoel. En tot nu toe gaat dat prima. Als we niet zwemmen, test ik 1 à 2 keer per week. Anders om de dag testen en elke dag chloor.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  12. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,159
    8,136
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Ik heb er 4 mini tabletten van 20 gram in gedaan. Bad van 3x2
     
  13. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,523
    8,450
    113
    Ja zo raar hè, hier ook hele dag en nacht de pomp aan. Hadden er ook weer muggenlarven in zitten :confused: gelukkig niet zo veel als de vorige keer, maar snap er niets van!

    Hebben alle rommel er uit, water is nog niet helemaal helder, van die kleine snel oplossende chloortabletten er bij in gedaan en nu hopen dat het morgen goed is :D
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  14. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    Apr 15, 2011
    55,018
    15,626
    113
    Nabij Utrecht
    Gelukkig hier geen gekke dingen.
    Zwembad vanmorgen ff gechecked, was iets troebelig/melkachtig, ik vermoed dat het door de poolbuddy komt die ik er begin vd week erin heb gedaan.
    Alsof dat niet goed opgelost was ofzo, lag op de bodem wit spul.
    Dus dat maar ff opgezogen :)

    Maar na een chloorshock was het begin vd middag weer mooi helder.
    Vanavond nogmaaks shocken (chloor was vanavond alweer ver beneden het normale na het zwemmen) en dan kunnen ze er morgen weer heerlijk gebruik van maken.
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  15. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    Jun 16, 2016
    2,367
    2,964
    113
    Wij hebben na 2 week op vakantie geweest te zijn een groen zwembad. Wanden en bodem niet glad.

    Chloor en ph gecheckt beide te laag. Eerst ph gedaan, toen chloorshock erin. Pomp continu aan, filter 2x per dag uitspoelen onder de kraan.
    Nu na twee dagen nog wel groen. Vanmiddag anti alg spul erin gedaan. Nu is het blauwig, troebel en er zitten vliegen in nu.

    Komt dit nog goed of zal ik het ding wegdoen, helemaal klaar mee.
     
  16. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    Apr 15, 2011
    55,018
    15,626
    113
    Nabij Utrecht
    Heb je maar 1x shock gedaan?

    Hoe is de ph waarde nu?
    Ik zou anders nogmaals shocken.
     
  17. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    Jun 16, 2016
    2,367
    2,964
    113
    Ph is goed, chloor hoog

    Wordt chloor dan niet veel te hoog?
     
  18. Ster88

    Ster88 Niet meer actief

    Nou hier vandaag maar heel het zwembad leeggepompt. Schoongespoten met de hogedruk en nu weer aan het vullen. Was geen redden meer aan. Ik heb nog nooit zulk groen water gezien. Jammer en flink wat werk maar nieuwe kans nu en morgen weer lekker zwemmen
     
  19. Mamavan2SE

    Mamavan2SE Fanatiek lid

    Oct 22, 2018
    4,213
    1,754
    113
    Female
    Hier 12 dagen weggeweest. 6 grote chloor tabletten er in gedaan voor de vakantie. Om wat zand na is het bad schoon. 3 x heeft de pomp 5 uur aangestaan ....
     
  20. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    Apr 15, 2011
    55,018
    15,626
    113
    Nabij Utrecht
    Is dat totaal chloor of vrij chloor wat te hoog is??
     

Share This Page