Viruswaarheid; wie deelt deze mening?

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Didi1980, Aug 8, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Maev

    Maev VIP lid

    Dec 4, 2014
    6,071
    5,553
    113
    Het bedrijf waar mijn man bij werkt is er 1 van en nee ik ga geen naam van het bedrijf noemen aangezien het niet breed in het nieuws is. Evenals 2 concurrenten overigens. En zoals al eerder aangegeven in de reactie waar je origineel op reageerde bij veel bedrijven ook de kleinere waren er voor corona ook al zaken die meespeelde maar is corona enkel de druppel.
     
  2. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    Sep 13, 2014
    9,446
    4,241
    113
    Ik heb t over multinationals hè? Geen bouwbedrijf.

    abn, ing, Shell, coca cola, Unilever, Heineken, Philips etc
     
  3. Maev

    Maev VIP lid

    Dec 4, 2014
    6,071
    5,553
    113
    Je punt is? Een multinational is een bedrijf met vestigingen in meerdere landen namelijk en gaat dus wel iets verder dan het rijtje wat jij opnoemt. Een bouwbedrijf met meerdere vestigingen verspreid over de wereld is dus ook een multinational. Net als een bedrijf wat bijvoorbeeld wereldleider is in 'metertjes' om er nog 1 te benoemen. Jij benoemt nu enkel de alombekende, maar er zijn er een heleboel meer die bij veel mensen niet als dusdanig bekend zijn, wat dus niet betekend dat ze het niet zijn.
     
    Nellie4 likes this.
  4. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    May 17, 2020
    1,605
    1,732
    113
    De absolute (sterfte)cijfers tussen de heftige griepgolf van 2018 en corona zijn misschien wel te vergelijken. Maar je vergeet hierbij dat we voor de griepgolf geen 'intelligente' lockdown hebben gehad. Als we tijdens dat griepseizoen ook allemaal thuis waren gebleven bij klachten, bijeenkomsten hadden verboden en anderhalve meter afstand hadden gehouden, zouden die cijfers natuurlijk veel lager zijn geweest. En omgedraaid, als we geen lockdown hadden gehad in maart/april/mei, waren de cijfers rondom corona veel dramatischer geweest.
     
  5. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,815
    5,951
    113
    Female
    Dit!
    Ik begrijp werkelijk niet waarom men toch die vergelijking blijft maken...
     
  6. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,874
    7,938
    113
    Er gaat echt miljarden aan subsidies naar het mkb middels de tozo en de now regelingen. Veel mkb bedrijven die nu failliet gaan waren bedrijven die financieel al ongezond waren. Corona was dan het laatste duwtje.
     
  7. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    Sep 13, 2014
    9,446
    4,241
    113
    #67 zonnetje2015, Aug 11, 2020
    Last edited: Aug 11, 2020
    Het gaat om de bedrijven die de wereld in z’n macht hebben... En dit zijn een aantal voorbeelden.

    waarom krijgt klm miljarden aan staatssteun? Omdat het een staatsbedrijf is. Grootste gebruiker van Schiphol. Als ze geen staatsteun gehad zouden hebben zou dat voor immens grote problemen gezorgd hebben. Dit laten ze gewoon weg niet gebeuren. Nooit!

    Maar al die hardwerkende kleine ondernemers (ik neem mijn kapster even als voorbeeld). Zij krijgt nl 0, niks nada omdat haar man hoofdkostwinner is en al eea aan steun krijgt. 2 hardwerkende zelfstandige ondernemers.
    Ze laten haar dus gewoon stikken. En met haar zovelen.

    Maar dan ben ik benieuwd welk van deze Mega grote bedrijven een faillissement heeft aangevraagd want niemand die een naam kan of wil geven.
    Aangezien Corona wereldwijd een groot probleem is zouden deze bedrijven over de hele wereld dus wel bekendheid moeten hebben.

    Enne mkb nou al problemen had of niet het is Corona dat ze de kop kost. Net als dat een persoon met onderliggende problemen overlijd door Corona. Ook dan is het Corona wat die persoon z’n leven heeft gekost.
     
  8. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    Jan 20, 2014
    4,891
    4,387
    113
    Ik ben ook sceptisch hoor als het gaat om staatssteun richting KLM (waarom zij wel??), maar we moeten aan de andere kant ook niet vergeten dat het bedrijf in NL 33.000 werknemers heeft die allemaal op straat zouden komen te staan als KLM failliet gaat. Nu moeten ze aan een heel pakket van voorwaarden gaan voldoen, dus makkelijk hebben ze het ook niet.
     
    Louise11110 and Wellesnietes like this.
  9. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,465
    11,976
    113
    Female
    Noord Brabant
    En Omdat schiphol valt of staat met KLM. En schiphol is een van de economische steunpilaren die zorgt voor de economische welvaart in ons land. Het is dus niet meer dan logisch dat ze staatsteun krijgen.

    Hier in de omgeving is onlangs een groot bouwbedrijf failliet gegaan. Bedrijf bestond al 200 jaar. Sprangers heette het.

    Verder vind ik dat we onszelf in de handen mogen knijpen met de locatie waar we wonen. Binnen no time was er een heel project opgetuigd en kregen ondernemers een bedrag op hun rekening gestort.

    Een land waar je weinig over hoort op dit moment is India. Daar heeft met niet de mogelijkheid om afstand te houden, de ic’s liggen overvol. Elke dag komen er tussen de 40 en 50.000 nieuwe gevallen bij.
    Dat land is zo arm en groot dat staatsteun voor bedrijven en uitkeringen helemaal niet aan de orde zijn.

    Dat we het hier met een geiepgolf vergelijken snap ik niet. Want ja toen vielen er zoveel doden...
    Als wij hier geen maatregelen hadden genomen dan was dat sterftecijfer ruimschoots overschreden. Door de lockdown hebben we veel erger voorkomen.
    Dus nu een vergelijking maken 10/15 jaar geleden is appels met peren vergelijken.

    Dat contract met die vaccinatie ontwikkelaar is echt ongekend. En ik snap ook niet dat we niet even afwachten tot er meer duidelijkheid is. Ik weet in elk geval wel dat als ik mag kiezen ik niet zou kiezen voor het aangekochte vaccin.
     
  10. Maev

    Maev VIP lid

    Dec 4, 2014
    6,071
    5,553
    113
    En Sprangers is daarin niet de enige die er zo voor staat. Wij begrepen gisteren dat er met de banken een soort van 'uitstel van betaling' is afgesproken.
    Wanneer je kijkt naar de multinationals onder bouwbedrijven is het juist het deel uit het buitenland wat nu de grootste klappen krijgt omdat daar gehele projecten stil gelegd zijn vanwege de corona maatregelen terwijl bijvoorbeeld de oplevering niet verschoven is (bij niet halen staan er giga boetes op) waar er in nederland nog wel aan lopende projecten gewerkt wordt, al is het met vertragende maatregelen, maar er al maanden geen nieuwe projecten bij komen. Dat laatste is ook in de periode voor corona geweest vanwege de stikstof en pfas maar er zouden alsnog nieuwe projecten op de markt komen maar toen kwam corona eroverheen.
    @zonnetje2015 multinationals zijn niet enkel de bedrijven die de wereld in zijn macht zouden hebben. Dat zijn puur de multinationals die herkend worden door velen.
     
  11. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    Sep 13, 2014
    9,446
    4,241
    113
    Klopt hoor maar dat is idd wat ik aangeef. Het gaat me niet om het feit dat ze zoveel steun krijgen. Dat soort bedrijven gaat nooit over de kop. Kan gewoon niet. Daar is veel meer mee gemoeid dan het nu financieel zwaar hebben oa macht gezichtsverlies en geld. Daar draait de wereld op in tegenstelling tot de kleine ondernemers. Die kunnen gewoon failliet gaan zonder dat de overheid daarvan wakker ligt.
    Probeer als kleine hardwerkende ondernemer nu maar eens je hoofd boven water te houden. Daar is imo veel te weinig rekening mee gehouden.
     
  12. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    Sep 13, 2014
    9,446
    4,241
    113
    je snapt duidelijk m’n punt niet. Het gaat erom dit soort bedrijven hele overheden in hun macht hebben.

    misschien maakt dit artikel wat duidelijker wat ik bedoel en breng ik het niet helemaal goed onder woorden.
    https://biflatie.nl/multinationals-zijn-regerende-grootmachten/

    Er wordt misbruik gemaakt van Corona!
    En vele kleine ondernemers en zo ook werknemers van grote bedrijven delven het onderspit door dit soort machtsspelletjes.

    En dan heb je t niet over een bedrijf met 10 vestigingen in het buitenland. Die vallen niet in deze categorie..
    Het zijn de wereld heersers die de macht hebben en de overheid likt hun hielen.
    Helemaal onterecht nee want deze bedrijven maken werkgelegenheid en leveren geld op. Maar dat ze alles op laten vreten door deze bedrijven en in tijden van crisis is dit zeer ongepast!
    De een wel en de ander niet.
     
  13. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,465
    11,976
    113
    Female
    Noord Brabant
    Ik ben eerlijk gezegd wel benieuwd wat jij vindt dat de overheid had moeten doen dan... voor die zogenoemd hardwerkende ondernemer.
    En wie die hardwerkende ondernemer dan is. Daarbij suggereert het ook een beetje dat er in de grote bedrijven niet zo hard wordt gewerkt.

    Ik denk dat het heel gemakkelijk is om met een vingertje te wijzen. En KLM is gewoon een vreselijk slecht voorbeeld. Want met alle vliegtuigen aan de grond en vliegen met lege bijna toestellen heeft de luchtvaart het vreselijk zwaar. En ja KLM was wel degelijk omgevallen.
    En daarbij heeft de Nederlandse staat een aanzienlijk aandeel in KLM-Airfrace en is de grootste aandeelhouder samen met de gemeente amsterdam van schiphol.

    Bedrijven waar ik meer moeite mee heb dat ze steun krijgen zijn ondernemingen als booking.com

    Het hele idee van de staatssteun was dat de wereld niet om zou vallen. Dat we een periode die kut ging worden zouden overbruggen. En er was voor vrijwel iedereen geld. Voor de kapper en de kroeg op de hoek van de straat, voor de KLM en de salarissen van werknemers bij grote en kleine bedrijven die door de crisis gedwongen waren om keuzes te maken.

    En er zijn ook zat bedrijven die wel floreren bij de crisis. Men koopt weer bij de slager, de groenteboer heeft het nog nooit zo druk gehad.

    Een crisis zorgt er ook voor dat mensen creatief worden. Er ontstonden ook gewoon fantastische nieuwe ideeën.
     
  14. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,874
    7,938
    113
    Ik ken ook kleine ondernemers die misbruik maken van Corona en de subsidies die worden verstrekt.
    Het is allemaal niet zo zwart wit. Ook niet alle multinationals spelen machtsspelletjes
     
  15. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,465
    11,976
    113
    Female
    Noord Brabant
    En verder heeft het uwv een lijst met alle bedragen die zijn uitbetaald. Naar de kapper op de hoek maar ook naar klm.
    https://www.uwv.nl/overuwv/Images/register-now-100720.pdf
     
  16. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,815
    5,951
    113
    Female
    Dank u!
    Ook voor de klm'ers komt in oktober een eind aan de now-regeling.
    Dus tegen die tijd moet het bedrijf overgegaan zijn naar een afgeslankte vorm.
    Verder de staatsteun, voor alle duidelijkheid (jij weet dat I know) het is een lening bij de banken, waar de Nederlandse staat garant voor staat. Een lening waar de banken blij mee zijn want er zit een knaller van een rente aan vast.
    We zijn heel dankbaar voor deze lening want nu kunnen we voorzichtig vooruit kijken. Echter staat er nog wel een overtollig aantal medewerkers ontslag te wachten. Dus spannende tijden
     
    Huismuisie likes this.
  17. Wellesnietes

    Wellesnietes Niet meer actief

    Weet jij wanneer je wat hoort? Vriendin van mij vliegt ook en vertelde oktober. Zenuwslopende tijden voor jullie!
     
    Zoe123 likes this.
  18. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,815
    5,951
    113
    Female
    Klopt, oktober. Het blijft spannend. Er liggen nu eindelijk cijfers op tafel.
    Nu is het aan de vakbonden om tot oplossingen te komen. Wij hebben in het verleden altijd overtolligheid op kunnen lossen. Bijvoorbeeld door tijdelijk minderwerk, of onbetaald verlof. En zo zijn er nog wat mogelijkheden. Wij zijn als cabine volk flexibel. Ik hoop dat de andere domeinen (grond, cockpit, IT etc) ook op die manier verdere ontslagen kunnen voorkomen
     
    Wellesnietes likes this.
  19. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,465
    11,976
    113
    Female
    Noord Brabant
    Ik blijf KLM toch een mooi bedrijf vinden. Altijd met zn alle de schouders eronder. Zou eeuwig zonde zijn als de oudste luchtvaartmaatschappij ten onder zou gaan aan zo’n crisis.
     
    Zoe123 likes this.
  20. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    Sep 13, 2014
    9,446
    4,241
    113
    jeetje zeg ik ken ook genoeg uitkeringstrekkers. Daar gaat t niet om. Ook niet of ze misbruik maken van de regeling.
    Gaat om het feit dat zoals je in de link kunt lezen multinationals de regering in hun broekzak hebben. Het zijn bedrijven die nooit over de kop zullen gaan omdat regeringen, landen of zelfs werelddelen afhankelijk van ze zijn. Al hebben ze het nog zo slecht blijven landen geld in deze bedrijven pompen.
    Het zijn wereldleiders terwijl ze dat niet zijn. Bijv een Shell kan de Corona klap gewoon aan terwijl lokale bedrijven het vreselijk zwaar hebben of het zelf niet gehaald hebben.
    Prima dat er compensaties zijn maar de grote overleven en de kleine delven (alsnog) het onderspit. Er zijn genoeg bedrijven die bij lange na niet genoeg hebben aan de Max 50.000€ schadevergoeding.


    Waarom is Trump bijv aan de macht gekomen? Omdat hij het lieverdje is van de rijke! Amerikaanse bevolking. Dat is nu een duidelijk en makkelijk voorbeeld. Alles draait om geld en om macht. En zo gaat t overal.
     

Share This Page