Dat is toch niet te doen? Ik ben voor mijn werk al veel buiten en zoek zoveel mogelijk de schaduw op, maar dat kan gewoon niet altijd. Ik zal nooit met mijn gezicht in de zon zitten als ik het kan voorkomen en smeer ook op mn werk genoeg, maar volledig uit de zon blijven is niet haalbaar.
Kun je niet in Australië bestellen? Toen wij daar waren was de hoogste factor 30, maar dat was echt niet vergelijkbaar met de Nederlander factor 30. Was veel sterker! Echt goed spul, en per jerrycan verkrijgbaar
Nooit geweten dat tussen factor 30 en 50 maar 1% verschil zit. Dan ga ik als hier alle zonnebrand op is geen verschillende factors meer aanschaffen maar het hele gezin op 30 of 50 zetten.
Ik vind de witte waas altijd wel "fijn" om te zien of ik overal goed gesmeerd heb. De sprays en de invisable zonnebrand vind ik dus juist onhandig omdat ik bang ben stukken te vergeten.
Oh mooi! Voor op het strand vind ik het niet erg, maar ik hoef niet altijd met een wit hoofd te lopen haha.
@sillies Ik had nog even gevraagd bij mijn oudste neef want die is een fervent surfer en gebruikt de producten van Island Tribe, ik heb zelf ook even gekeken en je hebt het ook voor de oudere huid bij hyperpigmentatie. Je kan het online bestellen.
Qua bescherming van de huid,is dit ook het advies dat ik van mijn dermatoloog kreeg. 30 en 50 voor je gezicht (en haar tip, neem ook je decolleté met die 50 mee!)
Met dit soort zonkrachten een paar keer in een week naar het strand zou ik echt niet meer doen - dat is ongeacht de spf echt een aanslag op je huid.
Mijn zus heeft een pigment vlek op haar bovenlip (heel lelijk net een snor) die heeft ze opgelopen vlak na haar zwangerschap in de zon, waarschijnlijk nog onder invloed van hormonen. Die smeert echt elk uur factor 50 van biodermal speciaal voor pigment vlekken op haar gezicht en draagt vanaf de lente tm zomer altijd een zonnenhoed of pet als ze met haar gezicht niet in de schaduw kan blijven. In de winter word de plek minder opvallend en smeert ze ook wel elke paar uur die factor 50 op haar gezicht maar dan zonder zonnehoed of pet. Als ze dat niet doet word de plek direct donkerder. Ze overweegt nu om hem weg te laten laseren oid.
Is dat echt beter. Is factor 30 niet gewoon qua bescherming overal hetzelfde? Moet dat niet overal aan dezelfde eis voldoen om de naam factor 30 te mogen dragen? Dus zoals hierboven benoemt factor 30 moet 97% uv straling filteren? Wat me op tv wel altijd opvalt is dat ze in Australië veel beter smeren en zich daar veel meer bewust zijn van de gevaren van zon als hier in Nederland. Als je Nederlanders, ook op vakantie, van vroeg tot laat ziet bakken en met hun bedje mee ziet draaien met de zon, dan vraag ik me altijd echt af of ze nog nooit van huidkanker hebben gehoord of denken dat dat hun niet zal gebeuren?!
Dat laatste valt mij dit jaar ook zo op. Misschien ook omdat ik zwanger ben en alleen maar in de schaduw zit en het dit jaar eens goed loop te bekijken. Zoveel mensen die verbrand zijn, eindeloos liggen te bakken. Ouderen mensen met zo'n gerimpelde, overdreven bruine zonnehuid. En dat allemaal voor een tijdelijk bruin tintje. Ik heb zelf een lichte huid maar kan wel goed bruin worden met veel zonnen. Dat deed ik vroeger dan ook want je moest toch wel bruin terug komen van vakantie . Nu voorkom ik toch echt liever huidkanker dan dat ik complimenten krijg dat ik er zo lekker bruin uit zie na vakantie. Hoop dat die tendens een keer gaat veranderen en mensen zich echt bewust worden van de gevaren. Sorry off topic maar dit was even m'n frustratie van vandaag
En je voorkomt het die uit de zon te blijven. Ik verbrand ook op het strand ondanks dat ik me helemaal insmeer met factor 50. Ik krijg ook grote pigmentvlekken als ik met mijn gezicht in de zon zit zonder hoed of hoge spf op mijn gezicht. Dus als je de vanaf wilt: weg laseren en dan uit de zon blijven. Die ene procent extra bescherming in spf 100 gaat je niet helpen als je zo zon gevoelig bent. Of zoals Suus zegt: er mee leren leven.
Ik vind uit de zon blijven niet haalbaar, maar dat heb ik al eerder gezegd. Ik zit sowieso nooit voor mijn plezier in de zon, maar ik kan niet verwachten dat ik overal en altijd uit de zon kan blijven. Dus daarom nogmaals: ik wil het voorkomen met goede zonnebrand!
Nou bedankt voor je reactie! Krijg bij sommige reacties het gevoel dat het aan mij ligt en ik niet genoeg smeer of een hele dag in de zon lig te bakken en het dan gek vindt dat ik pigmentvlekken krijg. Maar ik doe net als je zus, vaak smeren, ook biodermal, en die vlekken blijven helaas komen.
Welkom bij de koeienclub... Zo heb ik er 3 op mijn gezicht. Gelukkig verbergt mijn pony en losse plukjes wat. Ik overweeg bijna een bril. Dat camoufleert ook wel. Ze zitten bij mijn slapen en voorhoofd Ook geen idee wat ertegen te doen. Smeer met 50 van la roche posay en idd zo veel mogelijk uit de zon Lang leve de zwangerschappen