Corona nieuws deel 4

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 11 mei 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Oh maar wij hergebruiken wegwerp hoor. Gaat prima.
     
    tuc vindt dit leuk.
  2. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.742
    113
    Vrouw
    https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/openbaar-en-dagelijks-leven/mondkapjes/instructies

    Screenshot_20200813-140043.jpg
     
  3. sillies

    sillies Fanatiek lid

    15 aug 2013
    3.182
    1.393
    113
    Hier helaas niet. Belgische en Nederlandse toeristen wel beter dan de Duitse. Maar misschien gaan de Nederlanders in andere landen los hoor.
     
  4. tuc

    tuc Niet meer actief

  5. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.742
    113
    Vrouw
    En zo zie je maar dat een land niet kan zonder duidelijk regels en alles in detail uitleggen.

    Want ze hebben niet gezegd dat het verplicht is om het te wassen :rolleyes:
    Bij verplicht gebruik, hoort het correct gebruik gewoon hoor.
     
    Luckyme96, Trirani, Gewooniemand en 4 anderen vinden dit leuk.
  6. tuc

    tuc Niet meer actief

    Dat is echt onzin. Het wassen heeft geen toegevoegde waarde want het mondkapje helpt al niet. Het verplicht moeten dragen van zo'n ding gaat al veel te ver.
     
    SAARC vindt dit leuk.
  7. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Waar baseer je op dat het niet helpt? Volgens mij is nog altijd sprake van geen bewezen nut, maar ook geen bewezen nutteloosheid...
    Mondkapjes dragen (in bv het OV) betekent ze dragen en behandelen volgens de richtlijn, het is echt niet zo moeilijk allemaal.
     
    suus1983 en Neuzeke vinden dit leuk.
  8. tuc

    tuc Niet meer actief

    En jij denkt dat iedereen dat doet:|

    Geen bewezen nut zegt toch genoeg. Geen nutteloosheid is: het kan iig geen kwaad. Maar dat is toch nonsens. Er is ook geen bewezen nutteloosheid dat alle 17 miljoen mensen tot Corona weg is op dinsdag een groene broek moeten dragen. Maar ja het kan geen kwaad, dus toch maar invoeren dan?

    Om draagvlak te creeëren, en volgens mij willen we dat toch, moeten de maatregelen logisch zijn. En ik laat daar alle complotdenkers even buiten beschouwing, want die vinden niks logisch.
    Ik zelf bv vind de 1,5 meter samenleving niet een heel gezonde samenleving, ik geloof echter wel dat het helpt om Corona tegen te gaan, daarom houd ik mij er (voorlopig) nog keurig aan. Zo snap ik het zo veel mogelijk thuiswerken en niet voor de lol met het OV om maar wat voorbeelden te noemen ook. Allemaal logische dingen.
    Maar iets waarvan het nut niet bewezen is is niet logisch en zo zorg je juist voor minder draagvlak.
     
    nelta en Kinderwens87 vinden dit leuk.
  9. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Er zijn wel aanwijzingen dat het mogelijk wél nuttig is, maar (volgens het RIVM) is er inderdaad geen bewezen nut. Dat betekent niet dat er geen nut is, alleen dat het (nog?) niet bewezen is. Andere landen halen overigens andere onderzoeken aan als ‘bewezen nut’, dus tjaa... RIVM gaf ook aan dat mondkapjes wél zorgen voor betere afstandhouding. Dus in die zin hebben ze sowieso wel al nut.
    Heel ander verhaal dus dan je flauwe groene broek.

    En nee, ik denk echt niet dat iedereen zich braaf aan die richtlijnen houdt. Maar dat gebazel over ‘ik ga die dingen echt niet wassen hoor, zo moeilijk, en weggooien is zo duur’ - dat vind ik gewoon kleutergedrag.
     
    Trirani, suus1983 en Neuzeke vinden dit leuk.
  10. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Een mondkapje vermindert de kans op besmetting met een bepaald percentage. Het zorgt er niet voor dat het 100% tegen gehouden wordt. Maar alle beetjes helpen denk ik dan. Zéker in de medische sector en bij contactberoepen.

    @nelta Het is ronduit goor om een mondkapje 6 dagen te gebruiken. Als je in de medische sector werkt zou je moeten weten hoe vies dat is. In de neus vind je (bij 20-30% van de mensen) Staph. aureus, juist ja, de bacterie die gevaarlijk is voor mensen met een zwakke weerstand en als je dan ook nog drager bent van de MRSA dan zijn de rapen gaar. Tenzij je neusflora helemaal in kaart gebracht is lijkt het me dus verstandig wat vaker van mondkapje te wisselen.
     
    Vitamientjuh, Luckyme96, Cindy1977 en 8 anderen vinden dit leuk.
  11. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Serieus, je kan ook echt absurde argumenten aanhalen he...

    Ik hoop voor jou dat je je onderbroek toch ook gewoon elke dag in de wasmand gooit :roflmao:
     
    MamavanLieverd, Trirani, suus1983 en 2 anderen vinden dit leuk.
  12. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Ik ga niet keer op keer dezelfde argumenten aanhalen tegen jou, wordt een beetje vermoeiend.

    Op een gegeven moment antwoord je toch niet meer, om dan een paar uur / dagen later dezelfde onzin te verkopen.
     
    Luckyme96, Trirani, HappyRabbits en 2 anderen vinden dit leuk.
  13. tuc

    tuc Niet meer actief

    Dat doe ik zeker, maar mijn ondergoed heeft dan ook bewezen nut:roflmao:
     
    Nataly1972 vindt dit leuk.
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    Let's agree to disagree dan. Ik ben een heel brave burger, echt heel braaf. Ik hou mij aan alle wetten, regels en nu de Corona maatregelen. En dit gaat mij gewoonweg te ver. Elk mens heeft een grens.
     
    nelta, Whysteria en Mississippi vinden dit leuk.
  15. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Net zoveel als het mondkapje ;):p
     
  16. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.742
    113
    Vrouw
    En tis ook niet verplicht om ze te wassen.
    Oei oei o_O
     
    Lynx vindt dit leuk.
  17. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    'Ze' kunnen je nochtans niet verplichten er een te dragen, dus als je zin hebt om eens te rebelleren :p
     
    NiVa0230 vindt dit leuk.
  18. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Gatver!!! :confused: Waar wérk jij? Ik wil niet weten hoe jullie met andere hygiëneregels omgaan.
     
  19. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Whysteria vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina