Wel of niet op vakantie gaan deze zomer?

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Didi1980, 2 mei 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Vakantie geannuleerd, twijfels of gewoon gaan!

  1. Wij hebben of gaan zeker annuleren

    111 stem(men)
    29,9%
  2. Wij twijfelen en wachten nog even af

    82 stem(men)
    22,1%
  3. We gaan op vakantie, tenzij het voor ons wordt geannuleerd

    178 stem(men)
    48,0%
  1. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    In Den Bosch inderdaad niet, Eindhoven ook niet echt. Maar ik merk dat het vooral dagjesmensen zijn of toeristen.

    Beide steden waren trouwens niet de grootste brandhaarden in maart, dat was meer naar het oosten. En hier is het ook wel veel meer ontspannen, maar rekening houden met afstand en stap opzij doen is behoorlijk ingeburgerd al. Overigens zijn er vrijwel geen toeristen (buiten de toeristische trekpleisters), dat scheelt ook ontzettend. En zijn hier enkele dorpen waar vrijwel in elke familie (meerdere) corona slachtoffers zijn gevallen, het "bestaat" er degelijk nog.
     
  2. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Mijn dochter was mee met een vriendin en haar moeder en volgens haar waren het vooral Brabanders die zaten te borrelen hihi
     
  3. Maslov

    Maslov Fanatiek lid

    11 apr 2019
    1.225
    3.466
    113
    Ik was afgelopen vrijdag nog in Den Bosch. In de hele binnenstad zijn looproutes aangegeven op stoep en straat, en deze worden warempel gevolgd! Viel me gelijk op, je loopt niemand tegemoet.

    Waar ik wel van baalde was inderdaad de horeca. Ik wilde vooraf een plekje reserveren, maar dat was niet meer nodig, werd me gezegd. En daarom nam men ook geen reserveringen meer aan, de aanloop was toch groot genoeg om de terrassen vol te krijgen. Dat waren ze inderdaad ook. Wel alle tafeltjes netjes uit elkaar, dat wel. En binnen stond niemand.
     
  4. sillies

    sillies Fanatiek lid

    15 aug 2013
    3.182
    1.393
    113
    Wij waren in Amsterdam en moesten in de winkels een mondkapje op. Met 35 graden was het niet te doen! We zijn 2 winkels in geweest en snel weggegaan. Volgens mij is dat de hele bedoeling van die mondkapjes, dat mensen weg blijven of er maar kort zijn. Bij ons werkte dat in ieder geval goed. Vervolgens liepen we in het Anne Frank huis waar het drukker was dan in de primark :eek: en daar is het niet verplicht. Daar waren we bijna de enige met een mondkapje op.
     
    amdaa vindt dit leuk.
  5. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Wat mij opvalt is dat werkelijk niemand deze regel een probleem vindt als ze in het buitenland op vakantie zijn. Je hoort juist verhalen als "hier in Italië/Spanje/Frankrijk merk je "niks" van Corona, we moesten wel binnen een mondkapje op maar dat went snel".
    Terwijl die dezelfde regel hier in Nederland als een soort ultieme "vrijheidsberoving" wordt gezien, en bijna onmogelijk om vol te houden.

    Wij moesten ze in Duitsland de hele vakantie over binnen op, en ik ben er echt geen fan van omdat het totaal niet hygienisch wordt gebruikt. Maar het went wel. Na 3 dagen merkten we ze niet eens meer. En die mensen dragen ze al maanden overal binnen, ook met veel hogere temperaturen.
    Hier in Nederland werkt het hopelijk inderdaad ontmoedigend. Ik ga iig echt niet die paar winkelcentra opzoeken waar ze op moeten.
     
    Zoe123, mgeul84 en sillies vinden dit leuk.
  6. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Wij zijn ook in Duitsland, maar vooral buiten en zo vaak hoeft hij dus gelukkig nog op. Als het in NL wordt ingevoerd zal het waarschijnlijk ook op mn werk zijn en dan moet ik dus de hele dag met zo n ding op. Dat vind ik totaal niet te vergelijken.

    Ik ga idd voorlopig ook niet naar Rotterdam Centrum; was er toevallig net nog geweest voor het bekend werd dat mondkapjes daar ingevoerd zouden worden.
     
  7. lovemy2kids

    lovemy2kids Fanatiek lid

    3 nov 2010
    2.458
    1.407
    113
    In een ander land heb je je aan te passen aan hun regels...
    en als je er voor kiest daar vakantie te houden, en hun regels kent dan moet je je ook wel eraan houden.
    Daarnaast ben je daar op vakantie, wat voor mij betekend dat je niks hoeft en kunt relaxen.. Dat is anders dan ze te gebruiken tijdens je alledaagse riedeltjes.

    Om ze in NL te gebruiken nadat zo vaak is vermeld dat het onzin is en niet noodzakelijk vind ik dan een ander verhaal.
    daar sta ik dan ook anders in..
    bovendien worden ze bijvoorBeeld in Spanje gebruikt zodat je geen 1,5 meter hoeft te bewaren.. zoals in winkels etc..
    Geloof dat we in NL al bepaald hebben dat dat niet werkt
     
  8. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Idd. Wij leven hier vooral buiten en hoeven hem dus weinig op. Als het in NL zou moeten, moet ik hem veel vaker op. Dus niet te vergelijken. Moet ook zeggen dat de Duitsers er in dit gebied vrij laconiek mee omgaan. Ze hebben hem wel op, maar vaak niet over de neus en het personeel al helemaal niet. Morgen gaan we naar NRW, ik ben benieuwd hoe het daar is.
     
  9. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    Hier in Spanje moet je, ondanks de muilkorven zoals mijn kinderen ze al noemen, alsnog 2m afstand houden. Men houdt zich hier ook prima aan.

    Overigens heb ik al 3 weken verplicht een mondkapje moeten dragen, en ben ik er nog steeds niet aan gewend. Ik vind het echt verschrikkelijk zitten, mega warm en zodra ik mij inspan en dus harder begin te ademen zuigen mijn neusgaten de stof van het mondkapje naar binnen waardoor ik het (psychisch?) benauwd krijg.
    Tot nu toe denkt elke Spanjaard die ik spreek er het zelfde over, niemand maar dan ook niemand vindt die mondkapjes prettig of is er ondertussen gewend aan geraakt. Echter draagt wel iedereen hem, aangezien het verplicht is. Je hebt hier zelfs speciale mondkapjes controles ipv een blaas fuik, rijdt je met je auto een fuik in waar ze op mondkapjes controleren. :roflmao:
     
    Zxcvb en Zoe123 vinden dit leuk.
  10. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Hier aan de Duitse Oostzeekust doet ook bijna iedereen hem af zodra ze buiten zijn. In de supermarkt en grotere binnenlocaties hebben mensen hem op, maar bij de wc bij het strand niet (terwijl het daar officieel ook moet). Je wordt er ook niet op aangesproken als je hem niet draagt en controles ben ik nog niet tegen gekomen.
     
  11. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Wij hebben inmiddels geannuleerd. Zouden over 6 weken weg maar het land van bestemming heeft code oranje gekregen afgelopen week :(
     
  12. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Hier hetzelfde, echter wel overal mondkapjes en veel Spanjaarden.
     
  13. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.767
    18.913
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Tja, dat is geen vergelijk natuurlijk. Mensen die grote bezwaren hebben tegen het dragen van zo'n ding, zullen deze zomer niet naar die plekken zijn gegaan waar je ze op moet. Dus de mensen die zeggen dat het snel went, hadden om te beginnen al niet echt grote bezwaren tegen die mondkapjes.
     
    cowgirl80 vindt dit leuk.
  14. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.767
    18.913
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ook bijzonder: NOS, RTL e.d. melden al dat het reisadvies voor diverse Europese steden is aangepast van geel naar oranje. Waaronder bijvoorbeeld Parijs. Maar als je dan op de officiële site van BuZa kijkt (https://www.nederlandwereldwijd.nl/landen/frankrijk/reizen/reisadvies), staat dat advies er nog niet op.
    Het gaat om middernacht in. Kunnen ze er toch nu al duidelijk op zetten, om welke gebieden het exact gaat.
     
  15. TanjaK

    TanjaK Bekend lid

    29 mei 2019
    890
    682
    93
    Vrouw
  16. TanjaK

    TanjaK Bekend lid

    29 mei 2019
    890
    682
    93
    Vrouw
    Het hele probleem met mondkapjes is denk is meer psychisch dan lichamelijk. De meeste mensen hier dragen ze hier zonder problemen, maar als er iemand is die geen mondkapje op heeft is het een beetje provocerend. Zo van: Kijk eens ik loop zonder kapje, zeg er maar iets van. Voor het half uurtje dat je boodschappen doet is het echt geen enkel probleem, behalve als je astma of andere ademhalingsproblemen hebt, maar het idee dat je het moet dragen is blijkbaar "ondraagbaar" voor sommige mensen. Ook voor kinderen kan het heel moeilijk zijn (hier vanaf 3 jaar verplicht), hoewel de iets oudere kinderen het vaak wel stoer vinden.

    De onkosten kunnen wel een probleem zijn, want de weggooikapjes kosten toch zo'n 50c per stuk en je kunt ze maar een keer gebruiken, niet langer dan 3 uur. Stoffen kapjes (3 laags) mogen vaker gebruikt worden, maar na ieder gebruik moeten ze warm gewassen worden en gestreken. Zodra een kapje vochtig wordt moet je het vervangen of dat na een kwartier of na 2 uur is. Dat is dan weer moeilijk voor mensen die in winkels of in de horeca werken.

    De laatste onderzoeken laten wel zien dat als iedereen een goed passend mondkapje op de juiste manier draagt én afstand houdt de kansen op besmetting heel veel lager zijn dan als maar de helft het doet. Dus ook als jij een mondkapje op doet maar de rest niet is het gevaar op besmetting hoog. (Eigenlijk bescherm je anderen als je een mondkapje draagt)

    Mondkapjes met een uitademfilter zijn verboden omdat je dan gewoon je microben weer de lucht in blaast. Deze mogen alleen gebruikt worden door medisch personeel die voor coronapatienten zorgen.

    Fleece en T-shirts over je neus en mond doen is blijkbaar erger dan niets dragen, omdat de druppeltjes daardoor in kleinere druppels worden verspreid, die langer blijven hangen en verder reizen.

    Verder zijn mondkapjes geen vervangen voor het houden van afstand. 2 m is beter dan 1,5m, 3 m beter dan 2. Een virus 8 meter verder op terechtkomen als iemand hoest, niest, schreeuwt of zingt.

    Dit was een samenvatting van de laatste officiele adviezen, wat iedereen doet en wat er morgen geadviseerd wordt is een andere zaak.
     
  17. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.009
    14.670
    113
    Vrouw
    Nou ik vond het op vakantie toch echt wel een 'probleem' Wij waren in Frankrijk op vakantie en hadden daar een groot vrijstaand huis met megatuin. Maar bij het boodschappen doen moesten we natuurlijk een mondkapje op. Voor ons en de kinderen was het een eenvoudige keuze: wel op vakantie en een mondkapje op bij het boodschappen doen. Of niet op vakantie, omdat we bij het boodschappen doen geen mondkapje op willen.
    Tja, dan is voor ons de keuze snel gemaakt. Op vakantie en het mondkapje voor lief nemen.
    Maar met 10 man op vakantie waarvan er 8 mondkapjes plicht hebben is dat best een gedoe. Iedere keer bij het weggaan weer controleren of iedereen er een had.
    Bij het boodschappen doen was ik steeds blij dat ik weer buiten was en dat benauwde ding weer af kon doen. Echt respect voor de mensen die die dingen een hele dag moeten dragen tijdens hun werk:thumup:

    We zijn ook nog op bezoek geweest bij familie die op een camping zat. Daar moest je dus voor elk toiletbezoek het mondkapje weer op. Daar zag je dus veel mensen even snel grabbelen in hun broekzak voor ze naar binnen liepen.
    Tja, hoeveel nut heeft zo'n kapje dan nog?:rolleyes:

    Ik vond het een verademing om gisteravond in mijn 'eigen' supermarkt naar binnen te kunnen lopen zonder eerst een mondkapje op te hoeven doen:thumup:
     
  18. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    5 feb 2014
    3.992
    2.283
    113
    Noord-Brabant
    Ik ben er nog steeds niet overuit of mondkapjes nu wel of geen nut hebben. Wij waren vorige week in Roermond. In de outlet is het nu ook verplicht. Zijn we dus niet naar binnen gegaan. De mondkapjes worden naar mijn inziens door teveel mensen verkeerd gebruikt. Zaten op het terras in Roermond. 2 meiden komen het Roercenter uit lopen met mondkapjes op. Buiten doen ze hem af, en staat er 1 meisje de hele tijd aan dat ding te friemelen met haar handen. Wat heeft het dan voor nut? Ook dat die dingen bij zoveel mensen verkeerd zitten of op hun kin hangen en er nog constant aan zitten.
     
  19. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Goed mee omgaan is ook niet te doen als hij continu op en af gaat. Hier hangt hij vaak om mn arm of in mn broekzak met die van de kinderen. En dat zie je iedereen hier doen.
     

Deel Deze Pagina