Het begint wat te verbeteren maar ik neem dus inderdaad mbt aziatisch spul ook alles mee.. Wou een keer gewoon satesaus/marinade maken. Uur lopen zoeken in 2 supermarkten. Kant en klaar of zelf maken. Lukte niet. Hoe dan. Koriander ook jaren niet kunnen vinden. Nu gelukkig wel meestal aanwezig.
Als je voor familie iets wil meedoen, neem je iets lokaal. Ik heb gezien dat je tips vraagt maar met een naam door te krijgen van iemand, wil dat nog niet zeggen dat je die vind e . Neem gewoon een wijn uit de streek of de nabije omgeving. In de supermarkt een Bourgogne wijn halen als je in de Bordeaux streek zit zou ik bijvoorbeeld niet doen .
Daar heb je gelijk in. Maar er zijn vast wat type wijn die in aanmerking komen. Zo weet ik van mezelf dat een cabernet sauvignon tè voor mij is. Maar wat is nou wat milder? Dan kan ik wat gerichter zoeken, snap je?! We zitten onder Limoges, richting Cahors. Misschien zegt dat iemand iets qua wijnen?
Klopt, dat mag gewoon aangezien het van binnen de EU komt. Dierlijke producten meenemen van buiten de EU is daarentegen niet toegestaan. In Nederland wordt het ook geïmporteerd, dus totaal verboden is het niet. Ik denk dat het eerder ging om ethische bezwaren.
Wij zijn 2 weken terug teruggekomen en hebben meegenomen; stokbroodmeel, Franse kaas, wijn, Fleur de Sel in diverse smaken, stokbrood, kip knakworsten (wij vinden de Franse veel lekkerder als de Nederlandse) en volgens mij was dat het.
Haha, idd de kinderen vonden het maar wat erg dat er geen curry te vinden was. Ik heb een potje pindakaas gekocht, maar heb daar zelf niet van geproefd. Man en kinderen hebben heerlijk gegeten van het stokbrood, maar ik was maar wat blij dat ik thuis weer lekker een fatsoenlijke boterham kon eten. Met hagelslag Dat hebben zeker onze jongsten erg gemist. Onze jongste vond het stokbrood helemaal niks, die geeft 2 weken brioche gegeten
Ik was blijkbaar vergeten de pindakaas op mijn lijstje gezet. Nu gelukkig wel een potje Engelse peanut butter weten te scoren in het 'mondiale pad'. Maar volgende keer neem ik het toch maar mee, gewoon voor de zekerheid
Ik ben niet eens een brood liefhebber, maar zelfs ik ga het missen na 2 wkn. Stokbrood vind ik alleen lekker bij de bbq en niet als ontbijt oid. Dus ik zit al 2 wkn aan de croissants. Heerlijk, maar inmiddels komen ze me wel de neus uit. Volgende keer maar afwisselen met brioche, misschien dat dat helpt
Ja, jullie niet dan? Lekker met plakjes komkommer en sambal, of een klein beetje suiker Maar hier gebruik ik het vooral voor de pindasaus. Een bbq zonder pindasaus is vrijwel ondenkbaar wat ons betreft. En vanavond maak ik hete kip, een daar gaat ook pindakaas in (en sambal en ketjap).
masker voor je haar, in Frankrijk en Italie heb je van die ronde potten en ze zijn zo'n 2 euro, werken heel goed na de shampoo
Ik heb hier alleen nog maar pindakaas in de AH gezien en gekocht en dat was een smaak waar ik niet van wist wat je ermee moet doen. Het zag er zo lekker uit als speculoospasta maar tviel wat tegen . Ja die pindasaus kennen hier ook niet echt. Maar mss kan ik dat wel eens maken met de pot die hier nog staat. Receptje?
Off topic wij halen altijd gewoon een paine. Vind dat eigenlijk heerlijk. On topic Persoonlijk zou ik ook iets echt uit de streek meenemen, dacht dat limoges onder andere bekend stond om zijn porselein maar ook om veel andere producten die met respect voor de traditionele wijze verder ontwikkeld zijn. Wij nemen in de dordogne vaak notenolie uit de streek mee. En wijn haha. De laatste keer hadden chocolade pasta (soort macaroni) meegenomen van de chocolade fabriek/museum in de buurt van het plaatsje, was verrassend lekker met het recept wat er op stond. Al klinkt het vreemd.
Lays fromage!! En gooi meteen even 4 zakken in Eindhoven af graag Marseille zeep is goedkoop! (Ik neem overigens altijd alleen mee waar ik herinneringen aan heb, vaak het lekkerste snoep ofzo, haha) Vanuit Nederland neem ik altijd weinig mee. Toen dochter nog extreem allergisch was wel. Maar verder eten we dan gewoon wat ze daar eten en wij snappen/lekker vinden. Maar bedenk me nu dat ik dit jaar echt van m'n principes af ben geknikkerd: ik had jong belegen kaas mee... Dat vinden mijn kinderen zo lekker op een gebakken eitje of tussen een vers gebakken broodje...
Van de apotheek : Homeoplasmine, heerlijk voor droge plekjes en sneetjes en schrammen Biafine, ideaal bij verbranden Vegebom, is hetzelfde spul als wat er in biogaze zit voor schaafwonden enzo. Wordt in mijn familie al 70 jaar gebruikt. Verder: Carambar in alle smaken Marseille zeep of douchegel Knorr bouillon blokjes met kruiden en olijfolie Echte roomboter, die met een rode papiertje er omheen Wijn Bretons zeezout