Corona nieuws deel 4

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Liekje81, May 11, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,737
    7,507
    113
    Female
    Ligt eraan. Als je hem daarna niet meer op doet dan kan je hem in een zakje doen ja. Maar als het je bedoeling is om hem daarna weer op te doen en je het allemaal hygiënisch en volgens de regels wil doen dan werkt het niet om hem in een zakje te doen. En zeker niet meerdere keren in en uit hetzelfde zakje. Als er wat op buitenkant van je kapje zit dan raakt de binnenkant van het zakje besmet omdat die contact heeft gehad met buitenkant van je kapje. Kapje hoeft maar iets in het zakje te verschuiven of jij raakt bij het eruit halen de binnenkant van het zakje en hoppa, de corona zit ook aan de binnenkant van het kapje die jij vervolgens op je neus zet.

    Het gros van de mensen stopt hem in z'n broekzak , in een zakje, jaszak of tas. Nee, dat heeft geen enkele nut.
     
    tuc and nelta like this.
  2. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,275
    6,802
    113
    In mijn omgeving hoor ik de zorgen nog wel. Het zal misschien uitmaken waar ze het vragen.

    Maar ik had al wel gelezen dat de behandeling wel steeds beter gaat en zeker weten ze al veel meer.

    Positiever is het wel.
     
  3. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Nee, ik schreef iets wat relevant is in mijn omgeving. Jij viel me daarop aan, en toen vond ik iets in jouw postverleden (letterlijk even een snelle zoekactie op 1 woord, doen we allemaal wel eens toch?) waaruit bleek dat mijn ervaring best relevant was. Ik zie niet in wat daar zo naar aan is.
     
  4. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,558
    14,112
    113
    Female
    Misschien ligt het ook aan de omgeving? Ik werk zelf in de zorg en niemand is hier bang meer voor corona. Maar ik woon dan ook in de randstad en men is hier altijd vrij nuchter. De mensen die hier zijn overleden terwijl ze besmet waren met corona, waren anders ook aan een flinke griep overleden.
    Desondanks blijft het natuurlijk altijd triest voor de nabestaanden.
     
    SAARC, tuc, Whysteria and 2 others like this.
  5. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,275
    6,802
    113
    Ja dat is zo. Maar meestal konden die mensen nog wel een vaccin krijgen voor die griep. Nu is er niks dat hen kan beschermen.

    Maar ik snap ook wel dat er niks aan te doen is helaas.
     
  6. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,246
    7,286
    113
    Female
    Brabant
    Ik snap dag je niet voor elke keer een nieuw mondkapje pakt. Maar tussendoor aan de touwtjes/elastiekjes vasthouden en in het huisje ophangen lijkt me het beste. Zo deden wij het in de tent en in de auto legden we het mondkapje op de hoedenplank.
     
  7. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,558
    14,112
    113
    Female
    Dat klopt, maar normaal krijgt een gedeelte van deze groep ook geen griepprik. Dat heeft namelijk weinig zin als je terminaal bent.
    Maar in de winter van 2018 zat per ongeluk niet het juiste virus in de griepprik, dat heeft toen ook een gigantische oversterfte veroorzaakt.
     
    cosdy, bosi333 and Whysteria like this.
  8. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Maar dan belanden ze in het zwembad en in de speeltuin toch bij elkaar in de tas. Want ik ga daar niet de hele tijd dat ding vasthouden. Ik doe hem ook vaak met beide elastiekjes om mn arm, maar ook dan raak je dingen aan met je arm.
     
  9. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,246
    7,286
    113
    Female
    Brabant
    Ja het zal niet altijd zo werken. Maar het is ook niet zo dat het altijd heel lastig is.
    Wij hadden bewust gekozen voor een kleine camping waar we geen mondkapjes nodig hadden en het makkelijk was de corona regels na te leven, dus de problemen die jij omschrijft hadden we niet.
     
  10. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,737
    7,507
    113
    Female
    Zakje enz heeft inderdaad geen nut en geeft een hele grote kans op besmetting als er wat op je kapje zit. Ik heb op m'n route in de wijkverpleging 2 en soms 3 cliënten op verschillende tijden waar ik een mondkapje op moet. Dus na deze cliënt gaat hij af totdat ik bij de volgende kom waar hij weer op moet.
    Wij moeten hem in een bakje doen waarin hij vrij hangt Onder de zijwanden te raken/te kunnen besmetten. Dus bijv een diepvries bakje of zo'n bakje van de Chinees. 1 elastiek klem je aan een zijkant tussen deksel en bakje. Vervolgens trek je iets aan het andere elastiek zodat het kapje als een soort hangmatje in het bakje hangt en vervolgens klem je het andere elastiek ook tussen deksel en bakje. En die kan je zo in je tas doen zonder dat het andere dingen besmet. Maar het is wel bewerkelijk.

    Maar om hiervoor ik weet niet hoeveel mondkapjes te hebben vind ik persoonlijk erg overdreven. Persoonlijk Als ik op die camping Zou zitten dan zou ik me bij mezelf afvragen voor wie ik dat kapje nu op doe. In mijn geval is dat omdat dat het van de camping moet. Ben ik bang om via kapje besmet te raken ja/nee. Ja dan ga ik er hygiënisch mee om en doe ik hem elke keer in een bakje, desinfecteer ik m'n handen voor en na het dragen enz. Ben ik niet bang om besmet te raken via kapje? Dan draag ik hem meerdere keren en stop ik hem in een zakje of in m'n broekzak.
     
    tuc, nelta and Whysteria like this.
  11. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    De accommodatie is niet zozeer het probleem, maar het moet hier in Duitsland bij veel uitjes, boodschappen enz.
     
  12. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Dit idd. We doen het omdat het moet en omdat het een voorwaarde is voor een vakantie in het buitenland, maar dat is het dan ook.
     
    Whysteria likes this.
  13. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,246
    7,286
    113
    Female
    Brabant
    Je had het o.a. over het zwembad, het toilet en de was doen, daar hoefden wij sowieso al geen mondkapje op. In Frankrijk moet het ook bij veel dingen maar wij hebben bewust dat soort dingen niet veel gedaan.
     
  14. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Hier is overal binnen en buiten in wachtrijen, drukke plekken enz. Wij kiezen ook bewust voor wat rustigere uitjes, maar ergens een ijsje halen, toilet gebruiken enz doe je al snel en dan is het hier al verplicht. Ik moest wel zeggen dan we hem in NRW wel vaker nodig hebben dan aan de Duitse Oostkust, daar was het allemaal wat losser.
     
  15. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,737
    7,507
    113
    Female
    #4515 Damay77, Aug 22, 2020
    Last edited: Aug 22, 2020
    Yup. Hier ook. Een paar maanden terug zijn er bij ons 5 cliënten ziek geweest. Kwetsbare ouderen. 2 hebben nauwelijks klachten gehad,.2 klachten als van een flinke griep en 1 cliënt is eraan overleden maar die was al zwak dus die zou inderdaad een griep niet overleefd hebben. Aantal collega's ziek geweest. 2 collega's alsof ze een zware griep hadden. We zijn met 16 man en alleen die 2 collega's zijn bang dat we weer corona krijgen. Maar dit zijn sowieso al de 2 die om het minste of geringste in paniek zijn . . Dus deze 2 collega's zijn nu panisch, delen van alles op FB dat iedereen thuis moet blijven enz.
    Zo erg dat je er zelf zo wat paniekerig van gaat worden en de rest van het team er ondertussen een beetje kriebelig van wordt.. we mogen bijv van de organisatie in kleine groepen vergaderen in een grote zaal met voldoende circulatie en waar we 1.5 m afstand kunnen houden maar zij willen dat alleen als we allemaal een mondkapje op doen. Maar liefste via internet. We hoeven van de organisatie geen mondkapjes op, tenzij cliënt het wil of 1 van beide klachten heeft /we langer dan een x aantal minuten binnen 1.5 meter van cliënt zijn. Zij wilde meteen dat we allemaal mondkapjes gingen dragen. Zij zijn ook de enigste die vrijwillig met mondkapje en handschoenen aan werken en iedereen met de nek aankijken omdat wij het nu nog niet nodig vinden.
    We hebben nu 70 cliënten en pas nog een rondvraag gedaan bij wie we een Mondkapje op moeten. Van die groep hoeven we maar bij 5 een kapje op omdat zij of de familie bang zijn voor besmetting. De rest,.waaronder een aantal kwetsbare met kanker, willen niet dat we een kapje op doen tijdens de zorg.
     
    Cin85, Whysteria and nelta like this.
  16. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,246
    7,286
    113
    Female
    Brabant
    Wij hebben dus echt niet veel gedaan, dus weinig het mondkapje nodig gehad. Dingen als ijsjes haalden we uit onze eigen vriezer of bij vrienden van ons die ook op de camping stonden. Wc alleen op de camping geweest. Wachtrijen hebben we niet gehad bij wat we gedaan hebben.
    Maar het gebruik van een mondkapje vond ik niet zo'n probleem, maar we zochten liever de drukte/andere mensen niet op (op onze vrienden op de camping na, maar dat was altijd met afstand en buiten).
     
  17. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    bosi333 likes this.
  18. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,275
    6,802
    113

    Dat zal vast wel. Ik vind persoonlijk zulke experimenten wel interessant. Uiteindelijk moeten we dat sowieso meer gaan doen om het virus te begrijpen.
     
  19. Wellesnietes

    Wellesnietes Niet meer actief

    Maar misschien juist omdat ze het gehad hebben vrij zwaar en weten hoe het voelt dat ze het dus wel spannend vinden? Ik bedoel, wellicht dat ze het zo naar vonden dat ze het daarom willen voorkomen nu. Ik ken ook iemand die zeer zeer nuchter is maar haar man heeft het vrij ernstig gehad (jonge vent, 38) en zij is daar nu ook best wel banger voor dan de gemiddelde persoon om mij heen. Ik vind dat niet zo vreemd. Ervaringen in het verleden hebben nou eenmaal invloed op je handelen in het heden.
     
    Vitamientjuh likes this.

Share This Page