Na veel googelen ben ik nog niet veel wijzer. Dus nu mijn vraag hier. Sorry als er al een dergelijk topic bestaat, kon het even zo gauw niet vinden. kind van 8 is verkouden en heeft keelpijn (geen koorts). Moeten haar zusjes nu ook thuis blijven van school en de speelzaal? Of geld dat alleen als er een volwassene binnen het gezin ziek is. Graag hoor ik hoe jullie dit doen. Bedankt!
Belangrijke boodschap: Klachten? Blijf thuis! Het komt (helaas) voor dat iemand met klachten doorwerkt of naar school gaat en later besmet blijkt. Dat heeft dan vervelende gevolgen. Het is en blijft belangrijk dat iedereen met klachten thuis blijft en zich laat testen. Het gaat om één of meer van de volgende klachten: - verkoudheidsklachten (loopneus, neusverkoudheid, niezen en keelpijn) - hoesten, benauwdheid - plotseling verlies van reuk of smaak - koorts boven de 38 graden Blijf ook thuis als u een huisgenoot heeft met koorts of benauwdheid (als iemand alleen verkouden is hoeven de anderen niet thuis te blijven). Het is belangrijk om elkaar aan deze regels te blijven herinneren. Uitzondering: kinderen in groep 1 en 2 Kinderen uit groep 1 en 21 mogen wél naar school als ze alleen verkouden zijn, zonder koorts. Zij blijven wel altijd thuis (verkouden of niet) als een huisgenoot positief getest is of als er binnen het huishouden iemand is met koorts en/of benauwdheid. Dit kregen wij als advies. Hopelijk kan je hier iets mee?
Dit is indd niet voor broertjes of zusjes. Kdv en scholen hanteren de "beslisboom" daar staat ook in dat dat niet voor broertjes of zusjes geldt.
Bij ons (en wellicht overal dan) moeten als een kind op school ziek wordt de broertjes en zusjes ook mee naar huis, maar hebben de broertjes en zusjes de dag erna geen klachten, dan mogen zij weer naar school. Zoals hierboven ook staat, mogen broertjes/zusjes wel naar school mits er geen koorts is.
Hier mochten ze gewoon naar school mits ze onder de 6 waren. Mijn jongste gaat naar een therapeutische peutergroep en mocht gewoon komen toen zijn broers verkouden waren.
Toen een poosje geleden mijn oudste verkouden was (toen moesten verkouden kinderen nog thuis blijven, ongeacht leeftijd), heb ik gebeld naar school of de andere 2 wel mochten komen. Zolang ze geen koorts had, mochten de andere 2 gewoon naar de peutergroep en groep 1.