Kind met koorts thuisquarantaine toch?

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Vero0504, Sep 13, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,965
    15,006
    113
    dochter (3.5) tikt hier net de 38.4 aan, neusverkouden en wat gehoest.

    Nu zijn er bij kleine kinderen nogal wat uitzonderingen. Zij mag in elk geval niet naar de kdv de komende 24 uur (wanneer wel is maar te bezien).

    Maar deze valt dan wel onder de "huisgenoot met koorts" toch? A.k.a. 10 dagen quarantaine voor ons als ouders.

    Of vallen kleine kinderen daar weer buiten omdat ze toch bij elke poep en scheet verhoging en koorts in duiken? (zij althans wel)
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  2. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    Jun 30, 2014
    6,570
    3,507
    113
    Pas geleden had het zusje van een vriendinnetje van Emma koorts. Ze zijn toen allemaal thuis gebleven tot het kindje 24 uur koortsvrij was.
    Behalve de moeder van het meisje, die werkt als kinderverpleegkundige in het ziekenhuis. Zij moest wel met mondkapje op werken.
     
    Vero0504 likes this.
  3. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    Jun 3, 2013
    7,149
    3,174
    113
    Het lijkt me wel dat ze kinderen onder huisgenoten verstaan ja..
     
    Evanesco and Vero0504 like this.
  4. sabagirl

    sabagirl Fanatiek lid

    Oct 15, 2015
    3,446
    1,129
    113
    Volgens mij iedereen thuis blijven totdat zij 24 uur koorts vrij is.

    Beterschap voor haar!
     
    tuc likes this.
  5. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,657
    27,304
    113
    Female
    Nee geen 10 dagen quarantaine voor jullie hoor, je moet als de koorts weg is nog 24 uur thuis blijven.

    Van de overheid mbt thuisquarantaine:
    • Laat anderen boodschappen doen. Kan dit echt niet? Dan mag u alleen als u geen klachten heeft die lijken op corona naar buiten voor een boodschap
     
    Wellesnietes and Vero0504 like this.
  6. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,965
    15,006
    113
    Ja maar ik kom t nou nog nergens tegen op iets wat betrouwbaar lijkt. Zij mag naar KDV als ze 24 uur koortsvrij is. Maar wat voor beide ouders geldt...10 dagen quarantaine v.s. 24 uur koortsvrij is wel een verschil.

    Nu springt ze in en uit koorts overigens (gemeten met oorthermometer) dus we houden t ff in de gaten. Paracetamol zetten we nog niet in, laten de koortspieken ff hun ding doen. Ma, di is ze in elk geval thuis. Wo en vr optioneel opvang.

    Probleem ligt hier meer op vrijdag late middag en avond/zaterdag aangezien ik dan op locatie moet werken. De rest lukt me remote wel.

    Man staat in t onderwijs, mijn beroep is ook vitaal. Vanwege haar leeftijd (3.5) wordt ze pas getest als t een week aanhoud of zware klachten krijgt las ik bij de GGD. En wij hebben geen klachten dus dat valt niet te testen....grom.
     
  7. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,657
    27,304
    113
    Female
    10 dagen quarantaine is bij contact met covid19 of uit risicoland. Voor koorts en/of benauwdheid (niey gerelateerd aan bv astma) is voor huisgenoten die 24 uur na de koorts en of benauwdheid voldoende

    Grote kans dat ze voor woensdag uit de koorst is, kinderen hebben niet zo snel lang koorts. Kun je donderdag gewoon zelf weer overal heen.
     
    Vero0504 likes this.
  8. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    Jul 5, 2016
    4,697
    4,306
    113
    noord holland
    Die 10 dagen quarantaine is volgens mij alleen bij bewezen corona, contact met een coronapatient of na terugkomst uit oranje gebied?
    Volgens mij telt nu 24 uur vanaf dat de klachten weg zijn en dan in de gaten houden of je zelf klachten krijgt.
    Als ze jonge kinderen niet zomaar willen testen dan kun je t niet aantonen dus dan zou ik de 24 uursregel aanhouden voor haar. Voor jezelf niet aangezien je nu ook als huisgenoot van iemand die getest wordt niet thuis hoeft te blijven, zolang je zelf geen klachten hebt.
     
    Wellesnietes and Vero0504 like this.
  9. elsie89

    elsie89 Fanatiek lid

    Sep 27, 2014
    3,645
    1,251
    113
    randstad
    Wij hebben hier vorige week de GGD voor gebeld en kregen te horen bij 24 uur koortsvrij mochten we allemaal de deur weer uit
     
    Vero0504 and Wellesnietes like this.
  10. Wellesnietes

    Wellesnietes Niet meer actief

    Nee niet 10’dagen quarantaine. Thuis blijven tot de klachten 24 uur over zijn. Anders zou je steeds in quarantaine moeten met een koortsig kind wat vaak voorkomt.
     
    Vero0504 likes this.
  11. tuc

    tuc Niet meer actief

    Overigens las ik gisteren of eergisteren dat niet alle GGD's hetzelfde advies geven.
    De ene GGD zegt dat huisgenoten moeten thuisblijven bij koorts, een andere zegt dat huisgenoten enkel thuis moeten blijven als ze zelf ook symtomen hebben die bij Corona kunnen passen.
    Ik vind dat nogal een verschil. Zeker voor broertjes en zusjes om wel of niet naar school te kunnen.
    En ik begrijp het dus heel goed als ouders de koorts verzwijgen en gewoon een broertje/zusje ziekmelden zodat de ander gewoon kan gaan. Ik ga er nl vanuit dat de GGD's die zeggen dat een broertje/zusje gewoon naar school kan zich ook aan de adviezen houden, zo'n organisatie maakt daarin hopelijk niet keer op keer een fout. En dat zou betekenen dat de GGD's die zeggen dat huisgenoten wel thuis moeten blijven onnodig voorzichtig zijn.

    Volgt iemand mijn redenatie nog:roflmao:
     
  12. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,965
    15,006
    113
    Ja dan heb ik medelijden met iedereen met een kind onder de 1.5, is t geen virusje zijn t wel tandjes. :|

    Met koorts, verhoging met "krijg mn vinger er niet op"-klachten of zwaardere verkoudheid hielden we dr toch al thuis totdat t zeker weten voorbij was dus veel anders is dit dan dus niet. Behalve dat ze dan twee assistenten om zich heen heeft.
     
  13. Wellesnietes

    Wellesnietes Niet meer actief

    Ja dat had een vriendin van me dus ook. Baby van 7 maanden geen verkoudheid maar spuitluiers en kwijlen en dus koorts. Rest gezin geen symptomen. Bleef dus thuis maar na een dag was het weg. Vond ze ook (en vind ik ook) wat overdreven (en lastig)
     
  14. 1991Mamavanvier

    1991Mamavanvier Fanatiek lid

    Apr 1, 2020
    1,689
    1,293
    113
    Female
    Ja die vallen ook onder die categorie. Iedereen dus thuis tot 24u koortsvrij... Heb er 3 weken geleden nog mee te maken gehad. Dochter koorts., ik mocht dus niet werken tot de 24u koorts vrij was.
     
  15. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,792
    18,980
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ging dat over koorts? Volgens mij ging het over wat te doen als een huisgenoot zich laat testen.

    Volgens mij zijn de regels als volgt:
    - huisgenoot laat zich testen; je hoeft niet thuis te blijven. Wel 1,5 meter afstand houden tot huisgenoot (niet echt werkbaar in de praktijk, vooral als het om kinderen gaat.)
    - huisgenoot heeft koorts en / of benauwdheid; iedereen blijft thuis tot de huisgenoot een negatieve testuitslag heeft.
    - huisgenoot heeft corona; 10 dagen thuisblijven (na laatste contact met patiënt of 10 dagen nadat deze klachtenvrij is.)
     
    bosi333 likes this.
  16. Fluss1984

    Fluss1984 Fanatiek lid

    Jun 2, 2015
    3,393
    1,595
    113
    Noord-Brabant
    Ik vind het een beetje raar dat je als je niet laat testen dat iedereen dan weer naar buiten mag als de zieke 24u koorts/klachtenvrij is. Want als het wel corona is kunnen de huisgenoten het dus alsnog gaan krijgen, de incubatietijd is dan nog niet voorbij.
    Volgens mij is het advies: altijd testen, diegene die ziek was mag indien 24u klachtenvrij weer naar buiten, de andere gezinsleden afhankelijk van de uitslag van de coronatest: indien negatief dan niet nodig om thuis te blijven, indien wel corona dan 10 dagen quarantaine, maakt niet uit dat de eerste zieke inmiddels beter is.
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    Wat ik las, de verwarring bij GGD's dus, ging echt over koorts.

    En wat als huisgenoot zich niet laat testen? Die optie staat er in jouw stukje niet bij.
     
  18. Fluss1984

    Fluss1984 Fanatiek lid

    Jun 2, 2015
    3,393
    1,595
    113
    Noord-Brabant
    Volgens mij geeft de ggd daar geen advies over, omdat het de bedoeling is dat iedereen zich bij klachten laat testen.
    Het advies in geval van niet testen zou dus moeten zijn dat je de quarantainemaatregelen naleeft alsof het corona is, inclusief quarantaine voor huisgenoten.
     
  19. tuc

    tuc Niet meer actief

    Tja dat vind ik echt raar. Testen is nl
    niet verplicht. En dan moeten doen qua regels alsof je Corona hebt terwijl die test in meer dan 97% van de gevallen negatief is vind ik onzin.
    En als het zo belangrijk is dat je bij alle klachten test, dan moet dat binnen 10 km en binnen een dag kunnen. Niet zoals het nu gaat.
     
  20. Fluss1984

    Fluss1984 Fanatiek lid

    Jun 2, 2015
    3,393
    1,595
    113
    Noord-Brabant
    En die 3% die het wel heeft mag dan gewoon iedereen besmetten?
    Prima dat testen niet verplicht is, maar op deze manier zouden niet-testers dus eerder naar buiten mogen dan mensen die zich wel netjes laten testen, dat vind ik dan weer raar...
     
    chrystel73 and bulakgirl like this.

Share This Page