Mijn huidige auto was 3,5 jaar oud en heb ik ongeveer 7500 euro voor betaald. Vond het vooral belangrijk dat het ook een veilige auto is. De picanto is heel erg onderhoudsvriendelijk. Al heb ik er best wat dingen in moeten vervangen rond de 90.000 km. Maar geen distriebutieriem maar een ketting. Die hoeven in princiepen nooit vervangen te worden. De auto zal nu nog ongeveer 4000 euro waard zijn bij inruil hoop ik dus als ik dan nog max 10.000 euro bijleg moet ik toch best een redelijke auto kunnen kopen. Aan de andere kant vind ik het ook wel idioot veel geld voor een auto. En zou ik het eigenlijk ook prima vinden om er een stuk minder aan uit te geven.
Ik heb een opel astra station uit 2006 ongeveer 2 jaar geleden gekocht, met 200.000 op de teller. En heb ik flinke stukken Nederland - Roemenie en Nederland - Turkije mee gereden. Zonder noemenswaardige problemen. Top auto ook qua uitstraling en full option dus was een heerlijke bak.
Als je dat prima vind dan gaat het ook lukken. Snap dat de stap naar waar ik rij (10+ jaar) dan wellicht wat te groot is maar je kan ergens halverwege eindigen en een fijne auto kopen. Voor mij geld ook dat ik die 2500 - 3000 euro in 1x betaal en klaar. Ik wil geen lening of betaal plan. En meer kan ik niet betalen. Dus ik rij er mee weg en de auto is van mij..
Ik koop eigenlijk altijd auto's waar de kop vanaf is, dus van een paar maanden tot max anderhalf jaar met een kilometerstand tot zo'n 25 a 30.000 km.
Wij hebben nu 4 jaar een Peugeot uit 2006. Volgens mij had hij iets van +200.000 op de teller. Lekker auto, redelijk goedkoop in onderhoudt, en als er een pakje sap over de bank morst dan is dat geen wereldramp De reden voor deze auto was dat we simpel weg niet meer dan 2500 euro konden uitgeven op dat moment. We gokken dat hij nog een jaartje meegaat en dan echt begint in te storten.
Nou ik wil ook absoluut geen lening voor een auto. En eigenlijk staat lease me ook enorm tegen. En heel eerlijk voor 5000 euro kan je een meer dan prima auto vinden. Misschien wil ik ook wel te veel. Maar zou het fijn vinden als de auto ook een beetje zuinig in de benzine is. En dat valt met oudere wat grotere auto’s vaak vies tegen. @KleineLai ja poe idd. Heb nu leren bekleding en dat bevalt eigenlijk wel heel erg goed wat betreft morsen in de auto.
Mijn man heeft ruim 3 jaar gereden in een VW Golf uit 1991. Hij rijd liever oude auto’s dan nieuwere modellen. De leeftijd en kmstand van een auto zegt mij niet zoveel. Ik kijk wel naar de onderhoud en de staat van de auto
Dat doet mijn vriend idd ook. En in de auto’s die hij rijdt scheelt dat echt meegaveel. Met het segment waar ik in kijk heb ik niet het idee dat het heel erg veel scheelt. Maar hoe lang rij je er zelf dan vervolgens nog mee?
Wij hebben een uit 2011 en die rijdt nog prima. Volgens de garage kan hij nog wel een paar jaar mee, maar kijk wel een beetje rond voor een andere. En een lease uit 2018. Ik vind dat zelf ideaal en zou liefst niet anders meer willen.
Dat is denk ik echt heel persoonlijk. Als ik mijn auto inruil kies ik er altijd 1 uit van max. 2 jaar oud en met max 30.000 op de teller (waar ik nu in rij was 18 maanden oud met 18.000 km). Ik rij ongeveer 10 a 15.000 km per jaar. Rond de 75.000 km ruil ik de auto altijd weer in. Dan word ik ook zenuwachtig over de kosten omdat de ton op de teller in zicht komt. Als ik hier dan lees dat sommige mensen zelf 5 ton op de teller hebben gered dan is die zorg best ongegrond denk ik haha.
Het hangt ook een beetje van het merk af. Zo maakte VW, Audi (VAG groep) vroeger echt goede auto's, maar hebben ze een paar jaar lang motoren gemaakt die zijn om te janken.. er zijn altijd mensen die trouw blijven aan het merk. Heel knap vind ik dat. Zo is een Volvo geen echte Volvo meer etc. Dus tip, lees reviews. Koop bijvoorbeeld een ex lease auto (veel snelwegkm vaak en dealer onderhouden ) En vaak is het ook een dosis geluk hebben
wij proberen max 6 jaar.. en dan inderdaad niet te veel km. 100.000 is officieel de max. Maar ik zoek liever naar auto's rond 80.000 ...
Volvo is lang van Ford geweest toch? Dat zijn ook best goede auto’s. @GossipGirlxoxo iets langer kunnen ze wel mee. Maar zit ook wel verschil in benzine en diesel. Maar vind het interieur van de wat nieuwere auto’s echt veel mooier
Jij rijdt geen diesel denk ik? Weinig benzine auto's met 5 ton hoor volgens mij. Maar goed, 100.000 hoeft zeker geen issue te zijn.
Het is wel handig misschien om iemand mee te nemen die er echt verstand van heeft.. Zo rijd ik in een (lelijke) peugeot 106 kostte me 600 euro ongeveer en dat ding rijd nu 3 jaar als een tierelier Mijn vader heeft er heel erg verstand van dus als wij auto's zoeken dan gaat hij mee en rijd hij er een testrondje in. Zo lijken sommige auto's prima maar moet je toch echt even onder de auto kruipen etc om ook daar te bekijken bij sommige auto's. Als ik zag hoe mijn vader die auto's altijd deed inspecteren en meeste afkeurde.. nou dat had ik zelf nooit gekund En dan nog kan je weleens pech hebben hoor.. Ook nooit in het donker gaan kijken.. Maar het interesseert mij niet hoe het eruit ziet heb het liefst een fiat500 maar dat zal nooit gebeuren
Dat kan je ook beter niet doen pechauto nr 1. Iedereen due ik ken met zo’n auto heeft er ook echt geduvel mee.
Mijn vorige auto (VW Polo) was wel een diesel die heb ik met 72.000 km ingeruild. Daarvoor altijd benzine auto's gehad en nu weer benzine.
En eerlijk km stand zegt ook niet alles. Mijn vorige auto was toen ik hem inruilde bijna 5 jaar oud met 72.000 km op de teller. Mijn vader had toen een auto van 9 jaar oud met 130.000 km op de teller maar denk dat je 100x beter die 2e hand kon kopen dan die van mij. Die is echt zuinig op zijn auto en rijd altijd rustig. En ik had mijn auto in die paar jaar en met weinig kilometers echt afgetrapt (zelfs met netjes onderhoud).
Ik rij er meestal zo'n 3 jaar mee, dan is de auto zo'n jaar of 4 en de kilometerstand rond de 80 a 85.000. Buiten de kosten die vaak na een aantal jaar komen, ben ik meestal na 3 jaar wel uitgekeken op een auto