Lange onvervulde kinderwens (MMM of zonder) maar nog hoop

Discussion in 'Zwanger worden' started by Asil, Aug 19, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. 2jongensmama

    2jongensmama Fanatiek lid

    Jan 17, 2020
    4,009
    3,857
    113
    Toch nog een beetje goed nieuws vandaag! Proost! En knap dat je zo snel toch iets positiefs weer kan zien !
     
    Wondertje2020 and Betsies like this.
  2. Betsies

    Betsies Fanatiek lid

    Mar 21, 2020
    2,229
    3,124
    113
    Female
    Oh wat heerlijk zo een lieverds hier! Ik word daar helemaal blij van! Zo fijn dat wanneer het tegen zit hier al die positieve steun is!!

    En @Wondertje2020 wat fijn dat je het wat positiever kan zien!! En allemaal blasto’s is ook mooi nieuws!!
    En nog een knuffel bij alle liefde hiervoor, voor allemaal ❤️
     
    Asil and Wondertje2020 like this.
  3. Do1981

    Do1981 VIP lid

    Dec 9, 2016
    5,483
    3,341
    113
    Ben vandaag zo aan het einde van de dag heel somber. Ik bekeek de testen nog een paar keer goed vanavond. Die van vanmorgen zijn amper nog te zien. Ik probeer het dan nog maar soort van positief te zien dat er misschien nog wel iets gebeurt is, maar toch niet gelukt.

    Soms vraag ik me wel eens af of we wel moeten doorgaan in dit traject. Is de opoffering niet te groot. Staat mijn leven niet te veel stil op dit moment. Het offer is toch best groot iedere keer. Alle stress, frustratie en valse hoop. Heb tranen terwijl ik dit schrijf. Dat eindeloze iui traject met al die maanden dat ik niet mee mocht doen. Toen die punctie en inmiddels al bijna 1 jaar na de punctie verder en alleen een louzy vroege miskraam en die schijttesten van de afgelopen dagen.

    Ik heb de luxe om er zo tegenaan te kijken omdat ik al een zoontje heb, ik ben gezegend wat dat betreft. Maar de wens voor nog een kindje is zo groot. Het schiet af en toe door mijn hoofd, maar wil er nog niet te veel over nadenken. Maar voel vandaag ook dat ik er zoooo klaar mee ben.

    dat eindeloze traject. En iedere keer de tijdslijnen die opschuiven in je hoofd. Voor mij zit nu een grote mijlpaal er in november weer aan te komen. Als het voor die tijd niet lukt ben ik niet meer voor mijn 40e nog een keer moeder. Wordt ik niet te oud denk ik dan ook. Heb ook totaal niet het idee dat, dat gaat gebeuren. Of het überhaupt nog een keer gaat lukken. Het is zo ontzettend klote even vanavond.

    waarom lukt het toch bij anderen zo makkelijk en bij mij en jullie niet. Het is zo frustrerend en oneerlijk.

    Moest het even kwijt...
     
  4. Do1981

    Do1981 VIP lid

    Dec 9, 2016
    5,483
    3,341
    113
    En nou zit die 2e golf er ook nog aan te komen. Lees steeds meer berichten over druk op de zorg. Vrees dat de centra toch ook binnenkort weer (preventief) gaan afschalen
     
  5. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,149
    9,753
    113
    Female
    Ach lieverd toch, snap je gevoel helemaal. Wij zijn er toen ook uit gestapt, even weer zen, snap dat dat voor jouw qua leeftijd nu niet direct een optie is, maar een maandje rust en even objectief kijken en bij tanken moet kunnen toch.. gun het jezelf en jullie relatie ook mocht je tot die beslissing komen. Morgen nog een test en dan weet je meer. En als je moet huilen dan doe je dat lekker. Dikke knuffel!!
     
    Do1981 likes this.
  6. Wondertje2020

    Wondertje2020 Fanatiek lid

    Aug 6, 2020
    4,890
    5,127
    113
    Female
    @Do1981: de testen maken je ook somber. De constante onzekerheid waarmee je al dagen loopt, knaagt denk ik aan je. Daardoor ga je twijfelen en twijfelen aan jezelf en je verliest je vertrouwen.
    De gedachte “waarom stop ik er niet gewoon mee” had ik al na 6 mislukte IUI pogingen en nu ben ik een jaar verder en 2 puncties achter de rug. Mijn grens gaat steeds verder. Ik bereid me zelfs al voor op punctie 3 en 4.

    En leeftijd is maar een getal. Ik heb meerdere collega’s van over de 40 die zwanger of net moeder zijn. Wel op de natuurlijke manier, maar is tegenwoordig veel meer geaccepteerd.

    Morgen heb je uitsluitsel over die rot testen en ben je hopelijk die onzekerheid kwijt. Onzekerheid maakt alles kapot.. je hoop, je vertrouwen en het zien van perspectief.
    Als je weer weet waar je aan toe bent, kan je van daaruit weer verder.. dan maak je weer kleine stapjes..
    Liefs voor jou!
     
    Asil and Do1981 like this.
  7. Wondertje2020

    Wondertje2020 Fanatiek lid

    Aug 6, 2020
    4,890
    5,127
    113
    Female
    Do1981 likes this.
  8. Emma1995

    Emma1995 Fanatiek lid

    Nov 17, 2018
    1,188
    796
    113
    Ik snap het, het is even allemaal heel
    Kut. Die onzekerheid de pijn de frustratie, de opofferingen en precies wat je zegt je leven die stilstaat. Wat heb ik toch een respect voor jullie allemaal. Jullie zijn zo sterk en na elke tegenslag staan jullie weer op en gaan jullie gewoon weer door. Dus het is echt niet raar dat je er even helemaal doorheen zit. Dat mag en het hoort erbij. Het is niet makkelijk maar we komen er allemaal sterker uit. Je bent echt een powervrouw. Echt een hele dikke knuffel voor jou ❤️❤️❤️
     
    Do1981 likes this.
  9. Do1981

    Do1981 VIP lid

    Dec 9, 2016
    5,483
    3,341
    113
    Wat lief dat je er aan denkt. Vannacht redelijk geslapen. Wordt door de utro (denk ik) laatste 4/5 dagen vaak snachts wakker en dan kan ik niet meer slapen. Lig ik een tijd te woelen. Uiteindelijk val ik wel weer in slaap. Maar gelukkig redelijk wat uren gepakt.

    vandaag al wel weer beter. Vanmorgen weer een test gedaan en weer zo’n vaag lijntje. Ik denk dat er dus wel iets geprobeerd heeft in te nestelen, maar direct mis is gegaan.

    zag het lijntje binnen de afleestijd. Lijkt duidelijk slechter zichtbaar dan gisteren. Maar valt met een droge en ‘natte’ test ook lastig te vergelijken
     
  10. 2jongensmama

    2jongensmama Fanatiek lid

    Jan 17, 2020
    4,009
    3,857
    113
    Ahh dikke knuffel meid. Heb je geen foto's van de natte testen die je kan vergelijken of posten?
    Maar er had toch langzaam aan wel iets van oploop te zien moeten zijn. Misschien zijn de testen ook gewoon te gevoelig? HCG in het lijf van een vrouw varieert tussen 0-5 zonder dat ze zwanger is, en die testen van 10, pikken misschien toch al schaduwlijntjes op als je hoog zit?

    Heb je foto's ? Turen we mee
     
    Do1981 likes this.
  11. 2jongensmama

    2jongensmama Fanatiek lid

    Jan 17, 2020
    4,009
    3,857
    113
    Ahh meid, hele dikke knuffel. Het is ook een eindeloos traject. Met zoveel klappen, vallen en teleurstellingen en iedere keer weer opstaan, het is zo ontzettend vermoeiend.

    En die frustratie. Zo herkenbaar. Het is ook gewoon kut.
     
    Do1981 likes this.
  12. 2jongensmama

    2jongensmama Fanatiek lid

    Jan 17, 2020
    4,009
    3,857
    113
    Dit zit ook wel in mijn hoofd. oplopende besmettingen, en hoewel ik in een kliniek zit, moeten ze puncties afschalen vanwege risico's op ohss enz. Waarmee ze de zorg dan nu niet kunnen belasten.

    Of straks ben je net voor de punctie verkouden ofzo.
     
  13. Wondertje2020

    Wondertje2020 Fanatiek lid

    Aug 6, 2020
    4,890
    5,127
    113
    Female
    @2jongensmama : ik herken die angst van afschaling zorg.

    We hebben de aanvraag voor een second opinion in Gent gisterenavond de deur uit gedaan. Medische dossiers opgevraagd.
    Het is wel ruim 400 km heen en terug dus hoop echt dat ze de tijd voor ons nemen. Ondertussen gaan we door met het traject in Nederland. Is het slecht dat ik mijn eigen gynaecoloog nog niet heb geïnformeerd?

    Zij gaf de vorige keer aan dat we gewoon moesten doorgaan en geen verdere onderzoeken. Jullie hebben “pech” gehad, nou ik kan het woord “pech” niet meer horen. Dan hebben blijkbaar andere vrouwen veel geluk waarmee ik het traject begon.
    En wat ik dan niet snap.. dan is er bijvoorbeeld endometriose en/of adenomyose vastgesteld of pcos of in het verleden HPV. En dan hoor ik toch best vaak (op forums) dat het na 1 of 2 terugplaatsingen lukt bij IVF of ICSI 1.
    En daar raak ik echt mega moedeloos van, want als bij mij volgens de artsen alles prima is.. waarom lukt een innesteling bij mij dan niet? Ik heb al zoveel kansen gehad.
    Ik hoop niet dat ik iemand kwets.. want zo bedoel ik het niet.
    Maar dan denk ik.. er MOET toch meer aan de hand zijn?
     
  14. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,149
    9,753
    113
    Female
    Kwets je helemaal niemand mee en logisch dat je je dat afvraagt. Ik vind niet dat je direct verantwoording hoeft af te leggen aan je behandelaar. Is toch jouw leven.. Zou ik pas doen als je geweest bent en meer weet.
     
  15. Betsies

    Betsies Fanatiek lid

    Mar 21, 2020
    2,229
    3,124
    113
    Female
    Hé wat vervelend, wat zeg ik, ontzettend kut is het toch allemaal @Do1981 en @Wondertje2020
    Vage niet oplopende testen zijn verschrikkelijk!! Het machteloze gevoel en het verdriet wat het allemaal met zich mee brengt! de stress of het gaat lukken en hoe dan pfff het is zo herkenbaar en zo ontzettend kut allemaal!!
    @Wondertje2020 spannend om de stap voor Gent te hebben gemaakt! Wij gaan naar Antwerpen en Leuven, ben ik ook erg tevreden over!
    Dikke knuffels!!

    Ps ook even mijn ongerief kwijt...word zelf een beetje moedeloos van niks weten en heb we al meer keer achteraan gemaild nu...daarnaast ook al sinds mijn menstruatie twee weken geleden bruinverlies! Denk dat ik enorm moet ontwennen van de progynova of de endo is erger geworden en zit nu te klieren. Het is stom! Hoogste tijd om veel leuke dingen te doen dit weekend! Afleiding maar!!
     
  16. Gliss

    Gliss VIP lid

    Jun 5, 2019
    5,459
    4,812
    113
    Female
    Meiden, pauze nemen lukt niet ! Ik zit toch mee te lezen, dus ga ook weer gewoon typen. Je haalt er toch ook wel weer steun uit!

    @Do1981 wat een onzekerheid zeg, vreselijk en ik snap dat je leeftijd ook gaat meespelen. Ik wil je even een hele dikke digitale knuffel geven!

    @Wondertje2020 ik herken me zo in je verhaal. Als er niks aan de hand is, waarom lukt het dan niet? Ik kan ook niet meer horen dat alles perfect in orde is en dat het gewoon pech is. En dan ben ik nog niet eens met IVF begonnen..
    Soms lijkt het idd net alsof wanneer je er wel een oorzaak is, dat er dan ook gericht behandeld wordt en het dan wel snel lukt. (Dat is natuurlijk niet altijd zo)

    @Betsies, jij ook al in zo'n rare situatie. Ik hoop dat je snel een keer een reactie krijgt :(

    Verder moet ik nog even bijlezen, maar andere meiden ook gewoon een knuffel!


    Update hier: ik ben sinds vandaag gestart met een traject fertiliteitsfysio (fertiliteitzone, enige in NL die dit toepassen, in buitenland al veel gebruikelijker). Dacht er al langer aan, maar nu gewoon begonnen en het voelt nu al wat lichter mn buik en rug. Kan t niet goed omschrijven. Ik zat voor mn gevoel helemaal vast door alles. Ik weet niet of t gaat helpen met zwanger worden, maar voelt wel goed om dit aan te pakken.
     
    Betsies and Do1981 like this.
  17. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,149
    9,753
    113
    Female
    Lees lekker mee en kom er in wanneer het voor jouw goed voelt en toch fijn dat je hier wat steun kunt vinden. Ik doe dan geen Fysio, heb er wel over gehoord, ook de massages. Zelf acupunctuur maar het laatste wat je omschrijft, dat verlichtingsgevoel had ik ook vrij snel. Alsof er een aantal blokkades worden weg genomen.

    @Betsies (misschien meer dan ik, aanname ;)) doen ook wat Yoga oefeningen om de doorbloeding van de Baarmoeder te helpen. Daarnaast wanneer ik echt te druk ben geweest doe ik Nidra yoga op bed, misschien wel wat kort (18 min) maar langer kan ik mijn gedachten er nog niet bijhouden. Kan wel eerlijk zeggen dat ik daarna als een blok in slaap val.

    Bij de acupunctuur heeft hij ook deze maand 2 x een naaldje in mijn 3de oog gezet om mijn gedachte te verminderen. Ik heb nog wel gedachten met betrekking tot zwangerschap en de "wat voel ik nu en zou het kunnen dat" maar merk wel dat mijn lichaam rustig blijft en heb echt zo een warm gevoel over me heen van we zien wel. Geen testdrang geen heftige analyses, leg het vast in mijn app als vergelijking voor een volgende maand en dat is het.

    Dus meid, ik hoop dat het je wat rust brengt en dat die verlichting van je lijf van lange duur mag zijn en daarbij ook tot resultaat leid. Geniet ervan en heel veel succes ♥.
     
    Betsies likes this.
  18. Asil

    Asil VIP lid

    Nov 14, 2018
    10,149
    9,753
    113
    Female
    @Do1981, lieve meid, gaat het een beetje? Je weet ons te vinden wanneer we nodig zijn voor je. Dikke knuf ♥
     
    Do1981 likes this.
  19. Do1981

    Do1981 VIP lid

    Dec 9, 2016
    5,483
    3,341
    113
    Vandaag gaat het al weer stuk beter. Super lief dat jullie allemaal zo lief zijn. Helpt echt. Toch soort van gedeelde smart.

    Ik herken heel erg de frustratie over ‘pech’ die vanuit het ziekenhuis te horen krijgen. Ik geloof daar ook niet in.

    In mijn specifieke geval. Hoe kan het dat ik nu opeens zoveel minder ‘vruchtbaar’ ben. Ik geloof niet dat, dat opeens zo achteruit kan gaan. Wat is er dan tussen eind 2016 en de afgelopen periode gewijzigd waardoor het nu zo lang duurt? Ik heb een kind gehad. Is dat het dan waardoor mijn hormonen van slag zijn?

    ik zit er steeds meer aan te denken om, om een kijkoperatie te gaan vragen. Misschien heb ik wel endometriose (je leest best wel eens dat vrouwen het kunnen hebben zonder last/pijn ervan), misschien is er wel iets anders.

    daarnaast wil ik echt gaan aansturen op 2 embryo’s per keer terugplaatsen. Anders gaat het allemaal echt veel te lang duren. ik hoop dat ze hier met mijn argumenten in mee willen gaan.

    qua testen dacht ik ook al wat jij zei @2jongensmama. Misschien heb ik altijd wel zoveel hcg. Las ergens dat deze rond 7 oppakken. Dat is wel laag. Maar denk eigenlijk dat het een soort van mini poging tot innesteling geweest is.

    Dus wie weet toch wel eerste effect van de bloedverdunners. En dan volgende ronde raak?
    Dan wordt het nu spannend of ik weer mee kan doen. Vermoed zomaar van niet dit keer.

    hier nog foto van de test. Nu streepje bijna niet meer te zien
     

    Attached Files:

  20. Gliss

    Gliss VIP lid

    Jun 5, 2019
    5,459
    4,812
    113
    Female
    Fijn dat de acupunctuur voor jou ook wat doet! Hoop dat dit blijft idd, we gaan het zien.
    Ik die ook al een tijd aan yoga naast het sporten, dus pak van alles wat mee :)
     
    Asil likes this.

Share This Page