Corona nieuws deel 5

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Amarens, 11 sep 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.679
    113
    Die IC’s zijn kleiner geworden juist om geld te besparen, en voor je die capaciteit weer blijvend omhoog hebt ben je jaren verder (want personeel moet goed worden opgeleid etc). Een van de vele redenen waarom ik marktwerking in de zorg belachelijk vind...
    En nu krijgt corona de schuld, of de maatregelen zijn die adequaat genoeg etc, terwijl de basis al fout zat. Twee jaar geleden kon mijn schoonvader op de wachtlijst voor een belangrijke operatie vanwege die beperkte ic-capaciteit... in België werd hij binnen een week geholpen. We leunen als Nederland al vaak op België wat dat betreft, ook kindjes met RSV die naar België moesten omdat hier de ic’s vol lagen.
     
    Zonnestralen en Amarens vinden dit leuk.
  2. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.359
    23.545
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Yep.
     
  3. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.976
    19.172
    113
    Vrouw
    :eek:
     
    Liekje81 vindt dit leuk.
  4. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.976
    19.172
    113
    Vrouw
    Ja ik denk dat corona eigenlijk gewoon het probleem duidelijk aan het licht brengt en dat mensen die er eigenlijk anders niet zoveel over weten, nu ook zien dat het een soep is. Want ook zonder corona loopt het dus niet zo goed.
     
    Fuddey en Amarens vinden dit leuk.
  5. BliksemSter

    BliksemSter Niet meer actief

    Dit is precies het pijnpunt van de zorg! Als ik het goed heb is het zelfs minister De Jonge geweest die dit gedreven heeft: marktwerking binnen de zorg...
     
    Fuddey en Wellesnietes vinden dit leuk.
  6. Wellesnietes

    Wellesnietes Niet meer actief

    #1446 Wellesnietes, 28 sep 2020
    Laatst bewerkt door een moderator: 28 sep 2020
    Hier ook niet hoor. Ik heb verdrietig genoeg 3 kanker patiënten in mijn omgeving en die hebben allemaal de gewone nodige zorg gehad. En zelfs in mijn omgeving nog 2 operaties die eerder dan gedacht zijn uitgevoerd. Ik denk dus dat het niet standaard zo is dat reguliere zorg wordt afgeschaald maar men gewoon een logische balans zoekt. Moet ook wel met de druk op onze zorg, de marktwerking, de verkleining van de zorg en de weinige professionals. Het is als leek die persoonlijk nu tegen problemen aan loopt in de zorg makkelijk om te zeggen dat “alles alleen maar om Corona draait” dat lijkt soms zo omdat deze mensen directe zorg nodig hebben. Het is al jaren zo. Neemt niet weg dat er dus ook wel zorg wordt uitgesteld die voor de individu natuurlijk super schrijnend is dat het wordt uitgesteld.
     
    Athina, Luckyme96, Liekje81 en 3 anderen vinden dit leuk.
  7. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.523
    3.772
    113
    Dit dus en hoogste tijd om daar iets aan te gaan doen.
     
    Mamafiets, Fuddey en Wellesnietes vinden dit leuk.
  8. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.976
    19.172
    113
    Vrouw
    Ja gelukkig maar, dat het op sommige plekken wel goed loopt.
     
  9. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.914
    31.564
    113
    Vrouw
    Niet helemaal nutteloos. En het ging ook alleen maar over het karretje.
    Maar het klopt. Je raakt ook andere dingen aan.
    Meest veilige (buiten online inkopen) is denk ik toch voor en na boodschappen doen je handen goed wassen. En tijdens boodschappen doen je gezicht niet aanraken.
     
    Jackie87 en suus1983 vinden dit leuk.
  10. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.914
    31.564
    113
    Vrouw
  11. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.224
    4.521
    113
    mooi toch dat deze “stomme actie” wat teweeg brengt bij dat hele outbreak management team. Ik denk dat die wel vaker een beetje wakker geschud mogen worden. Zij kunnen niet precies zien wat er onder elke groep in de samenleving speelt. En dit zouden ze veel beter moeten monitoren, of raadplegen, en wij moeten allemaal af en toe aan die deur rammelen.
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  12. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.359
    23.545
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Hier mn schoonzus met kanker, en dat loopt inderdaad wel gewoon door. En de dingen waar wij tegenaan lopen met ziekenhuisafspraken zijn niet superdringend, hoewel mijn dochter niet kan afzwemmen daardoor, maar hoe vaak gaat dat dan weer verzet worden? 1x had ik nog alle begrip voor, maar op den duur ben ik er wel klaar mee. En dat is niet de schuld van de ziekenhuizen, helemaal niet, maar de overheid mag zich weleens achter de oren krabben over hoe het nu gaat. Het is van de zotte dat in een welvarend land als Nederland, dit soort dingen nu gebeurt.
     
    Wellesnietes vindt dit leuk.
  13. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    17 mei 2020
    1.618
    1.748
    113
    Ik heb die ervaring ook niet. Sterker nog, ik heb zelf tijdens de eerste coronagolf gewoon doorgewerkt (polikliniek ziekenhuis). Behandelingen zijn doorgegaan zoals gepland, geen extra wachtlijst. Het is echt niet zo dat de hele zorg op zn gat lag. Er is wel kritisch gekeken naar wat wel of niet doorgegaan moest worden en wat eventueel telefonisch of later kon.
    Onze dochter had in april een afspraak bij de kinderarts. Uiteindelijk konden we in juni terecht, 6 weken later. En die afspraak had echt geen spoed.
    @Liekje81, heb je al contact opgenomen met de kno arts/polikliniek van je dochter. Ik zou er echt flink achteraan zitten in dit geval:oops:
     
    Neuzeke en Zuul vinden dit leuk.
  14. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.359
    23.545
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    De afspraak stond oorpsronkelijk op 28 november. Ik gebeld, nee kon niet eerder. Ik heb dus het ziekenhuis gebeld waar wij als huisarts veel mee van doen hebben en mn positie ' misbruikt' als het ware en kon daar dus 15 oktober. Maar ik begin m ook te knijpen. Want het gaat om dit ziekenhuis:

    Medewerkers en patiënten Spaarne Gasthuis hebben corona
    Op een verpleegafdeling interne geneeskunde van het Spaarne Gasthuis zijn enkele medewerkers en patiënten besmet met het coronavirus. Het ziekenhuis heeft vestigingen in Haarlem en Hoofddorp. Het is niet duidelijk in welke vestiging de besmettingen zijn ontdekt. Ook is niet bekend hoeveel medewerkers en patiënten besmet zijn, maar een medewerkster zegt dat zeker twaalf van haar collega's besmet zijn.

    De medewerkers raakten volgens het ziekenhuis besmet na contact met een patiënt die met corona geïnfecteerd bleek te zijn. De medewerkers zitten thuis met lichte klachten"

    En ik kan daar dan zo boos om worden, als ik lees dat de besmettingen veel in de privesfeer thuis gebeuren. Of op werk. Is het zo moeilijk om contacten gewoon een beetje af te houden, of thuis werken? Maar goed, ik weet dat dat onredelijk denken is van mij, vanuit mijn referentiekader en mijn prive qua ziekenhuisafspraken zeg maar.
     
    Wellesnietes vindt dit leuk.
  15. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.976
    19.172
    113
    Vrouw
    Worden er in Nederlandse ziekenhuizen eigenlijk speciale maatregelen genomen? Koorts meten, speciale ingangen, aanmeldingssysteem, mondkapjes, bezoek regelingen aangepast,....
     
  16. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    5 feb 2014
    3.992
    2.283
    113
    Noord-Brabant
    Ik snap je wel op zich. Vooral nu verwacht je toch dat zorg en ziekenhuis personeel net wat meer verantwoordelijkheid nemen.
    Helaas is dat gewoon niet altijd zo merk ik in mijn directe omgeving.

    Ik hoop echt dat je snel terecht kan daar. De onzekerheid is niet leuk.
     
    Liekje81 vindt dit leuk.
  17. Wellesnietes

    Wellesnietes Niet meer actief

    Zeker!
     
    Liekje81 vindt dit leuk.
  18. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.359
    23.545
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Geen idee, want ik ben er sinds Corona uitbrak dus niet meer geweest omdat alles werd verplaatst :pIk mag wel maar met 1 begeleider komen met dochter. En je moet een vragenlijst beantwoorden over of je klachten hebt enzo. Bij klachten moet je contact opnemen met de poli. Maar er zijn er hier vast werkzaam in een ziekenhuis die je antwoord kunnen geven.
     
    Neuzeke vindt dit leuk.
  19. tuc

    tuc Niet meer actief

    Dat viel mij tijdens de lockdown al op. Wij zaten buiten een wandelingetje of fietstochtje vooral binnen, nou wat ik bij verpleegkundigen allemaal voorbij zag komen op fb:eek:
    Of politieagenten die een paar weken geleden gewoon een feestje voor 50 man gaven.
     
    Kleintjuh85 vindt dit leuk.
  20. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Bij ons ziekenhuis hoef je alleen een formulier met vragen te beantwoorden zoals: 'Ben je onlangs ziek geweest?' Etc. Maar ik was er een paar weken geleden misschien is het inmiddels alweer anders.
     

Deel Deze Pagina