Vraagje, dit is mijn eerste zwangerschap dus ik weet nog precies niks haha. Wanneer schrijf ik me in bij de verloskundige? nog andere dingen die ik moet doen?
Je kan nu al aanmelden bij de VK hoor, zoek een leuke uit . Verder eventueel moeders voor moeders en afhankelijk van de wachtlijsten in je woonplaats, zelfs misschien wel het kinderdagverblijf . Verder helpt de VK je wel onthouden wanneer je kraamzorg en een kraampakket moet regelen!
@Shir1980 dankjewel! Er zit hier maar 1 vk in de buurt geloof ik, dus daar ga ik voor haha. Moeders voor moeders ga ik me denk ik ook voor aanmelden. Het enige wat ik denk, ik ben nog zo vroeg, wat als het mis gaat.. dan moet ik me weer overal bij 'afmelden', maar goed, die onzekerheid blijft nog wel ff denk ik haha.
Zodra je weet dat je zwanger bent kun je bellen met de vk. Afhankelijk waar je woont ook zsm de kinderopvang. Kraamzorg meestal pas na de termijnecho. Moeders voor moeders kan ook al, maar je kunt vanaf 6 weken pas urine opvangen.
Bij ons ging het de vorige keer bij 10+2 mis. Tja, dan moet je alles afmelden. Maar de vk heeft dat dan ook in het dossier staan, wat op een later tijdstip weer van pas kan komen.
Ik twijfel behoorlijk over al aanmelden bij de kinderopvang. Wat als het mis gaat? Ik dacht zelf om met 12 weken te bellen. Maar kans dat er geen plek meer is idd
Gewoon doen waar jij je goed bij voelt. Hier loopt het bij de kdv in het rustige oosten van het land geen storm, dus die tijd hebben wij hier wel.
Ik vind het ook altijd lastig. Wel heb ik me al bij het ziekenhuis gemeld zodat de afspreken vast ingepland kunnen worden. KDV wacht ik echt nog even mee. Kraamzorg ook. Het liefst meld ik me pas aan na 16 of 20 weken echo (GUO) maar dat is misschien een beetje laat.
Ik heb me enkel aangemeld bij de vk. Het is voor mij al 7 jaar en 9 jaar geleden allemaal. door zwangere vriendinnen merk ik dat er ook wel wat dingen zijn veranderd en ik ben ook dingen grwoon vergeten in de loop der tijd. Vind het allemaal wel weer erg leuk en spannend alles mee te mogen maken en ga na de echo bezig met wat meer regeldingen
Ik ga nog wachten. En als er geen plek meer is zijn er vast nog wel andere kdv waar ik terecht kan. 12 weken lijkt me vroeg genoeg. Ik leef nu eerst naar de echo toe.
Wel weer een mijlpaal vandaag. In mei was mijn test niet opgelopen na 2 dagen met 4+3 en had vanmorgen met de dipstick weer oploop. Morgen hopelijk een knaller op de Kruidvat test. Ook geen bloed meer.... Geeft weer hoop!
Ik had in 2018 al een kinderwagen in bestelling staan en dat was een onwijs gedoe om te annuleren. Ze wilden een brief van de gyneacoloog dat de zwangerschap echt afgelopen was dus nu bestellen we niks meer tot zeker na 12 weken. Ik vind het ook heel lastig om "verder" te denken. Als ik denk aan het vertellen aan mn familie dan zegt een stemmetje "als je t haalt" dus ik ga morgen even bellen of ik met iemand kan gaan praten zodat ik iig kan proberen te genieten.
Vk heb ik vorige week geregeld, heb 26 oktober de eerste afspraak. Kdv hoef ik niet te regelen, mijn moeder past een uurtje op als ik moet werken. Werk gemiddeld 2 avonden per week. Sinds ene aantal jaar heeft onze vk praktijk ook kraamzorg , dus heb bij aanmelden aangeven weer via hun kraamzorg te willen dus is in principe al.geregeld en mocht het mis gaan, dan word het via hun ook weer afgezegd.
Als ik je handtekening lees, begrijp ik dat heel goed! Ikzelf ben helaas bekend met depressie en angststoornis en na mijn eerste bevalling heb ik een postnatale depressie gehad. Ik weet hoe fijn het kan zijn om met iemand over je zorgen praten!