Ik ben boos om de manier waarop. Dat je kinderachtig en sensatiebelust kerkgangers gaat lastig vallen, die in feite niks verkeerd doen. Dat de regels niet aangescherpt zijn voor hen is niet hun probleem. Ga dan na t weekend in gesprek met de mensen en instanties die daarover gaan. Maak t bekend op een persconferentie als de regels veranderen. Dan had t heel anders overgekomen. Ik begrijp heel goed dat de regels aangescherpt moeten worden, heb er ook geen moeite mee, ook al vind ik t jammer, maar t gaat me om de manier waarop. Ik ben er overigens wel benieuwd naar of andere doelgroepen uit zich zelf de regels al aangepast zouden hebben als de overheid nog geen beperkingen had opgelegd. Dit nav de uitspraken dat kerken zelf hun verstand hadden moeten gebruiken.
Ja de joodse gemeenschap heeft wel hun verantwoordelijkheid genomen. Ik vind het eerder kinderachtige hoe bepaalde kerkgangers zich gedragen. Je bent als je gelooft niet uitgesloten van corona. Je kunt het net zo goed krijgen als elk ander en als er tussen 200 man 1 besmetten zit te zingen heb je dus de kans dat er besmettingen plaatsvinden. Het is al gebleken dat ondanks goede ventilatie besmettingen zijn geweest. Als parochie breng je dus ook nog eens je eigen leden in mogelijk gevaar.
Je zegt letterlijk dat het wel ter discussie wordt gesteld Lijkt me inderdaad beter om deze discussie te stoppen. er is nl helemaal niks aan de hand met onze grondrechten.
Natuurlijk is iedereen zich er van bewust dat ze t kunnen krijgen. Anders waren er niet zoveel aanpassingen gedaan tijdens de diensten. Er zullen heus besmettingen zijn geweest. Maar die zijn er, helaas, overal geweest. t Gaat me er meer om of er brandhaarden zijn. En dat is tot nu toe nog niet gebleken toch? Onze kerkgemeenschap is er in ieder geval heel verantwoord mee om gegaan.
Sorry hoor, maar of je snapt me niet of je wil het gewoon niet snappen, want je verdraaid zo'n beetje al mijn woorden. beetje flauwe reacties.
Weet je wat ik flauw vind? Merken dat je jezelf vastult in een discussie. Dan zeggen dat je er maar beter mee kan stoppen. En dan zeggen dat de reactie daarop flauw is. En dat ze het toch niet wil snappen. Woorden verdraait. Ik verdraai niks. Ik citeerde je alleen maar. Letterlijk jouw woorden. Ik zie dit zo vaak gebeuren. In zoveel discussies. Daar wordt ik inderdaad een beetje flauw van.
De kerken en moskeeën hebben zich (voor zover ik weet) in maart direct aangepast. Online diensten/bijeenkomsten etc. Maar door de BLM demonstraties kwamen ineens de grondrechten naar boven. Demonstreren is een grondrecht, dus ja ... Ze zullen zich wellicht in eerste instantie genoodzaakt gevoeld hebben om dit ook dan maar toe te blijven staan bij andere grondrechten (uitoefenen van religie) Want ik ben nu wel heel benieuwd wat er met komende demonstraties gaat gebeuren. Trouwen in de openlucht bijv. mag met max 40 man op vaste plekken. Met hoeveel man mag je max op een terras zitten (in groepjes van max 4), ook 40? Die regels gelden dan nu ook voor demonstraties? Of blijven daar wel uitzonderingen voor gelden? Enige uitzondering die hierboven ergens genoemd werd ben ik het wel mee eens, uitvaarten. Edit: ik ga graag naar een kerkdienst, maar als dat niet kan, dan houdt het op en heb ik geen enkele moeite met een online alternatief.
Een voorbeeld. Het offerfeest hier bleek een gigantische besmettingsbron binnen een moskee Zij deden ook alles volgens de toen geldende rivm regels. Maar het blijkt dus dat mensen voor hun eigen beschermd moeten worden omdat het anders dus eerst flink fout moet gaan voor er van geleerd word? Beter voorkomen dan 'genezen' en voor sommige zelfs sterven in dit geval.
Een offerfeest is wel wat anders als een kerkdienst waar iedereen op afstand zit. Wij hebben verder ook geen kerkelijke activiteiten waar je met elkaar in contact komt. En ik ben er van overtuigd dat wij ons prima kunnen beschermen tijdens onze kerkdiensten. Zeker gezien het aantal besmettingen in onze gemeente. Er is niet 1 gemeentelid (van de meer als 1000) overleden. Ik maak me meer zorgen over mn gezondheid op andere plaatsen waar ik kom als in de kerk. Ik ben het er overigens wel mee eens dat er gelijke regels gesteld moeten worden. Dat had ook mn voorkeur geweest afgelopen maandag.
Ik denk dat die besmettingen van het offerfeest vooral thuis gebeurd is. DIe dagen moest ik werken en het zat bij veel mensen helemaal vol in huis en daar werd echt geen rekening gehouden met de afstand.
Ik lul mezelf helemaal niet vast. Wat een onzin. Ik zal mezelf even citeren: Vervolgens maak jij ervan dat ik zeg dat ze worden aangetast (staat er niet) en daarna stel je dat ik beweer dat er iets wordt verboden (dat zeg ik ook nergens) En nu beweer je ook nog dat je me letterlijk citeert. In mijn ogen zijn ter discussie stellen, aantasten en verbieden 3 hele verschillende dingen. Vind jij van niet? In eerste instantie geef ik gewoon netjes antwoord op jouw vraag en leg ik nog uit dat je me verkeerd begrijpt en vervolgens ga je het nog meer verdraaien. Ja dat vind ik flauw.
Op een terras mogen ook slechts 40 mensen. Als een restaurant aan een voorzijde en achterzijde van een gebouw eEn terras heeft mogen zij er (als dit groot genoeg is) max 2x 40 mensen plaatsen. Ik neem aan dat veiligheids regio’s ook in deze tijd met demonstraties goed evalueert of dit wel of geen doorgang kan vinden binnen het hele corona adviezen kader netzoals nu door ferd grapperhaus, SAMEN met de kerken tot de conclusie is gekomen om de diensten naar 30 mensen terug te brengen. het is niet opeens opgelegd. Dit is een gezamenlijke uitkomst van een bespreking.
Gisterenavond was ik sinds lange tijd in de kerk en ik zei direct bij thuiskomst tegen mijn man dit voelde niet fijn. Zeker werden de regels opgevolgd zaten we allemaal netjes verspreid etc. Maar je zit toch met best veel mensen in een ''dichte'' ruimte. Ik ben blij dat deze maatregel er is we moeten nu allemaal zoveel mogelijk thuis blijven etc. Het gaat echt de verkeerde kant op helaas.
Daar maak ik me eerlijk gezegd ook zorgen over. Het is een rare en onvoorspelbare wereld waarin we nu leven.
Dat worden ze ook niet. Of hebben ‘de media’ soms gewoon een goed punt? Toen de scholen sloten was er bv nog niks bekend over hoe besmettelijk kinderen zijn. In ontzettend veel landen worden mondkapjes wél gezien als nuttig middel in de strijd tegen verspreiding, binnen het OMT zijn er ook professionals die dat denken, waarom mogen ‘de media’ daar niet kritisch naar kijken? En alle kerken en moskeeën hoeven nu helemaal niet dicht, gewoon dezelfde maatregelen als elders.