Ik snap dat economisch belang wel. Het is in zo verre van belang dat die instellingen als eerste aan de beurt zijn om te kijken wat er mogelijk is. Instellingen met een persoonlijk belang staan dan wat verder in de rij. Het zou wel eerlijk zijn als elke instelling bekeken zou worden.
In heel België vanaf 23h dicht en strengere contactmaatregelen. In Brussel helemaal dicht. Ik lees ook dat de federale regering in quarantaine gaat door de besmetting van een minister.
Ja je weet het met die Belgen maar nooit hè! (Lag blauw toen ik ooit achter de Vlaamse betekenis van poepen kwam )
Moet je eens weten, hoe wij opkijken als we in center parcs een moeder horen brullen "liefie moet je poepen" .
Brussel is chaos. De covid plaatsen op de ic in de Brusselse ziekenhuizen zijn allemaal vol. Patiënten met covid worden naar andere ziekenhuizen gebracht. Beetje zoals Antwerpen destijds. Chaos en totaal geen controle meer. Goed dat ze daar nu strenge maatregelen nemen, al hadden die mss iets vroeger mogen komen.
Vrijwillige intelligente lockdown voor Bathmen https://www.nporadio1.nl/binnenland/26869-inwoners-van-bathmen-gaan-vrijwillig-in-intelligente-lockdown
Wel belangrijk om als kanttekening te plaatsen dat er afspraken zijn tussen de Belgische ziekenhuizen om over te plaatsen zodra de voorbehouden plaatsen voor.covid vol dreigen te raken, zodat alle normale zorg kan blijven doorgaan. De ziekenhuizen zijn dus niet overbelast zoals in Italië/Spanje tijdens de eerste golf oid. Wel goed dat er strengere maatregelen zijn, het zijn trouwens enkel cafés en evenementen die sluiten, winkels Enzo blijven gewoon open. In heel België wordt alles vanaf vrijdag weer wat strenger, met max 4 volwassenen samen komen en cafés dicht om 23u.
Ik vind als Belgische het dubbele gebruik van cafés en bars ook een beetje raar, maar ik denk dat ze met het tweede vooral de koffiehuizen en shishabars Enzo bedoelen, waarvan je er in Brussel veel hebt.
Daarom dat ik zei, dat de covid plaatsten vol zijn. Want ze regelen dat idd goed, dat niet alles vol ligt maar wel de specifiek voorbehouden plaatsen.
Wat mij momenteel opvalt aan alle cijfers, maar wat ik in de berichtgeving niet echt terug zie komen. Ziekenhuis en ic opnames schieten omhoog. Aantallen besmettingen vliegen omhoog. Maar het R-getal is aan het dalen. Daaruit haal ik de hoop dat, ondanks al het gemopper en onduidelijkheid, de huidige maatregelen wel beginnen te werken. En dat we dus niet zo diep hoeven gaan als bij de eerste golf. Hoe kijken jullie hier tegenaan?
Is het in België een beetje hetzelfde als hier qua leeftijd. Vooral veel jongeren besmet? Ook op de ic een wat lagere leeftijd?
Er zijn elke dag meer besmettingen, maar dat niet exponentieel. Dat betekent dat de R daalt. Dus na een tijdje zul je minder besmettingen moeten hebben. Opnames en IC komen van eerdere besmettingen. Het lijkt erop dat maatregelen werken. Volgende week zul je dat als eerste moeten terugzien in het aantal besmettingen. Ziekenhuis en IC volgen 1-2 weken later.