Er zijn genoeg commerciële labs die aangeboden hebben om te helpen, maar dat gaat heel moeizaam. Dat is toch raar?
Dat is echt een misser inderdaad, de prijzen die neergelegd werden zijn echt te belachelijk voor woorden. Uitbesteden aan Duitsland was zelfs vele malen goedkoper.
Ben bang dat geen enkele publieke maatregel echt een verschil kan maken.. https://www.rivm.nl/nieuws/aantal-en-aandeel-van-positieve-tests-stijgt
Wat betreft het thuiswerken is er echt nog wel genoeg te winnen. Ik ken nog genoeg mensen die (deels) naar kantoor moeten.
Zeker, bij ons kunnen er 2 van de 4 prima thuiswerken. We gaan dinsdag beginnen met een proef met 1 persoon....
Dat wilde ik net al naar je stukje reageren toen je zei dat er meer handhaving moet komen. Waarop dan? Want het meeste is in de prive sfeer en daar kan gewoon niet op gehandhaafd worden. Het enige dat ik zie is het thuiswerken. Ik ken in onze omgeving genoeg bedrijven die er heel makkelijk mee omgaan. Vriendin die bij een grote kinderopvang organisatie werkt, ze kunnen alles via de telefoon en online, maar de manager wil per se dat iedereen op kantoor komt zitten zodat ze beter kan checken. En zo zijn er nog meer bedrijven. Maar zet dat genoeg zoden aan de dijk??
Studentenhuizen zie ik nog een hele grote optie. Maar je kunt studenten uit de achterhoek moeilijk verplichten weer thuis te gaan wonen en meerdere keren per week naar Adam/rdam heen en weer te reizen.
Nou nagenoeg alle colleges zijn online dus prima thuis te volgen. Echter kan je studenten moeilijk uit hun kamers zetten.
Wat ik me wel afvraag is waar die huisgenoten het dan oplopen. Iemand van dat gezin is dan de eerste. Waar hebben die het vooral van?
Mijn baas is te gierig om te investeren in een thuiswerkplek. Het zou prima kunnen maar dan moet hij het gaan realiseren en dat doet hij niet. Eigenlijk een boete zou toepasselijk zijn maar er wordt toch niet gecontroleerd.
Van het werk toch? Dat is bijna 10%, dat mensen het vervolgens doorgeven aan huisgenoten is natuurlijk logisch. Ik ben dan ook van mening dat er vooral met handhaven op thuiswerken waar mogelijk best wel winst behaald kan worden.
Het grootste aandeel zijn inderdaad huisgenoten. Ouders die hun kinderen besmetten of partners die elkaar besmetten. Dat valt niet te voorkomen (of je moet binnen een huishouden ook afstand houden en mondkapjes dragen). Dus moeten we er voor zorgen dat we buitenshuis niet besmet raken, dat is de enige manier om te voorkomen dat we het binnenshuis doorgeven. En daar liggen dus nog kansen. Zeker mbt familieleden/vrienden, werk en school. Mijn man mag ook niet thuiswerken. Kan prima, maar ja, dan is er geen controle. Scholen (en dan denk ik met name het voortgezet onderwijs) kunnen nog wel wat extra maatregelen treffen. Volledig digitaal onderwijs, of op zn minst met kleinere klassen. En mensen moeten elkaar gewoon wat minder opzoeken. Toch maar bubbels creëren? Waarom kunnen verjaardagen niet gewoon een keertje overgeslagen worden. Vier het gewoon binnen je eigen huishouden. Volgend jaar weer een kans. Dit zouden allemaal maatregelen zijn die de economie weinig schade toebrengen. Maar ik ben bang dat een groot deel van de bevolking het gewoon niet doet.. Mooi en duidelijk overzicht trouwens.
Ja er moet een computer met voldoende beveiliging ingericht worden die toegang zal krijgen tot netwerk en softwarepakketten.
Wat verwachten jullie wel? Nu is toch al de norm: werk thuis als dat kan. Wat voor aanvullingen verwachten jullie? Ik heb dit keer Werkelijk geen idee...